Komentarze (120)
Alina Dąbrowska nie bała się Niemców. ''Dzisiaj boję się chodzić blisko domu, jak jest późno''
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • adamtko

  Oceniono 51 razy 37

  Rano przejrzałem ten artykuł, interesujący wojenny życiorys, godna pozazdroszczenia kondycja ciała i umysłu i szacunek należny chociażby z racji wieku.

  A w pierwszych komentarzach jakiś wysyp nienawiści. Jeden gnój kwestionuje prawdziwość historii, inny coś o lewactwie brzęczy. Co się z tymi ludźmi na prawicy dzieje? Kompletne zdziczenie? Ogłupienie? Jedno i drugie? Kadzidło im szkodzi, czy chińskie barwniki w patriotycznej odzieży?

 • 1boleslaw

  Oceniono 30 razy 26

  Różne były koleje losu Polaków po II wojnie światowej. Zaraz po wyzwoleniu zaczęto odbudowywać kraj ze zniszczeń i nikt nie myślał, że zostaliśmy oddani pod nadzór Związku Radzieckiego. Każdy myślał, że taka jest rzeczywistość i starał się w istniejącym układzie jakoś sobie życie ułożyć, a polityką prawie nikt się nie interesował. Chodziło o to, aby coś do garnka włożyć i jakoś mieszkać i ułożyć sobie życie rodzinne. Tak naprawdę pracując w jakimkolwiek zakładzie dzisiaj ze względów politycznych mówi się, że służyło się tamtemu systemowi, a przecież "służyli mu" także ci, co to mówią. Dzisiaj bardzo łatwo kogoś nazwać komunistą, zwłaszcza, gdy nie żyło się w tamtych czasach i to mnie bardzo boli. Myślę, że czas takich ocen wcześniej, czy też później minie, bo żadna partia nie może rządzić wiecznie i bieżące życie stanie się normalne, z czego rządzący nie za bardzo zdają sobie sprawę.

 • kiker1

  Oceniono 33 razy 25

  Taka myśl mnie naszła po przeczytaniu tego tekstu... Uczcie się niemieckiego i rosyjskiego, bo nigdy nie wiadomo, kiedy się przyda.

 • dabera

  Oceniono 30 razy 24

  Nie zazdroszczę tak ciekawego życia. Z perspektywy czasu wszystko wyglada " lepiej", czas goi rany. Tylko ten wie jak to było straszne co to przeżył.
  A komentarz powyżej świadczy jedynie, że komentator nic nie zrozumiał.

 • andros_8

  Oceniono 28 razy 20

  Ten artykul powinien byc lekturą w szkolach srednich. I jest bardzo wiarygodny.

 • Misue Tanaka

  Oceniono 34 razy 20

  Piszę po przeczytaniu jak teraz jest siedemnastu komentarzy i stwierdzam,że ci którzy to napisali są poprostu idiotami i trolami sam nie wiem jakiej opcji politycznej i czemu ma to służyć te dywagacje i opluwanie wszystkiego wokół. Podejrzewam,że po dostaniu się do obozu takie indywidua byłyby pierwszymi donosicielami.Szacunek należy się takim osobom jak ta pani i wszystkim którzy to przeżyli.Nigdy więcej takiego czegoś.

 • Gość: Adam

  Oceniono 14 razy 14

  A jeden zamaskowany baran po gimnazjum, którego nie wychowali rodzice, okrada taką staruszkę z pieniędzy... Taką mamy teraz Ojczyznę.

 • tetradrachma

  Oceniono 14 razy 12

  I pomyslec, że jedni cierpia, a inni, jak (….) …. (nazwisk, nie wymienie bo się brzydzę) i tysiące im podobnych czerpie całymi garściami …..bo im się należy ba, nawet do Brukseli się wybiera. Można powiedzieć LOS, zycie takie. Taki smieć, jeden czy drugi, przez dwie kadencje jednego języka nie nauczył się, a ta Pani Basia - w Auschwitz - trzech.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX