Postarzyłyśmy charakteryzacją nasze redaktorki. Jak się odnalazły w nowym-starym ciele? [WIDEO]

Miałyśmy zostać postarzone o 30 lat i przekonać się na własnej skórze, jak bardzo zmieni się nasz wygląd i związane z tym samopoczucie. Szok? Był. Niedowierzanie? Także. I jeszcze kilka innych emocji towarzyszących.

Pani Grażyna nie znosi sprzeciwu

Stawiając się w dniu metamorfozy przed ekipą charakteryzatorek (z głównodowodzącą - panią Grażyną na czele) miałam jasną wizję siebie za trzy dekady.

Długie włosy zebrane w koński ogon, subtelny makijaż, prosta koszula, szeroka spódnica - w moim życiu miały się pogłębić zmarszczki, pojawić zwisy i siwe włosy, plamy wątrobowe, ale styl planowałam pozostawić bez zmian.

- Nic z tego! - usłyszałam na dzień dobry. - To jest moja charakteryzacja i ja za nią odpowiadam. Będzie tak, jak ja to wymyśliłam - pani Grażyna nawet nie chciała słuchać moich protestów.

I rzeczywiście - moje włosy ukryto pod loczkowaną peruką, dostałam druciane okulary, apaszkę i kamizelkę. Kiedy po godzinie wręczono mi lusterko, zobaczyłam niezbyt ładną babuleńkę, a nie siebie z moich wyobrażeń.

Podobne odczucia miały Natalia i Kamila - koleżanki, które także przeżyły wycieczkę w czasie. - Nie mam zamiaru tak wyglądać - mówiły po powrocie do młodej powłoki. - Jak będę o siebie dbać, to na pewno nie będę tak wyglądać - stanowczo zapewniały.

ZOBACZ, JAK SIĘ ZMIENIAŁYŚMY

Inny rodzaj babci

Moja mama ma 61 lat, babcie - 94 i 88 (wyglądają TAK i TAK). I zdecydowanie także nestorki nie wyglądają na swój wiek. OK, widać po nich minione lata, ale wciąż w swojej kategorii wiekowej są atrakcyjnie i kobiece. I ja też tak chcę! I to zdecydowanie bez ingerencji lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastyka.

A dlaczego nie mam zamiaru wyglądać za trzydzieści lat jak Wojciech Pokora w filmie „Poszukiwany, poszukiwana”?

Loczki i makijaż

Kto powiedział, że starszej kobiecie nie wypada nosić długich włosów (Więcej na ten temat TU)? Skoro w takich włosach jest mi najlepiej, to dlaczego nagle miałabym robić sobie krótkiego baranka na głowie? I oszpecać się fryzurą, która może i praktyczna, ale dla mnie fatalna?

Postarzyliśmy redaktorkiStarość oczami charakteryzatorki. Fot. Archiwum prywatne

Nie widzę także powodu, żeby nagle przestać się malować. Wiem, będzie to trudniejsza sztuka, bo powieki opadną i zamiast kreski na powiekach będę miała "łamańca". Ale już wytuszowane rzęsy, róż na policzkach i szminka na ustach raczej mnie do grobu nie wpędzą.

Szafa do wymiany

Skoro teraz ubieram się w konkretny sposób, to dlaczego nagle miałabym przejść transformację gustu i nagle zacząć wielbić kamizelki, apaszki, oliwkową zieleń i białe klapki? Być może nie podołam obcasom (boże chroń stawy biodrowe!), ale ładne baleriny, mokasyny i botki nie są towarem, na którego sprzedaż ma wpływ ageizm.

A w ogóle to nie o wygląd chodzi...

W czasie nagrania mówiłyśmy o naszych obawach - te wypowiedzi nie trafiły do ostatecznej wersji, ale możecie nam wierzyć, że wygląd był naprawdę sprawą wtórną. To co mnie martwi w związku ze starością?

Postarzyliśmy redaktorkiStarsza, ale na własnych zasadach. Fot. Archiwum prywatne

To, że będę mniej sprawna, będę miała mniej siły, mogę poważnie zachorować i wykluczyć się z normalnego funkcjonowania. Bardzo także nie chciałabym zostać wdową. Bo mocno kocham mojego męża i chciałabym, żeby zestarzał się u mojego boku. A to, czy będziemy - „jak próchno” - świecić w nocy nie ma zupełnie znaczenia.

ZOBACZ, JAK SIĘ ZMIENIAŁYŚMY

Czego najbardziej boisz się w starości?
Więcej o:
Komentarze (7)
Postarzyłyśmy charakteryzacją nasze redaktorki. Jak się odnalazły w nowym-starym ciele? [WIDEO]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • derdas

  Oceniono 12 razy 8

  będą wyglądać o wiele gorzej

 • n29a

  Oceniono 4 razy 4

  Trzecia pani w wersji starszej jest cudowna! Czyli nadzieja jest! (?...)

 • anna.maria0

  Oceniono 5 razy 1

  Przyzwyczajenie drugą naturą. Jeśli teraz te kobiety noszą długie włosy (trudno nazwać to nawet fryzurą), to i na starość będą miały to samo na głowie.

 • rownowaznik

  Oceniono 12 razy 0

  niech się nie martwią, i tak są brzydkie już teraz

 • antybandzior

  Oceniono 4 razy 0

  Temat z pejsa...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX