Dlaczego kobiety tak często udają orgazm? [LEPSZY SEKS]

Paulina Dudek, Maciek Markiewicz
15.02.2018 11:07
Badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Kansas dowiodło, że blisko 70 proc. badanych kobiet (i prawie co trzeci mężczyzna) udaje orgazm podczas stosunku. Dlaczego kobiety masowo oszukują w seksie swoich partnerów? Andrzej Gryżewski, seksuolog, współtwórca książki 'Sztuka obsługi penisa' w rozmowie z Przemysławem Pilarskim wskazuje jedną z przyczyn.

'Sztuka obsługi penisa to książka pełna cennych i praktycznych informacji na temat seksualności mężczyzny (a nie tylko jego penisa!). Napisana przystępnie i interesująco, w oparciu o prace zarówno zagranicznych, jak i polskich autorów, może ułatwić nie tylko życie intymne, ale także zrozumienie specyfiki męskiej seksualności. Autorzy skutecznie rozprawiają się z różnymi mitami i stereotypami, ograniczającymi radosne przeżywanie chwil bliskości między partnerami. Rozmowa, poprowadzona lekko i okraszona dowcipem, przypadnie do gustu współczesnym użytkownikom internetu.'
Zbigniew Lew-Starowicz

Lepszy Seks to nowy cykl wideo, który odpowiedzi na najczęstsze pytania związane z seksem, ciałem i seksualnością szuka w najświeższych badaniach i odkryciach naukowych. Może i seksu nie da się przełożyć na twarde liczby, ale naukowcy próbują. Dzięki temu wciąż dowiadują się o ludzkim seksie czegoś nowego i ciekawego.
Komentarze (48)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • r.a.b.i.n

  Oceniono 93 razy 89

  Kochanie, a Ty dziś w nocy, jak się kochaliśmy, to udawałaś?
  Nie, coś Ty. Naprawdę spałam.

 • Gość: hehe

  Oceniono 68 razy 54

  a niby jak meżczyzna może skutecznie udawać orgazm? chlapiąc krochmalem?

 • teczowy.husarz.bat.na.chamow

  Oceniono 36 razy 30

  Mezczyzni czesciej udaja wytrysk.
  I to jest dopiero plaga. :-)

 • piotrm74

  Oceniono 34 razy 26

  Facet udający wytrysk, czyli jęczy i szybko schodzi na dół i pluje dla efektu wizualnego.

 • sloncenadnami

  Oceniono 24 razy 22

  kobiety udają orgazm, ponieważ mężczyźni chcą, aby przy każdym zbliżeniu kobieta dochodziła, a ona dla świętego spokoju i aby nie robić przykrości mężczyźnie - udaje. błędne koło...potem kobiety są sfrustrowane, bo ciężko się przyznać przed mężczyzną, że tyle razy się udawało...

 • jfk63

  Oceniono 16 razy 14

  Ten artykuł to ba abonament tylko powinien być. W koncu trzeba cenić dobre dziennikarstwo...

 • 4v

  Oceniono 24 razy 14

  Nie jest to normalny związek, ani nawet normalny seks, w którym kobieta udaje orgazm. Tym bardziej nie rozumiem, jak (i po co?) facet ma udawać orgazm.

  Książka o obsłudze penisa... hmmm... dla kogo to niby? Dla trzynastolatków? Siedemnastolatek? Samotnych znudzonych życiem kobiet? No bo kurczę, jak jest zdrowy związek, to chyba facet umie kobiecie przekazać to co mu na sercu.... albo na siusiaku, leży (a może raczej stoi?).

  Nigdy nie zrozumiem udawaczy orgazmów. Prócz rzecz jasna prostytutek i aktorów porno. Jak ktoś lubi się z takimi wiązać, jego sprawa. Jest ch...owym człowiekiem i jeszcze gorszym kochankiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX