7 wzruszających sytuacji, w których nie ma opcji, że się nie popłaczecie [RANKING]

Są takie chwile, w których łzy same płyną po policzkach, w gardle pojawia się klucha, a z nosa zaczyna siąpić. Choć byśmy bardzo chcieli - wzruszenie bierze nas w posiadanie. Oto subiektywny ranking sytuacji, które wyciskają z nas łzy. Macie podobnie?

.

Amerykańskie melodramaty

Amerykańscy scenarzyści, do spółki z reżyserami oraz kompozytorami muzyki filmowej, wiedzą dokładnie na jakich nutach grać, kiedy i gdzie wcisnąć odpowiedni klawisz, żeby widz ryczał jak bóbr.

Pamiętacie "Tańczącego z wilkami" i scenę, w której do zaprzyjaźnionego z Kevinem Costnerem wilczka strzelają dla zabawy? O matko, matko, jak wtedy ryczeliśmy. Normalnie nie dało się tego potoku łez zatamować.

Są oczywiście filmy, które mają bardziej spersonalizowanych odbiorców - bardziej trafiają do rodziców, miłośników zwierząt, kobiet, mężczyzn. Wszystkie produkcje, w których dzieci są w stanie zagrożenia i każda apokaliptyczna wizja świata u rodziców wywołuje szloch. Historie ze zwierzętami - podobnie - ale działają na psiarzy i kociarzy.

Najbardziej płaczemy oczywiście na końcu filmu, kiedy już się nie da doprowadzić twarzy do porządku.

.

Reklamy i kampanie społeczne

Są osoby wrażliwe na krótkie przekazy i płaczą na reklamach. Czasami trafia się silny emocjonalny ładunek nawet w reklamach proszku do prania. A już filmy ze szczeniaczkami, starszymi ludźmi i małymi dziećmi rozkładają nas na łopatki. Trochę wstyd, ale co zrobić.

.

Wyznania

Okazuje się, że część dorosłych ludzi ma ogromne problemy z wyznawaniem uczuć. Zwłaszcza, kiedy ma powiedzieć ?kocham cię? osobie, którą bardzo kocha, ale rzadko o tym informuje - na przykład mamie i tacie. Macie inne zdanie? To proponujemy mały eksperyment - weźcie telefon w dłoń, wybierzcie numer rodzica i powiedzcie mu, że bardzo go kochacie. I jak? Łzy w oczach były?

.

Hymn, uroczystości państwowe

Może nie zdarza wam się to superczęsto, ale na nas wyjątkowo mocno działają wszelkie sytuacje, w których grany lub śpiewany jest hymn. Może być polski, może być francuski - chodzi o emocje.

Jeśli też tak macie, to z pewnością łza się Wam kręci także na paradach wojskowych i prezentacji podniebnych popisów samolotów bojowych. No i nie zapominajmy o chwilach, które upamiętnia wycie syren - w Warszawie zawsze 1 sierpnia w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

.

Pierwsze występy przedszkolne

Na pierwszy ogień idzie mianowanie na przedszkolaka. Jak widzicie swoje malutkie, trzyletnie ledwie dziecko, które w czapeczce z krepiny występuje to łzy same zaczynają lecieć. Bo taki słodziaczek, niby taki duży, a jednak malutki.

Emocje są dodatkowo podkręcane, bo małe dzieci zjada trema, zaczynają płakać, uciekają ze sceny do rodziców, mylą się, wpadają na siebie. Wzruś do kwadratu.

.

Ślub i składanie przysięgi

Wyjścia z tej stresującej sytuacji są dwa. Można albo płakać albo nerwowo się śmiać. Obydwa rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Minusy - płacz niszczy makijaż, śmiech sprawia, że wyglądamy niepoważnie. Plusy płaczu? Pokazujecie, że to ważny dzień i jesteście wzruszeni. Zalety śmiechu? Jakoś rozładowujecie emocje, radość z was emanuje, nie zniszczycie makijażu.

 

.

Narodziny dziecka

Jak już wam (kobietom) położą na piersi tę malutką, wilgotną i chłodną istotkę, to najpierw odbiera wam oddech. Potem zaczynacie się równocześnie śmiać i płakać. Taki deszcz w czasie słońca, kiedy powstaje tęcza. Ojcowie dzieci też płaczą i nic nie mówią.

Ile dzieci byśmy nie urodziły, emocje za każdym razem są tak samo silne.

Więcej o: