Jak zrobić manicure japoński w domu?

04.01.2012 12:45
.

. (Fot. Shutterstock)

Wykonanie manicure japońskiego w domu jest wbrew pozorom bardzo proste. Potrzebujesz jedynie wolne 30 minut i zestaw do japońskiego manicure a Twoje paznokcie będą piękne i zdrowe.
Manicure japoński jest zabiegiem znanym i stosowanym przez Japonki już od kilkuset lat. Dzięki niemu paznokcie są odżywione i pięknie błyszczą. Paznokcie są zdrowe i utrzymane w prawidłowej kondycji, jeśli wykonujemy ten manicure systematycznie (zalecanie powtarzanie zabiegu co 2-3 tygodnie). Manicure japoński jest szczególnie polecany dla osób, którym paznokcie często się łamią i są kruche. Jeśli Twoje paznokcie się rozdwajają jest to rodzaj manicure wprost idealny dla Ciebie.

Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele zestawów do japońskiego manicure. Niektóre sprzedawane są w tzw. wersji minimalistycznej, a inne są profesjonalne i co za tym idzie, znacznie droższe. W zakup profesjonalnego zestawu do manicure japońskiego trzeba zainwestować od 50 do 350 zł.

Skład zestawu i manicure japoński krok po kroku:

1. dwustronny pilniczek - do skracania oraz matowienia paznokci przed wykonaniem zabiegu

2. plastikowa szpatułka - do nakładania pasty oraz pudru na polerkę oraz do odpychania skórek przed wykonaniem zabiegu

3. pasta - wcierasz ją energicznymi ruchami w naturalną płytkę paznokciową za pomocą przeznaczonej do tego zielonej polerki (wykonana jest ona ze skóry jelenia)

4. puder- po zastosowaniu pasty wcieraj puder energicznymi ruchami w naturalną płytkę paznokciową polerką różową (również ze skóry jelenia). W ten sposób zabezpieczasz składniki zawarte w paście i pozwalasz im wniknąć w płytkę paznokciową.

Puder i pasta zawierają witaminy A i E, odżywczy pyłek pszczeli, krzemionkę z morza japońskiego oraz keratynę - składniki te mają wprost zbawienny wpływ na stan naszych paznokci.

Warto widzieć

Tuż po wykonaniu takiego zabiegu, nie jest wskazane malowanie paznokci. Lakier nie rozłoży się dobrze, ponieważ przyczepność lakieru do płytki paznokcia jest dość ograniczona.Zobacz najnowsze wideo

ZOBACZ TEŻ WIDEO

Zobacz także
Komentarze (8)
Zaloguj się
 • falka85

  Oceniono 36 razy 28

  No nie wierzę, że ktoś myśli, że jelenie zabija się specjalnie dla pilniczków...
  Istnieje coś takiego jak odstrzał myśliwski w celu regulacji populacji zwierzyny w lesie. Myśliwy idzie na polowanie, udaje mu się ustrzelić jelenia i sprzedaje go do skupu. Zwierzę w skupie zostaje obrobione, mięso trafia do sklepów mięsnych (tatar z jelenia mmm...), a odpady takie jak właśnie skóry zostają poddane utylizacji, chyba że znajdzie się chętny na ich zakup (np. na pilniczki).
  I co? Taki dramat?

 • Gość: jjj

  Oceniono 4 razy 2

  ojjj tam z wami. na 100% ten pilniczek widział jelenia... buahahaha

 • Gość: dala

  Oceniono 3 razy -1

  osobiscie wolę iść do salonu i się nie męczyć samej... mam za mało cierpliwości na takie rzeczy,. a propos salonu... znacie kobietki coś fajnego? słyszłaam dużo o Denique i o nich też zbieram info. Ktoś? coś?

 • Gość: fnv

  Oceniono 4 razy -4

  odp do przedmówczyni: polecam denique. salon jest dobry a i japoński też w ofercie mają. także śmiało!

 • kurkawodna007

  Oceniono 36 razy -6

  No nieee.... pilnik polerka ze skóry jelenia.... No nieee... takie piękne zwierzę na rzeź dla takich pierdół...
  ŻAL :(

 • szachula30

  Oceniono 33 razy -19

  Już się nastawiłam, że pobiegnę do sklepu i kupię zestawik, ale skóra jelenia mnie skutecznie zniechęciła... jem mięso bo muszę (i chcę), ale zabijać zwierzę dla skóry do pilnika do paznokci? Przesada.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane