Poznajcie nową bohaterkę Ulicy Sezamkowej. Uczy, że autyzmu nie trzeba się bać

mmr / wideonews
24.03.2017 17:19
Do ekipy 'Ulicy Sezamkowej' dołączyła nowa bohaterka. Ma na imię Julia, jej znakiem rozpoznawczym są pomarańczowe włosy i nietuzinkowe zachowanie. Julia robi wszystko 'po swojemu' - ma autyzm, zdarza się jej więc reagować nieco inaczej, niż jej sezamkowym przyjaciołom. Autorzy 'Ulicy Sezamkowej' stworzyli postać Julii po to, by w przystępny sposób opowiedzieć widzom o autyzmie i przekazać, że nie stoi na przeszkodzie wspólnej zabawie i przyjaźni.
Więcej o:
Komentarze (8)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • kapitan.kirk

  Oceniono 9 razy 1

  Kiedy wreszcie uroczysty coming out Berta i Erniego?
  Pzdr

 • birdy-niam-niam

  0

  rozumiem ogólną ideę, ale mimo wszystko wolałbym, żeby tłumaczeniem (szczególnie dzieciom) czym jest autyzm, jak zachowują się ludzie autystyczni (i dzieci), itd. zajmowały się osoby kształcone w tym kierunku - jacyś psychologowie, terapeuci itd.
  samo sprowadzenie tematu do pomarańczowych włosów i wyobrażeń wielkiego ptaka może paradoksalnie, w dłuższej perspektywie zaszkodzić dzieciom autystycznym i wypaczyć obraz autyzmy pozostałym, "wychowywanym" na ulicy sezamkowej.

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 2 razy -2

  myslałem że prezesik ma siwe włosy

 • cogitek124

  Oceniono 8 razy -6

  no to czas jeszcze na dewianta, spolkujacego z mezczyznami, araba wbijajacego dzieciom do glowy, ze islam to religia pokoju, Julia powinna byc koniecznie lesbijka, bo to modne a partnerka Julii powinna byc czarnoskora tranwestytka wyznajaca judaizm.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX