"Kiedy zaczyna się starość?" - zapytano młodych. Odpowiedzi - szokujące. A dalej - tylko lepiej! [WIDEO]

Mając siedem lat myśleliśmy, że ludzie po trzydziestce są, ze względu na zaawansowany wiek, jedną nogą w grobie. Dzieci mogą tak sądzić, ale kiedy trzydziestolatek mówi, że osoba "starsza" to taka "po pięćdziesiątce", to robi się niewesoło.

- Osobę w jakim wieku uznalibyście za starą? - zapytano millenialsów (urodzonych między 1980 a 1994). Odpowiedzi były różne, a najmłodszy spośród wskazanych "starców" miał 55 lat, a najstarszy 75.

.Fot. Facebook.com/AARP

Kolejne zadanie dla ewidentnie niezorientowanych w realiach starości młodych wilków wymagało talentu aktorskiego. Millenialsi mieli pokazać, jak ich zdaniem starsze osoby wysyłają SMS-y, robią pompki, przechodzą przez ulicę, robią pajacyki.

.Fot. Facebook.com/AARP

Ich zdaniem robią to powoli, walcząc z brakiem siły i drżeniem rąk. Po prezentacji starości młodzi ludzie zostali połączeni w pary ze przedstawicielami starszego pokolenia. I wtedy się zaczęło!

.

35-latek nie był w stanie zrobić pozycji od jogi na drewnianym klocku. Nie była specjalnie trudna - w każdym razie nie dla pokazującej mu ją 55-latki.

.Fot. Facebook.com/AARP

70-latek uczył młodszą od siebie o pół wieku dziewczynę tańczyć, a inna starsza pani układu z chustą. W rewanżu młodzi uczyli starszych od siebie boksu, sztuk walki, aerobiku. Nic, co wymyślili nie było fizycznie niewykonalne dla ich "leciwych" uczniów.

.Fot. Facebook.com/AARP

Efekt? W dwie minuty pomysłodawcy kampanii społecznej #DisruptAging  (ang. zakłóć starzenie) organizacji AARP przesunęli granicę starości. Jedni odsunęli ją na 80-90 lat, inni stwierdzili, że już nie będą nikomu patrzeć w metrykę.

.Fot. Facebook.com/AARP

- Bo starość przychodzi w dniu, w którym zaczynamy przestawać... - podsumowuje jeden ze "starszych" panów.


QUIZ: Zostajesz przeniesiony do lat 90. XX w. Poradzisz sobie?

Zamknij oczy. Stało się - jesteś w latach 90. XX w. Zaczynamy! Umówiłeś się z kolegą pod trzepakiem, a jego nie ma i nie ma. Co robisz?
Sprawdź! Rozwiąż QUIZ
Więcej o:
Komentarze (25)
"Kiedy zaczyna się starość?" - zapytano młodych. Odpowiedzi - szokujące. A dalej - tylko lepiej! [WIDEO]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • student_zebrak

  Oceniono 24 razy 18

  Nie liczy sie wiek, tylko zdrowie i sprawnosc fizyczna i umyslowa.
  mamy tyle lat, na ile sie czujemy.
  Gdy patrze na wiadomosci Polsatu i widze "starszych" ludzi w Polsce, to mi sie smutno robi. Jakze inaczej niz na zadupiu swiata.
  mam takiego chinskiego "przyjaciela", z pewnoscia ponad 60, ulomny, chodzi o lasce. Kazdego dnia widze go, gdy ulica maszeruje tam i z powrotem. machamy sobie reka, hejka...
  Niewspominajac o "starszych" paniach na emeryturze, ktore w szpitalach pomagaja dobrowolnie. Niektore pomagaja w szkole, uczac czytac przyjezdne dzieci.....
  A w Polsce? siup to kosciola, pare zdrowasiek, potem do ZOZ po komplet recept dotowanych i licytacja, ktora chorsza......

 • jael53

  Oceniono 12 razy 12

  Młody człowiek, pokazujący, jak starsza osoba wysyła SMS, powinien się odrobinkę douczyć - są już od dawna soczewki dwu- i trójogniskowe;; a od mniej dawna soczewki progresywne. Zaś wady wzroku, wymagające takiej korekty, mogą pojawić się i u nastolatków..

 • 11krzych

  Oceniono 10 razy 10

  Starość zaczyna się wtedy, gdy więcej pieniędzy wydajesz na leki niż na alkohol.

 • sztucznypolak

  Oceniono 8 razy 8

  Starzy sa ci, ktorzy rezygnuja.

 • monika.libra36

  Oceniono 11 razy 7

  "Starość nie jest niczym innym, jak tylko powtórzeniem wieku dziecięcego."
  Antyfanes

 • werole

  Oceniono 5 razy 5

  Starosc zaczyna się gdy wspominasz rzeczy z przed 50 lat, a nie pamiętasz co było wczoraj.

 • j2_3

  Oceniono 5 razy 3

  Mam 67 lat i dla mnie starzy ludzie to sa ci co maja wiecej niz 85 lat. Moja "stara" i ja przejezdzamy 25 kilometrow w 55 min. na rowerach .Dwa tygodnie temu chciala nam kupic rowery "wyscigowe" bo duzo jezdzimy. My jestesmy wczesniej urodzeni a nie starzy .
  Jak ktos sie czuje starym majac 20 lat to jest stary, jak majac 65 lat czujesz sie mlody to jestes mlody (mimo wieku).

 • Jontek Poziomka

  Oceniono 5 razy 3

  Jak byłem świeżo po studiach, to mój czteroletni bratanek stwierdził, że ja i jego dziadek jesteśmy już tacy starzy, że niedługo umrzemy.

  A nawiasem mówiąc, to czy coś wynika z tego artykułu?

 • next-2-come

  Oceniono 3 razy 3

  a ja bym zapytał tych 'młodych', kiedy przestaniecie być dzieciakami i dorośniecie - bo widzę rzesze niedorozwiniętych młodych obstrukcjonistów, którzy wierzą, że youtube był wiecznie a historia zaczyna się i kończy w okolicach ich własnych pępków -- jeszcze tak źle jak teraz z młodzieżą nie było - łykają wszystko - a co najlepsze, bo my 'starzy' po 35 roku życia - jesteśmy tak samo tutaj winni - daliśmy im do ręki neta, pecety, smartfony, konsole a oni bez tego żyć już niestety nie mogą... a tak przy okazji co to jest w ogóle starość? co jakiś młody reportażyna oberwał od doświadczonego bardziej kolegi - koleżanki i teraz chce się odpłacić? świadomość życia po 30tce jest taka sama jak po 20tce i pewnie taka sama jest po 80tce o ile dożyje człowiek... niestety youtube i facebook nie zapyli kwiatostanu ---

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX