Weganie mogą dłużej?! Reklama PETA zakazana. Szokuje nawet najbardziej wyrozumiałych

29.01.2016 14:28
Reklama PETA na Super Bowl 2016

Reklama PETA na Super Bowl 2016 (fot. screen youtube.com/user/officialpeta)

Broniąca praw zwierząt PETA wyprodukowała kontrowersyjny spot reklamowy. Jego premiera miała odbyć się podczas przerw w finałowych rozgrywkach Super Bowl 2016. Jednak organizatorzy odrzucili tę reklamę. Powód? Jest zbyt przesiąknięta erotyzmem. Składa się wyłącznie ze scen seksu.

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Organizacja PETA chcąc dotrzeć do szerokiego grona odbiorów wykupiła emisję reklam podczas zbliżających się rozgrywek Ligi Futbolu Amerykańskiego - Super Bowl 2016. Spoty reklamowe pokazywane w przerwach finałowego meczu osiągają rekordowe wyniki oglądalności. PETA postanowiła dodatkowo przykuć uwagę widzów szokującą reklamą.

„Zjadacze mięsa” kontra weganie

W klipie widzimy dwie pary uprawiające seks. Ekran został podzielony na pół. Jak wynika z podpisów po lewej stronie miłosnym igraszkom oddają się osoby jedzące mięso, po prawej weganie.

„Weganie mogą dłużej”

Przesłanie reklamy jest proste - „Weganie mogą dłużej”. Dowiadujemy się tego zaledwie po kilku sekundach, kiedy para „mięsożerców” przerywa stosunek i rozchodzi się w swoje strony. Mężczyzna wychodzi z domu i... ginie tragicznie przygnieciony spadającą z mieszkania sąsiadów mikrofalówką. W tym czasie weganie nadal uprawiają seks.

Działacze organizacji broniącej praw zwierząt w obrazowy sposób pokazali jak mięsna dieta wpływa na nasze życie seksualne. Chcieli dobitnie przedstawić fakt, że mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego zawierają dużo cholesterolu i tłuszczów nasyconych, które mogą zwiększyć ryzyko zachorowań na choroby serca, podnieść ciśnienie, a także doprowadzić do zaburzeń erekcji.

Reklama PETA na Super Bowl 2016fot. screen youtube.com/user/officialpeta

Hit Internetu

Odrzucona przez organizatorów Super Bowl 2016 kampania została zdjęta także z bloku reklamowego telewizji NBC. Jednak cieszy się ogromną popularnością w Internecie. Zaledwie kilka dni została wyświetlona ponad milion razy.

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (124)
Weganie mogą dłużej?! Reklama PETA zakazana. Szokuje nawet najbardziej wyrozumiałych
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • wymuszonylogin

  Oceniono 173 razy 149

  Najśmiejsze w tej "wyzwolonej" reklamie,że laska uprawia seks w staniku. Jak w 99% amerykańskich filmów. Z autopsji wiem,że to rzadkość ;-)

 • smizycki

  Oceniono 87 razy 63

  Uwaga "prawdziwi" Polacy.
  Zwolennik weganizmu to WEGANIN, a nie wegan. Bardzo prosze o szacunek dla MOJEGO jezyka.

 • prolemur

  Oceniono 83 razy 49

  wyjątkowo debilne, nic dziwnego że ma dużą oglądalność

 • tergukjbvcfsyrt8y9joikl

  Oceniono 61 razy 49

  Do tej pory myślałem, że weganem zostaje się z pobudek ideologicznych.

 • zmxncb

  Oceniono 110 razy 46

  Prawda jest taka, że jesteśmy ludźmi głównie dzięki temu, że nasi przodkowie około 2 milionów lat temu, po zejściu z drzew, zaczęli zajadać się wysokobiałkową padliną na afrykańskiej sawannie. Bez tego nie mieliby szans na przeżycie w tym ekosystemie, musieliby wrócić do dżungli i prowadzić żywot dzisiejszych szympansów.
  Niejedzenie białka zwierzęcego być może powoduje lepszą kondycję seksualną, w co wątpię, ale u ludzi w wieku poprodukcyjnym. Z pewnością za to nie poprawia sprawności u ludzi młodych.
  W sumie do wegan nic nie mam, każdy żyje tak jak chce, byleby nie pouczali mięsożerców z pozycji wyższej rasy, zapominając skąd pochodzą, i nie karmili niemowląt mlekiem kokosowym ;)

 • janciwo

  Oceniono 53 razy 35

  uh, oczywiście specjalnie jest tak zrobiona, by jej zakazano, a o tymże zakazie opowiedziały media w krajach trzeciego świata, jak np. Polska. Dzięki temu reklama trafi nie tylko do widzów największego przeglądu reklam na świecie, czyli SuperBowl, ale też do polskich biedaków

 • spock2

  Oceniono 151 razy 29

  Próbowałem tej wegańskiej diety. I mogę stwierdzić że można dłużej ale chyba tylko wypuszczać gazy. Jak wy sobie z tym radzicie? Przecież po 3 dniach tyłek boli :)))

 • felicjan.dulski

  Oceniono 62 razy 28

  Kot (mięsożerca) na pewno może dłużej niż "veganie": tryk, cap, buhaj czy ogier. To potwierdzone naukowo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Życie i styl:
Najczęściej czytane