Weganie mogą dłużej?! Reklama PETA zakazana. Szokuje nawet najbardziej wyrozumiałych

29.01.2016 14:28
Reklama PETA na Super Bowl 2016

Reklama PETA na Super Bowl 2016 (fot. screen youtube.com/user/officialpeta)

Broniąca praw zwierząt PETA wyprodukowała kontrowersyjny spot reklamowy. Jego premiera miała odbyć się podczas przerw w finałowych rozgrywkach Super Bowl 2016. Jednak organizatorzy odrzucili tę reklamę. Powód? Jest zbyt przesiąknięta erotyzmem. Składa się wyłącznie ze scen seksu.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Organizacja PETA chcąc dotrzeć do szerokiego grona odbiorów wykupiła emisję reklam podczas zbliżających się rozgrywek Ligi Futbolu Amerykańskiego - Super Bowl 2016. Spoty reklamowe pokazywane w przerwach finałowego meczu osiągają rekordowe wyniki oglądalności. PETA postanowiła dodatkowo przykuć uwagę widzów szokującą reklamą.

„Zjadacze mięsa” kontra weganie

W klipie widzimy dwie pary uprawiające seks. Ekran został podzielony na pół. Jak wynika z podpisów po lewej stronie miłosnym igraszkom oddają się osoby jedzące mięso, po prawej weganie.

„Weganie mogą dłużej”

Przesłanie reklamy jest proste - „Weganie mogą dłużej”. Dowiadujemy się tego zaledwie po kilku sekundach, kiedy para „mięsożerców” przerywa stosunek i rozchodzi się w swoje strony. Mężczyzna wychodzi z domu i... ginie tragicznie przygnieciony spadającą z mieszkania sąsiadów mikrofalówką. W tym czasie weganie nadal uprawiają seks.

Działacze organizacji broniącej praw zwierząt w obrazowy sposób pokazali jak mięsna dieta wpływa na nasze życie seksualne. Chcieli dobitnie przedstawić fakt, że mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego zawierają dużo cholesterolu i tłuszczów nasyconych, które mogą zwiększyć ryzyko zachorowań na choroby serca, podnieść ciśnienie, a także doprowadzić do zaburzeń erekcji.

Reklama PETA na Super Bowl 2016fot. screen youtube.com/user/officialpeta

Hit Internetu

Odrzucona przez organizatorów Super Bowl 2016 kampania została zdjęta także z bloku reklamowego telewizji NBC. Jednak cieszy się ogromną popularnością w Internecie. Zaledwie kilka dni została wyświetlona ponad milion razy.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (124)
Weganie mogą dłużej?! Reklama PETA zakazana. Szokuje nawet najbardziej wyrozumiałych
Zaloguj się
 • wymuszonylogin

  Oceniono 173 razy 149

  Najśmiejsze w tej "wyzwolonej" reklamie,że laska uprawia seks w staniku. Jak w 99% amerykańskich filmów. Z autopsji wiem,że to rzadkość ;-)

 • smizycki

  Oceniono 87 razy 63

  Uwaga "prawdziwi" Polacy.
  Zwolennik weganizmu to WEGANIN, a nie wegan. Bardzo prosze o szacunek dla MOJEGO jezyka.

 • prolemur

  Oceniono 83 razy 49

  wyjątkowo debilne, nic dziwnego że ma dużą oglądalność

 • tergukjbvcfsyrt8y9joikl

  Oceniono 61 razy 49

  Do tej pory myślałem, że weganem zostaje się z pobudek ideologicznych.

 • zmxncb

  Oceniono 110 razy 46

  Prawda jest taka, że jesteśmy ludźmi głównie dzięki temu, że nasi przodkowie około 2 milionów lat temu, po zejściu z drzew, zaczęli zajadać się wysokobiałkową padliną na afrykańskiej sawannie. Bez tego nie mieliby szans na przeżycie w tym ekosystemie, musieliby wrócić do dżungli i prowadzić żywot dzisiejszych szympansów.
  Niejedzenie białka zwierzęcego być może powoduje lepszą kondycję seksualną, w co wątpię, ale u ludzi w wieku poprodukcyjnym. Z pewnością za to nie poprawia sprawności u ludzi młodych.
  W sumie do wegan nic nie mam, każdy żyje tak jak chce, byleby nie pouczali mięsożerców z pozycji wyższej rasy, zapominając skąd pochodzą, i nie karmili niemowląt mlekiem kokosowym ;)

 • janciwo

  Oceniono 53 razy 35

  uh, oczywiście specjalnie jest tak zrobiona, by jej zakazano, a o tymże zakazie opowiedziały media w krajach trzeciego świata, jak np. Polska. Dzięki temu reklama trafi nie tylko do widzów największego przeglądu reklam na świecie, czyli SuperBowl, ale też do polskich biedaków

 • spock2

  Oceniono 151 razy 29

  Próbowałem tej wegańskiej diety. I mogę stwierdzić że można dłużej ale chyba tylko wypuszczać gazy. Jak wy sobie z tym radzicie? Przecież po 3 dniach tyłek boli :)))

 • felicjan.dulski

  Oceniono 62 razy 28

  Kot (mięsożerca) na pewno może dłużej niż "veganie": tryk, cap, buhaj czy ogier. To potwierdzone naukowo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane