Czy monogamia daje więcej szczęścia niż otwarty związek? [LEPSZY SEKS]

Paulina Dudek, Maciek Markiewicz
12.07.2018 16:06
Czy monogamia to najlepszy model relacji romantycznej i seksualnej między ludźmi? A może dobrostan psychiczny i satysfakcja seksualna wcale nie zależą od tego, ile osób jest w związku, tylko w jaki sposób go tworzą? Naukowcy wciąż szukają odpowiedzi na to pytanie.

Najnowszych wniosków dostarczają badacze z Uniwersytetu w Guelph w Kanadzie, którzy zapytali ok. 350 osób, żyjących w relacjach monogamicznych i niemonogamicznych, jak oceniają swój związek z głównym partnerem. Badania zostały opublikowane pod koniec czerwca 2018 roku w prestiżowym magazynie > Journal of Social and Personal Relationsgip.

Lepszy Seks to cykl wideo, który odpowiedzi na najczęstsze pytania związane z seksem, ciałem i seksualnością szuka w najświeższych badaniach i odkryciach naukowych. Może i seksu nie da się przełożyć na twarde liczby, ale naukowcy próbują. Dzięki temu wciąż dowiadują się o ludzkim seksie czegoś nowego i ciekawego.

CZYTAJ TEŻ: Jak zainicjować seks w związku? Bardzo praktyczny poradnik dla kobiet, które nigdy tego nie robią
Komentarze (65)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • kisssmyass

  Oceniono 40 razy 24

  związek to nie tylko seks więc przykładanie miarki seksu do oceny poziomu szczęśliwiści związku jest głupie. Otwarty związek daje więcej wolności jednostce, ale też większe zagrożenie bezpieczeństwa. Monogamiczny związek daje większą stabilność i poczucie bezpieczeństwa, ale często zniewala osoby i hamuje ich rozwój, kariery. Zależy od dojrzałości i uczciwości osób zaangażowanych. Do otwartego związku nadają się osoby o mocnych indywidualnościach potrzebujące dużo swobody do normalnego funkcjonowania. Do monogami cała reszta. Osobiście uważam że rozkosz którą człowiek potrafi się dzielić z innymi, wcale niekoniecznie tylko z jedną/jednym partnerką/partnerem, jest rozkoszą podwójną.

 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 22 razy 14

  Wiadomo od dawna ze i kot przy jednej dziurce zdechnie, ludzkosc od zarania dziejow nie byla monogamiczna to wymysl wszelkiego rodzaju religijnych guru by trzymac ludzi za pysk, przynajmniej psuc im samopoczucie...

 • mglisty-billy

  Oceniono 19 razy 9

  Nic odkrywczego.. Człowiek z natury nie jest monogamiczny..

 • hart_brejker

  Oceniono 11 razy 7

  Ale sie nabadali...dowiedli, że bzykanie się na lewo i prawo dostarcza więcej doznań - bardzo odkrywcze. Za jakiś czas odkryją, że można też złapać hiv bzykając się z każdą napotkaną persona...

 • bronek_pierdola

  Oceniono 7 razy 3

  najwazniejszy jest RELATYWIZM moralno -etyczny I mozemy produkowac baranow

 • marecky666

  Oceniono 27 razy 3

  Buahahahaha. Przybjednej dziurze to kot z glodu umrze!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX