Tajniki depilacji

Co począć z wrastającymi włoskami?
Zmień metodę

Jeśli masz tendencję do wrastających włosków - a dzieje się tak najczęściej po depilatorze elektrycznym lub wosku - najskuteczniej zadziała po prostu zmiana sposobu depilacji. Lepiej przestawić się na golenie, depilację chemiczną (krem, pianka, żel) lub laserową.

Peelingi domowe

Wrastaniu włosów przeciwdziałają też regularne peelingi domowe (codzienne lub co drugi dzień) także z użyciem szorstkiej rękawicy oraz kremy ze zmiękczającym skórę mocznikiem w stężeniu 30-proc., np. Xérial SVR. Można też używać kremów z kwasami, które stosuje się zwykle w przypadku trądziku, np. Effaclar K firmy La Roche-Posay z kwasem glikolowym czy Cleanance K Avene z mlekowym i salicylowym.

Peelingi dermatologiczne

Skórę przebarwioną i zrogowaciałą w okolicach mieszków, usianą czerwonymi kropkami, z tendencją do wrastających włosków można też poddać peelingom dermatologicznym np. kwasem pirogronowym, glikolowym lub salipeelem (na bazie kwasu salicylowego).

Kwas glikolowy działa łagodnie, za to pirogronowy i salipeel przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, trochę też rozjaśniają przebarwienia i złuszczają szorstki naskórek. Podczas zabiegu skóra lekko piecze, a po nim nieco się łuszczy, jest zaczerwieniona i napięta. Najlepiej wykonać dwa--trzy zabiegi co trzy tygodnie. Koszt jednego to ok. 200 zł.

Najskuteczniejsza: depilacja laserowa

Najskuteczniej zadziała depilacja laserowa. Usuwa niepożądane włosy, niweluje ich wrastanie i leczy stany zapalne po domowej depilacji. Ceny zabiegów laserowych od 250 do 600 zł. Zwykle trzeba poddać się serii dwóch-trzech zabiegów.

'Gwarantowane nagrody w salonach urody' to akcja marki Veet. Wystarczy kupić dwa kosmetyki do depilacji Veet, zachować oryginalny paragon i przesłać producentowi formularz zgłoszeniowy, aby otrzymać darmowy zabieg kosmetyczny w salonie urody. Do wyboru są: manikiur, pedikiur, strzyżenie, zabieg na twarz, masaż lub tanning (opalanie natryskowe). Akcja potrwa do 31 marca 2008 r. Szczegóły na www.veet.pl.