Czy seks 'dla świętego spokoju' jest dla związku lepszy niż odmowa seksu? [LEPSZY SEKS]

Paulina Dudek, Maciek Markiewicz
18.05.2018 13:32
W związkach nie zawsze mamy jednakową ochotę na seks - to normalne. Kiedy jednak partner nalega, czasem trudno odmówić, w obawie o zranienie jego uczuć lub sprowokowanie kłótni. Czy zgadzanie się na seks mimo braku chęci jest lepszym wyjściem niż uczciwe postawienie sprawy i odmowa? Tegoroczne badania naukowców z Uniwersytetu w Toronto przyniosły jednoznaczną odpowiedź na to pytanie.

Lepszy Seks to cykl wideo, który odpowiedzi na najczęstsze pytania związane z seksem, ciałem i seksualnością szuka w najświeższych badaniach i odkryciach naukowych. Może i seksu nie da się przełożyć na twarde liczby, ale naukowcy próbują. Dzięki temu wciąż dowiadują się o ludzkim seksie czegoś nowego i ciekawego.

CZYTAJ TEŻ: Jak zainicjować seks w związku? Bardzo praktyczny poradnik dla kobiet, które nigdy tego nie robią
Więcej o:
Komentarze (27)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • dmbdmb

  Oceniono 10 razy 8

  "Czy zgadzanie się na seks mimo chęci jest lepszym wyjściem"

  Mimo chęci??? Chyba mimo braku chęci!
  To tylko wszechobecne niechlujstwo, czy brak znajomości języka polskiego?

 • parapsychopatolog

  Oceniono 14 razy 6

  Ja tam tak się dogadałem, że po prostu zrobi mi dobrze ręką w takiej sytuacji i wszyscy są zadowoleni :)

 • bmc3i

  Oceniono 5 razy 5

  Czyli w nagłówku tłustym drukiem, że seks dla świętego spokoju nie jest dobry, a na końcu że jednak jest dobry.... Oh jak ja cenię dobre dziennikarstwo.

 • milenamanczak

  Oceniono 8 razy 4

  Ja sie nigdy nie zgadzałam na seks dla swietego spokoju, ale ja rzadko kiedy nie mam ochoty na seks, gdy jestem w stałym zwiazku.Moj ostatni partner wiele razy z wyrzutem w głosie mówił, ze on nie jest robotem.

 • kocurimysza

  Oceniono 2 razy 2

  Jestem Za a Nawet Przeciw !.

 • java77

  Oceniono 4 razy 0

  Z partnerem nie idzie sie do lozka.Od tego trzeba zaczac.Sex z mezem.chlopaiem,swoim facetem.Ale nie z partnerem.Z partnerem to mozna robic co najwyzej interesy.

 • lepiregenre

  Oceniono 2 razy -2

  I znowu te kretyńskie parareligijne wynurzenia na temat niby tajemniczego seksu. Kto z kim, w jaki sposób, w jakiej pozycji czy konfiguracji. W seksie nie ma niczego nadzwyczajnego, smród płynów pochodzących z organów rodnych w trakcie aktu jest zagłuszany przez podniecenie i orgazm. Gdyby nie ten nasz zwierzęcy popęd to bez podniecenia, czyli w normalnych warunkach można się tylko porzygać. Kobiety też robią wiele aby perfumami, maściami i kremami maksymalnie uprzyjemnić tę chwilę. Ale nie czarujmy się sex to smród! W naszym mózgu jest zakodowane że seks ma być tylko przyjemny. Stąd wieczna walka o samicę lub samca. Gdy w przyszłości nauka upora się z naszymi takimi doznaniami, to wówczas tę wątpliwą zwierzęcą rozrywkę odrzucimy na zawsze. Ewentualna zmiana genów lub farmaceutyczne podobne doznania i pod pełną naszą kontrolą. Na pewno skończy się wówczas przemoc w stosunku do kobiet, gwałty ale i też sama idea rodziny tez stanie się przeżytkiem. Przyszłość przed nami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX