Medycyna estetyczna - Med Contour Medical do zatrzymania cellulitu i zlikwidowania nadmiaru tłuszczu

16.08.2012
Med Contour Medical

Med Contour Medical (mat.prasowe)

Zmagasz się z cellulitem i nadmiarem tłuszczu w takich miejscach jak brzuch, uda, czy pośladki? Specjalnie dla ciebie przetestowałyśmy działanie zabiegu Med Contour.

Do częstochowskiej kliniki Esteticmed.pl pojechałam zachęcona znakomitą opinią, jaką wystawiła jej w mediach Anja Rubik. Postanowiłam wypróbować tu dwa nowe zabiegi medycyny estetycznej. Jednym z nich właśnie był Med Contour Medical na ciało.

 

Kosmetolog Magdalena Poraj dokładnie tłumaczy mi, na czym polega działanie Med Contour. To nowy zabieg na wybrane partie ciała, który przede wszystkim polecany jest osobom zmagającym się z cellulitem i nadmiarem tłuszczu w miejscach takich jak brzuch, pośladki czy uda. Co ważne - w trakcie zabiegu komórki tłuszczowe są niszczone i na obszarze poddanym działaniu urządzenia nie odtwarzają się, zatem jego efekt jest stały. Postanawiam poprawić wygląd ud i brzucha, który ze względu na mój siedzący tryb życia nie jest w najlepszej formie. Rozpoczyna się zabieg. Specjalna głowica jednocześnie zasysa i podgrzewa moją skórę, emitując fale ultradźwiękowe.

 Med Contour Medical

 

To właśnie ultradźwięki działają na tkankę tłuszczową rozbijając i upłynniając jej komórki. Przed przyłożeniem głowicy do skóry, cała okolica poddana zabiegowi jest smarowana oliwką, dzięki czemu urządzenie gładko przesuwa się po brzuchu. Głowica porusza się wolnym, kolistym ruchem. Zabieg trwa dość długo, z czasem wrażenie ciepła robi się mniej przyjemne, o czym zostałam uprzedzona. Nasilenie fal ultradźwiękowych, czyli temperaturę odczuwalną w trakcie zabiegu można modyfikować, postanawiam jednak wytrwać, by efekt był jak najlepszy.

 

Po godzinnym zabiegu, część bardzo przyjemna - kilkuminutowy drenaż limfatyczny, który mam powtarzać przez kolejne trzy dni. Drenaż usprawnia krążenie limfy, przyspieszając efekty zabiegu. Jeśli chcemy wykonać go samodzielnie ważne, żeby masować odpowiednie miejsca zgodnie z ruchem wskazówek zegara płynnie i delikatnie, w tempie około 10-15 ruchów na minutę.

 Med Contour Medical

 

Bezpośrednio po zabiegu skóra na brzuchu jest zaczerwieniona, ale bardzo szybko odzyskuje swój naturalny kolor. Wrażenie po jednym zabiegu jest zadowalające - po kilku dniach mój brzuch wydaje się być bardziej płaski, choć do ideału jeszcze trochę brakuje. Postanawiam zwiększyć aktywność fizyczną i skorzystać z mocy ultradźwięków ponownie, bo w przypadku Med Contour najlepsze efekty przynosi seria 3-5 zabiegów.

 

Adres kliniki:

Klinika Medycyny Estetycznej Esteticmed.pl, Dr Ilona Wnuk-Bieńkowska, Marcin Bieńkowski

Częstochowa, ul. Wysockiego 39, lokal 7
34 325 61 72,
665 60 12 12
mail: czestochowa@esteticmed.pl

Bydgoszcz, ul. Lęborska 7
52 34 525 34,
721 666 777,
mail: bydgoszcz@esteticmed.pl

Zobacz najnowsze wideo

Komentarze (1)
Medycyna estetyczna - Med Contour Medical do zatrzymania cellulitu i zlikwidowania nadmiaru tłuszczu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • magdziulla-1

    0

    Zabieg jest świetny :) Robiłam sobie serię 4 zabiegów, ale akurat w innej klinice, w Warszawie. Chciałam pozbyć się brzydkiego cellulitu z zewnętrzej okolicy ud i widzę naprawdę imponujące rezultaty. Wcześniej próbowałam diety, ruchu i wszelkich mazideł, ale nie pomagało, dlatego zdecydowałam się na ultradźwięki i nie żałuję wydanej kasy. Po pierwszym zabiegu - fajnie ujędrniona skóra i lekko wygładzona, a po całej serii - brak tych okropnych grudek, które mi tak przeszkadzały. Ja też miałam drenaż od razu po zabiegu, ale jeśli robi się serię zabiegów, to chyba wystarczy jeden drenaż po każdym zabiegu dla szybszego usuwania tych rozbitych komórek tłuszczowych, bo mi wystarczyło. Aczkolwiek pomysł z dodatkowym masowaniem się samemu w domu jest ciekawy :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Uroda i pielęgnacja:
Najczęściej czytane