[16+] Aseksualność - moda czy orientacja seksualna?

Dobry Seks,aseksualizm,aseksualność,partnerstwo,seks,uczucia,związki
20.02.2013 10:03
Seksualność dla nich nie istnieje czy nie mają jej od urodzenia? Jak odróżnić aseksualizm od świadomego lub podświadomego tłumienia popędu płciowego?

Podyskutuj na Forum Partnerstwo i Seks

Zobacz najciekawsze odcinki Dobrego seksu

Napisz do na na dobryseks@agora.pl
Więcej o:
Komentarze (68)
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Okok

  Oceniono 67 razy 55

  Każdy ma wybór i jeżeli komuś jest z tym dobrze to nie ma problemu ale problem zaczyna się kiedy osoba aseksualna zwiąże się z inną osobą w związku małżeńskim . To ta druga osoba ma przegrane życie.

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 54 razy 42

  Moim zdaniem naprawdę najważniejsze jest co innego: jak sana osoba się czuje ze swoją aseksualnością. Wszędzie, gdzie nie ma krzywdy innej osoby, to jest decydujące: homoseksualność jest normalna, bo nikogo nie krzywdzi! aseksualność jest normalna, bo nikogo nie krzywdzi! Budzi we mnie olbrzymi sprzeciw patologizacja aseksualności, przykrawanie wszystkich do jednego wzorca (nie da się narzucić wszystkim takiego samego - odmiennopłciowego - obiektu popędu, to narzuca się to samo nasilenie popędu...) i wmawianie na siłę osobie, która znakomicie się czuje ze swoją aseksualnością, że coś z nią jest nie tak. A jednak w przypadku aseksualności ciągle ludzie potrafią bez cienia wstydu oświadczać obcej osobie, że "ma zryty beret" i tym podobne diagnozy psychoanalityków ze spalonej kozetki.
  Przy obecnym nasileniu epatowania seksem i wręcz propagowania seksu jako warunku szczęścia trudno mówić o modzie na aseksualność. Wręcz przeciwnie: na pewno istnieje jakaś mniejszość ludzi, którzy uprawiają seks wyłącznie dlatego, że "tak trzeba" i że brakuje im odwagi by oprzeć się tej "modzie". Dla mnie aseksualność to postawa nonkonformistyczna, opór wobec "oczywistości".
  A poza tym ja naprawdę wysoce cenię różnorodność i uważam, że świat byłby uboższy bez osób aseksualnych. Bez gejow i lesbijek. Bez podróżniczek. Bez zawodników skoków ze skał. Bez zbieraczy plakatów. Bez miłośniczek wielkich kotów. I tak dalej... wymieniam przeróżne rzeczy, które mi przyjdą do głowy, ale właśnie tak to odbieram, właśnie w zachwycie niepowtarzalną intensywnością życia prawdziwie rozumiem różnorodność. Dlaczego niektórym tak łatwo to przekreślić, tak trudno uznać racje kogoś innego, dlaczego ludzie boją się różnorodności?

 • Gość: lol

  Oceniono 49 razy 27

  Jaka nowa moda? Kaman, kto pisze te bzdury?
  Jestem osobą aseksualną i zgadzam się, że w związki małżeńskie (i inne) powinniśmy wchodzić tylko ze sobą nawzajem. Na szczęście większość z nas ma tyle odpowiedzialności w sobie.

  A, i btw: jestem zdrowa, bardzo wysportowana, bez stresów - a pożądania po prostu nie czuję.

 • Gość: xx

  Oceniono 26 razy 26

  czemu kuuuu rrrwa te cholerne filmiki same się włączają?!

 • Gość: gościu

  Oceniono 22 razy 22

  Szkoda, że filmik a nie artykuł:(

 • seth.destructor

  Oceniono 29 razy 15

  Gdyby tylko te aseksualne kobiety nie udawały normalnych i nie krzywdziły mężczyzn... A tak, co rusz to czytam, jak to żona przed ślubem była fajna, chciała seksu, a po ślubie albo po dziecku nagle się robi wieczna dziewica. I co ma robić mąż w takiej sytuacji? Dlaczego ma cierpieć, bo partnerka nie odczuwa popędu? Proszę nas nie oszukiwać, aseksualistki, my też mamy uczucia i nie jesteśmy tylko od dostarczania pieniędzy:(

 • Gość: speedy

  Oceniono 41 razy 11

  8-12 godzin pracy, 1-2 na dojazd, zakupy, obiad, gotowanie, może dzieci, sprzątanie, chwila na czytanie, granie, oglądanie, telewizję...i...nawet na ww rzeczy nie ma czasu, a co dopiero na seks ? Kto ma czas, siłę, nie martwi się o rachunki, o prace, masę innych rzeczy...

 • Gość: Znawca tematu

  Oceniono 18 razy 4

  asaksualisci poprostu sa jak dzieci dorastali a popęd nigdy nie przyszedł. Nalezy podzielic 1% populacji na podgrupy jedni nie odczuwaja popedu seksualnego ani nie maja zdolnosci zakochania sie(najrzadsi aromantyczni aseksualisci) inni umieja sie zakochac ale nie odczuwaja popedu i odwrotnie odczuwaja poped ale nie maja pojęcia co to zakochanie.Moze byc to odczucie do tej samej obu lub przeciwnej płci.Co ciekawe jedna osoba twierdzila ze zakochala sie w osobie przeciwnej płci ale poped płciowy czuła do osob tej samej płci takze nie musi isc to w parze. Osrodki seksualne w mozgu znajduja sie w innych rejonach seksualne w podwzgodzu ,a zakochania w korze wyspy i przednim zakręcie obręczy.Za zakochanie odpowiadaja głownie endorfiny(euforia) ,dopamina oksytocyna/wazopresyna(tylko przywiazanie) a pociąg układ dopamina /prolaktyna .Podzielilbym ludzi na tych ktorzy nie moga wytrzymac bez seksu i musza korzystac np z domow publicznych, i na tych ktorzy nie maja potrzeby tego robic choc odczuwaja pociag i na tych bez pociagu.Tez podzielibym seksualnosc na tych dla ktorych w zwiazku seks jest najwazniejszych, grupa nastepna seks i uczucie po rowno sa wazne ,trzecia grupa uczucie jest wazniejsze niz seks i czwarta seks nie jest wcale wazny liczy sie tylko uczucie (romantyczni aseksualisci). Zroznicowac nalezy "role plciowa" osrodek w podwzgodzu czy mamy potrzebe pelnic role meska , lubimy obie lub zenska tj kolokwialnie jedni lubia posuwac inni byc posuwanymi- niezaleznie od orientacji.Inna sprawa to tozsamosc plciowa -jeszcze inny osrodek .Co ciekawe nie tylko mozemy czuc sie mezczyzna lub kobieta ale i posrednio miec obie cechy tzw osobowiasci androgyniczne.Niektorzy trasnseksualisci/istki np pomimo odczuwania pociagu do przeciwnej płci maja potrzebe zmienic plec bo pozatym ze sa uwiezieni w ciele niepozadanej plci sa homoseksualni a to co innego. Ciekawostka taka ze mlodzi geje maja wieksze skupisko receptorow oksytocyny odpowiedzielnich za empatie i przyjazn ,rzeczywiscie sa najwiekszymi przyjaciolmi kobiet ,i zmniejszaja agresje w spoleczenstwie bo mezczyzni nie musza juz tak rywalizowac im wiecej gejow tym bardziej rozladowane spoleczenstwa i mniej stresujace. Hipoteza mowi ze stres u kobiet powoduje zmiany hormonalne a te ksztaltuja plod meski na homoseksualny.Wiec panowie nie stresujacie swoich zon, nie obwiniajcie ich ze urodzily wam syna geja bo to wasza sprawka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX