Masaż klasyczny

Masaż klasyczny to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy - intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii oraz chorób internistycznych.
W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.

Masaż klasyczny jest wykonywany bezpośrednio na ciele osoby masowanej przy użyciu środka ułatwiającego masaż np. oliwki, kremu do masażu, talku lub maści leczniczej. Najczęściej stosuje się tradycyjne techniki masowania, czyli rozcieranie, głaskanie, wyciskanie, przesuwanie, oklepywanie. W czasie masażu odprężamy się i relaksujemy. Odpręża się też nasze ciało, miejsca pełne napięcia i bólu zostają rozprężone. Regularne stosowanie masażu polepsza samopoczucie, koryguje istniejące zmiany układu kostnego, po masażu odczuwamy mniejsze napięcie w kręgosłupie, plecach i karku. Masaż klasyczny poprawia wygląd skóry, jest ona lepiej dotleniona i ukrwiona.

Źródło: e-masaz.pl

Przeczytaj o innych rodzajach masażu w serwisie UrodaWięcej o:
Komentarze (2)
Masaż klasyczny
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Martyna

    0

    Ja zawsze chodzę na masaż czy inne zabiegi do fizjoterapeutów. Jakoś nia mam zaufania do ludzi tylko po kursach bez odpowiedniej szkoły czy studiów. Teraz chodzę tutaj www.rehabilitacje.org i jestem bardzo zadowolona. Tanio, skutecznie i bezpiecznie.

  • Gość: Kaśka

    0

    kurs masażu to świetna sprawa! można po nim nawet zarobić :)) ja robiłam kurs w Erudio w Łodzi, narazie mam klasyczny, ale zastanawiam się nad kolejnym kursem(rodzajem masażu) jaki byście teraz mi mogli polecić?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX