Czy seks liczy się jako aktywność fizyczna? [LEPSZY SEKS]

Paulina Dudek, Dellfina Dellert
01.12.2017 16:09
'Sexercise', czyli zastępowanie ćwiczeń na siłowni seksem, doczekał się nie tylko własnego terminu - pochylili się nad nim też naukowcy. Na grupie młodych heteroseksualnych par sprawdzili, czy pójście do łóżka z partnerem/partnerką może zastąpić regularny trening. Wnioski są optymistyczne!

Lepszy Seks to nowy cykl wideo, który odpowiedzi na najczęstsze pytania związane z seksem, ciałem i seksualnością szuka w najświeższych badaniach i odkryciach naukowych. Może i seksu nie da się przełożyć na twarde liczby, ale naukowcy próbują. Dzięki temu wciąż dowiadują się o ludzkim seksie czegoś nowego i ciekawego.

Źródła:
(1) Frappier J, Toupin I, Levy JJ, Aubertin-Leheudre M, Karelis AD, Wydatki energetyczne podczas aktywności seksualnej u młodych zdrowych par (2013)
(2) Mike Aunger, fizjoterapeuta i ekspert ds. anatomii mięśni w artykule dla Telegraph
Komentarze (7)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ziaburek

  Oceniono 19 razy 17

  Tjaa - wiekopomne odkrycie. Z tym, że od tysięcy lat znane. Może dlatego, że siłowni nie było?

 • zraluk7

  Oceniono 4 razy 2

  A zaraz będzie Metoo 2.0

 • asmall4

  0

  Zdrowy facet może tyle ile chce. Oczywiście z odpowiednią damą :) A co do chudnięcia to oczywiście prawda. Po paru godzinkach można zgubić to i owo.Przeważnie dotyczy to panów :D

 • baaag

  Oceniono 23 razy -5

  Bzdura. Seks trenuje mięśnie w minimalnym zakresie. Nie wiem jak to wyliczali. Gdybym absorbował moją współspaczkę 25 minut (co się zdarzyło kilka razy) musiałaby brać coś na otarcia. Faktem jest że utrata nasienia oznacza spory deficyt wartościowych skłądników stąd na intensywnym seksie można schudnąć (no, ale trzeba mieć wtedy po prostu zdrowie i motywację). Inni kanadyjscy naukowcy natomiast także zaobserwowali na szczurach że intensywny seks w wieku dojrzewania skutkuje skróceniem tzw. telomerów okreslających długość życia i zwiększenie ilości wolnych rodników w komórkach. Na szczęscie w wieku dojrzałym nie przynosi to już tak fatalnych skutków...I Bogu dzięki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX