Pięć powodów, dla których warto przyjaźnić się z mężczyznami

Pewnie uznacie, że po pierwsze przyjaźń damsko-męska jest niemożliwa. A później stwierdzicie, że wszystkie wymienione powody to przejaw interesowności kobiet. Trudno, niech będzie i tak.
Doda, Dżaga Doda, Dżaga @dodaqueen

Da się? Powód pierwszy

Wśród kobiet, które zapytałam o przyjaźń z mężczyznami, to pytanie spotkało się z brakiem zrozumienia. Żadna z nich nie mogła pochwalić się przyjaźnią z przedstawicielem płci męskiej. Próby były - jedna nawet zakończyła się małżeństwem.

Z pomocą nie przychodzą także dokonania kinematografii. Przyjaźń - prawdziwa, głęboka i szczera i tak kończy się później miłością. Albo wyznaniem jednej ze stron i zerwaniem stosunków. Chyba, że jest to przyjaźń damsko-męska ale... z gejem. Wtedy rzeczywiście możliwa jest pełna harmonia.

 

Jessica Ciencin Henriquez - dziennikarka i debiutująca pisarka (książka, którą właśnie wydaje ma tytuł "Kłamstwa, które powiedziałam mojemu terapeucie") pomimo obiektywnych przeszkód namawia do przyjaźni z panami. Sama od dzieciństwa wolała towarzystwo chłopców, a później mężczyzn.

Jej zdaniem gdy w powietrzu jest za dużo estrogenu, sytuacja staje się trudna do zdzierżenia. Łzy, dramaty, niekończące się analizy - elementy wpisujące się w przyjaźń z kobietami to dla niej za dużo do zniesienia. Dlatego tak wysoko ceni przyjaźń z mężczyznami i do niej namawia podając pięć zalet takiej relacji.

Powód pierwszy: Swat idealny

Zdaniem Henriquez to, z kim swatają cię przyjaciele pokazuje, co oni o tobie myślą. Gdy za ustawianie randek w ciemno brały się jej przyjaciółki kobieta poznawała niższych od siebie mężczyzn, mieszkających z rodzicami i spędzającymi czas wolny na wirtualnych rozgrywkach futbolowych.

Kiedy jednak kandydata na partnera wybierał przyjaciel, Jessica poznawała przystojnych mężczyzn, którzy na randkę szli, zdając sobie sprawę z jej zalet i wad. Przyjaciel udzielał im konkretnych rad - "jest niezależne i nie będzie chciała, żebyś płacił za nią w restauracji, ale lubi, gdy mężczyzna jest szarmancki i otwiera przed nią drzwi od auta".

Szczere komplementy. Powód drugi

Kobiety nieustannie siebie komplementują - jakie masz: śliczne buty, ładny odcień lakieru na paznokciach, świetną fryzurę, zabójczy płaszcz... Zdaniem Henriquez trudno powiedzieć, czy tak naprawdę myślą, czy chcą być po prostu miłe.

Kiedy jednak przyjaciel płci męskiej powie: - Ale schudłaś! - to wiadomo, że naprawdę schudłaś. Nikt nie chce cię na siłę podnieść na duchu, że chociaż nie widzisz efektów codziennego chodzenia na siłownię, to one są. Jak mężczyzna mówi, że są, to są!

Osoba towarzysząca

Są sytuacje - jak na przykład ślub i wesele, kiedy w przypadku wakatu na stanowisku partnera, przydaje się osoba towarzysząca. Może nią być rzecz jasna przyjaciółka, ale pojawienie się mężczyzny ucina wszelkie rodzinne dyskusje i plotki. I tu przydaje się przyjaciel, z którym można się pośmiać, potańczyć i miło spędzić czas. Czasami tworzenie ułudy na rodzinnych spotkaniach (z pomocą przyjaciela) jest prostsze niż dzielne stawianie czoła wścibskim pytaniom - uważa Henriques.

. . Fot. TriStar Pictures/Courtesy Everett Collection/East News

Wujek dobra rada

W sytuacji kryzysowej przyjaciółka wysłucha, będzie podawała chusteczki, po raz tysięczny będzie świadkiem analizy tego samego SMS-a. Możesz liczyć na pełną akceptację i empatię. Zdaniem Henriques mężczyzna w tej samej sytuacji będzie chciał działać, reagować, iść do przodu. Pomoże wyjść z impasu i otrzepać się z rozpaczy. Męska niechęć do dramatyzowania i ciągnącej się wiekami autoanalizy jest zaletą. Zwłaszcza jeśli chcesz rozwiązać problematyczną sytuację, a nie w niej tkwić.

Silne ramię

Przyjaciółeczki mogą pomóc w rozpakowywaniu kartonów, ewentualnie przeglądaniu zasobów szafy. Przy atrakcjach wagi ciężkiej przydają się męskie ramiona. Przeprowadzka, remont, kupno samochodu, naprawa sprzętu - we wszystkich sprawach, w których potrzebna jest siła, mężczyzna jest mile widziany. - Dowodem wdzięczności może być w tym wypadku zaproszenie na pizzę i piwo, na które i tak pewnie byście się umówili chcąc miło spędzić czas we własnym towarzystwie - dodaje Henriques.

Więcej o:
Komentarze (38)
Pięć powodów, dla których warto przyjaźnić się z mężczyznami
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • socrealia

  Oceniono 108 razy 88

  O! Jest i red. Długołęcka i jej arcymądre porady życiowe.
  Tęskniłem za tą parodią dziennikarstwa, oj tęskniłem.

 • Gość: ts

  Oceniono 80 razy 72

  Za każdym razem klikam w takie coś i później się zastanawiam, po co w ogóle to robiłam. Od pierwszego zdania spada mi IQ.

 • Gość: zbuntowany kaloryfer

  Oceniono 120 razy 68

  "przyjaźń" damsko- męska to zakamuflowana forma kastracji mężczyzny przez kobietę. czyli ja ci się będę wypłakiwała w ramię ale inny....... Zasada jest taka-jeżeli kiedykolwiek usłyszysz od kobiety "zostańmy przyjaciółmi, nogi za pas i wiej jak najdalej.

 • Gość: kain1906

  Oceniono 49 razy 31

  Jeżeli przyjaźń z kobietą to tylko z taką, która Ci się nie podoba. W innym przypadku - porażka!

 • Gość: bit

  Oceniono 25 razy 25

  "jest niezależne"

  Google źle przetłumaczył, czy to skopiowany artykulik ?!

 • nazwa_niepoprawna

  Oceniono 17 razy 17

  Skoro już autorka musi pisać w tym dziale i jeszcze, z nieznanych mi powodów, w nim pracuje, to niech chociaż nie wrzuca tych opowieści z mchu i paproci w postaci fotoplastikonu. Przy okazji, jak tam Barilla i pogwałcenie jej zasad kuchni? Poprawiłaś byki w tekście o włoskiej kuchni w końcu?

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 40 razy 16

  Z zasady wierzę w przyjaźń damsko-męską i damsko-damską - bo wierzę w solidarność międzyludzką, a nie wierzę w to, że seks wszystkich rządzi dla każdego musi być podstawową motywacją. I mój najlepszy przyjaciel to mężczyzna. Owszem, nie ma pokusy "czegoś więcej"*, bo on jest hetero, a ja aseksualna, ale z drugiej strony - jestem aseksualną lesbijką, czyli z pociągiem emocjonalnym do kobiet, a jednak mogę się również z dziewczyną przyjaźnić, a nie zaraz chcieć się ściskać, chodzić za rączkę i spędzać całe noce na czułych pogaduchach. ;)
  * W ogóle samo to pojęcie "czegoś więcej"... używam go tu w cudzysłowie, ale tak ogólnie ono doprowadza mnie do szału. Proszę, do czego prowadzi obsesja seksu i wmawianie ludziom, że posiadanie "drugiej połówki" jest najwyższym celem życiowym i warunkiem życiowego spełnienia: choćby do dewaluowania przyjaźni. A ja nie wiem, czy przyjaźń nie jest tak naprawdę bardziej wartościowym i więcej dającym uczuciem.

 • Gość: lukicuki44

  Oceniono 22 razy 16

  jak zobaczylem te silikonowa celebrytke nie majaca zapewne pojecia o przyjazni to zrezygnowalem z czytania atrykulu...

 • Gość: EDEKK485

  Oceniono 14 razy 10

  Zawsze uważałem że nie ma czegoś takiego jak przyjaźń damsko męska ale zmieniłem zdanie. I mimo że to wydaje mi się dziwne żadne z nas nie myśli o byciu razem czy o podobnych sprawach. Przyjaźnimy się, wspieramy ale nic więcej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX