Kobieta >  Uroda

Liposukcja bez skalpela: hit czy kit?

jolbi
09.06.2011 06:31
A A A Drukuj
Liposukcja ultradźwiękowa to zabieg wykonywany bez znieczulenia dzięki któremu można stracić kilka centymetrów np. w obwiedzie bioder czy ud. Czy warto zaryzykować i poddać się zabiegowi?
Dla kogo zabieg liposukcji ultradźwiękowej?

Zabieg jest polecany dla osób mających problemy z nadmiernym nagromadzeniem tkanki tłuszczowej np. w okolicach bioder, ud, brzucha, pośladków, ramion. Tylko osoby zdrowe i pełnoletnie mogą poddać się zabiegowi.

Czym jest liposukcja ultradźwiękowa?

W dużym uproszczeniu to modelowanie kształtów ciała i pozbycie się zbędnego tłuszczu przy pomocy ultradźwięków, które rozbijają błony komórkowe komórek tłuszczowych, ułatwiając tym samym liposukcję.

Jak to działa?

Liposukcja ultradźwiękowa jest dostępna na rynku dopiero do kilku lat. Metoda powstała wraz w wynalezieniem specjalnego urządzenia do wykonywania zabiegu. Liposukcja ultradźwiękowa różni się od tradycyjnej liposukcji tym, że nie narusza integralności skóry. Zabieg wykonywany jest bez znieczulenia, jedynym skutkiem ubocznym są powstałe po zabiegu siniaki. Podczas zabiegu na komórki tłuszczowe działa ultradźwiękowa kawitacja. Jej celem jest rozbicie komórek tłuszczowych i przekształcenie ich w emulsję. Ultradźwięki oddziałują na błonę komórkową komórek tłuszczowych, powodując jej uszkodzenie. Komórki zaczynają się kurczyć, wibracja ultradźwiękowa prowadzi do rozbicia komórek tłuszczu, to redukuje ich ilość. Poza rozbijaniem tkanki tłuszczowej następuje drenaż limfatyczny i wzmocnienie elastyczności skóry. Promieniowanie podczerwone powoduje wzrost temperatury w tkankach, a co za tym idzie - szybszy metabolizm. Uwolniony z tkanki tłuszcz i toksyny są usuwane z ciała poprzez gruczoły potowe oraz układ limfatyczny i naczyniowy. Wszystkie produkty zabiegu docierają do wątroby, gdzie komórki tłuszczowe ulęgają identycznej przemianie jak tłuszcz pochodzący z pokarmów. Z uwagi iż zabieg przebiega zgodnie z naturalnym sposobem wydalania metabolitów, w trakcje sesji trwającej od 1,5 do 3 godzin, usunięte może być nie więcej niż 500 ml tłuszczu. Liposukcja ultradźwiękowa pozwala usunąć nadmiar tłuszczu z obszarów bioder, pośladków, ud, pleców, ramion, talii. Chcąc uzyskać lepsze efekty zabieg często przeprowadzany jest w połączeniu z innymi technikami przyczyniającymi się do usuwania złogów tłuszczu i nadmiaru płynów (np. masaże, drenaż limfatyczny).

Efekty zabiegu

Na pełny efekt zabiegu trzeba czekać około miesiąca. Po tym czasie wszystkie zniszczone ultradźwiękiem tkanki tłuszczowe zostaną wyeliminowane z organizmu. Zabieg jest bezbolesny i bezinwazyjny, nie wymaga rekonwalescencji jak np. po zabiegu chirurgicznym.

Po zabiegu

Chcąc uniknąć gromadzenia się tkanki tłuszczowej w miejscach jej usunięcia należy przestrzegać zasad zdrowej diety. Ważne jest aby ograniczać węglowodany: cukry, produkty mączne. Lekką dietę należy łączyć z indywidualnie dobranymi ćwiczeniami.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do zabiegu liposukcji ultradźwiękowej jest najczęściej: ciąża i karmienie piersią, choroby przewlekłe narządów wewnętrznych, zmiany na skórze: wysypki, rany, blizny, słaba krzepliwość krwi, choroby nowotworowe, osteoporoza, nadciśnienie tętnicze, choroby endokrynologiczne (np. otyłość), przyjmowanie leków hormonalnych. Pacjent musi być też pełnoletni.

O czy warto wiedzieć?

Liposukcji ultradźwiękowej nie stosuje się do znacznego zmniejszenia masy ciała pacjenta, jest to metoda redukująca złogi tłuszczu i cellulit oraz pomagająca korygować kształty ciała. Liposukcji ultradźwiękowej nie należy traktować jako formy leczenia nadwagi.

Ile to kosztuje?

Każdy obszar ciała (np. ramiona, brzuch, plecy, pośladki, łydki, uda) to wydatek rzędu 400 zł za jeden zabieg.Tagi:

Zobacz także
 • 11
 • 7
Komentarze (28)
Zaloguj się
 • Gość: Efka

  Oceniono 3 razy 3

  Ja robiłam dwa razy zabieg na obszar nad kolanami, gdzie zrobiły mi się "bułeczki" z tłuszczu. Zabieg robiłam w dwóch różnych klinikach medycyny estetycznej i w obu przypadkach efekt był widoczny gołym okiem, bo "bułeczki" bardzo się zmniejszyły. Miałam przyjść po 2 tygodniach na powtórkę zabiegu - ale przez te dwa tygodnie tłuszczyk wrócił na swoje miejsce. Dlatego drugi raz zrobiłam w innej klinice i było tak samo. Zaraz po zabiegu - super poprawa a po 2 tygodniach powrót to tego co było przed zabiegiem. Moim zdaniem to zabieg nieskuteczny. Spróbuję usunąć "bułeczki" laserem. Może tą metoda pozbędę się ich na trwale.

 • Oceniono 4 razy 0

  Wydaje mi się, że jeśli ktoś nigdy wcześniej nie próbował tych zabiegów to faktycznie najlepszym wyjściem będzie grupon bo według mojej opinii, każdy organizm reaguje inaczej i u jednego będą efekty u drugiego nie. Ja ze swojej strony mogę tylko polecić salon, w którym robiłam kilka podejść - Viviean w Łodzi.

 • styx2002

  Oceniono 2 razy 0

  We Wrocławiu od 100 do 500 zł za partię. Ale w serwisach "kuponowych" jest dużo ofert za kilkadziesiąt złotych - warto spróbować.

 • Oceniono 3 razy -1

  Witam wszystkich, przyznam że zanim poszłam na zabieg, przeczytałam wszystkie wpisy na forach. Zrobiłam UltraShape RFVac w Laser-Med S.A w Bydgoszczy, zabieg jest robiony bez znieczulenia bo nie boli, trwa 2 godziny. Nie sądziłam że będzie aż taki efekt! jestem 4 tygodnie po zabiegu. bez siniaków czego sie bałam i opuchlizny, a już myślałam że moja talia nigdy nie wróci do normy, polecam zabieg, oraz klinikę, nie ma co się oszukiwać czasem dieta i sport już nie wystarczą. Plusem jest brak ssących rurek czego bardzo się bałam, ten zabieg to taka „lanczówka”

 • annabiegala

  Oceniono 1 raz -1

  Witam,
  Kupiłam karnet na 6 zabiegów w Body Mind (body-mind.com.pl) i jestem zachwycona. Miałam narazie 3 zabiegi a już widzę efekty :) Słyszałam, że dermomasaż jest jeszcze lepszy. Ktoś poleca?

 • Oceniono 1 raz -1

  Witam, Ja sobie robiłam w ArtClinique serię zabiegów które nazywają się tite fix. Zabiegi te robi się za pomocą urządzenia body tite. Jest on całkowicie bezbolesny, przypomina trochę masaż. Na tkankę tłuszczową działa się za pomocą ciepła i fal radiowych. W moim przypadku efekty były widoczne już po pierwszym zabiegu. W sumie po 4 zabiegach straciłam 5 cm w pasie. Dla mnie jest to rewelacyjny wynik.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX