Jak kobiety niszczą związki? 8 komunikatów, które oddalają cię od partnera

Niszczące komunikaty

Niszczące komunikaty Fot. iStock

Podziel się

Wrażliwość i empatia podobno są domeną kobiet. Tymczasem wiele z nas każdego dnia prostymi słowami tłumi swojego partnera i podcina mu skrzydła. Efektem jest cierpienie obojga i powolny rozkład związku. Jak budować zamiast burzyć?

Od mężczyzny oczekujemy wsparcia, zrozumienia, troskliwości, obecności w codziennym życiu. Jednak czy tyle samo jesteśmy w stanie dać od siebie? Oto 8 komunikatów, które panowie najczęściej słyszą od swoich partnerek.

Co on by beze mnie zrobił

Zdarza ci rzucić w gronie przyjaciół: "Adam to nawet gwoździa do ściany nie przybije", "Mój Misio (taki uroczy) ma dwie lewe ręce"? Brawo! Właśnie strzeliłaś sobie sama w stopę. Bo czemu to ma służyć? Ma być zabawnie? Niestety, twojego faceta to nie bawi, bo zwyczajnie chce być traktowany poważnie i z należnym szacunkiem. Oczywiście, nie pomyślałaś, to nic takiego, przecież to nie ma znaczenia. Ależ ma! Bo jeśli jest takim nieudacznikiem, to dlaczego z nim jeszcze jesteś?

SZUKASZ SPOSOBU, BY NAPRAWIĆ SWÓJ ZWIĄZEK? TEN TEST POMOŻE ZDIAGNOZOWAĆ WASZĄ RELACJĘ>>>

Nie chodzi o to, by wychwalać go na wszystkie strony. Może rzeczywiście nie potrafi wbić tego cholernego gwoździa, tak jak ty każdego dnia mordujesz się z narysowaniem prostej kreski na powiece i po 30 latach tłumaczenia nadal nie wiesz, czym jest spalony. Nieważne! Jeśli nie potrafisz pokazać dumy z tego, że masz u boku fajnego mężczyznę, to lepiej siedź cicho i nic nie mów na jego temat. Będzie bezpieczniej.

ZOBACZ TEŻ:

Kiedy słowa "kocham cię" grzęzną w gardle... Dlaczego boimy się zaangażowania?

Jak sprawdzić czy to ten jedyny? Oceń cztery aspekty związku

Sama miłość nie wystarczy. Co robić, aby stworzyć szczęśliwy związek na całe życie?

Wszystkie zdjęcia
Komentarze (178)
Jak kobiety niszczą związki? 8 komunikatów, które oddalają cię od partnera
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • illuminateur

  Oceniono 279 razy 229

  A gdzie sztandarowe "Mógłbyś się domyślić..."?!?
  Drogie Panie, jeśli coś od nas chcecie, po prostu o tym powiedźcie :)

 • foolbuster12

  Oceniono 237 razy 187

  Młode dziewczyny wymagają, żeby "ich" mężczyzna był silny jak Schwarzenegger, mądry jak Einstein, przystojny jak ... (no, tu ideały zmieniają się często. Kiedyś to był Sean Connery), zręczny jak olimpijski gimnastyk, odważny jak alpinista, no i jeszcze bogaty. Ale nie myślą o tym, czy potrafią swojemu ideałowi dorównać na którymkolwiek polu. One są wspaniałe z definicji. I mają jeszcze jedną osobliwą cechę: Jeśli któraś złowi np. himalaistę, to potem o niczym bardziej nie marzy, niż o tym, żeby przestał chodzić po górach.

 • mazen17

  Oceniono 145 razy 111

  Fajnie ze to napisano. Moja (byla) zona byla ekspertka we wszystkich 8 opisanych komunikatach. Glownie z tego powodu jest moja byla zona.

 • zbirone

  Oceniono 134 razy 84

  "Jeśli natomiast oboje odpuścicie, stoczycie się w otchłań starych kapci i zdeformowanych ciał."

  "Wierzgają, machają rękami, szlochają. Często po to, by wymusić na swoim partnerze konkretne zachowania."

  Mimo, że gazetowy pokaz slajdów to jednak świetnie napisany mądry artykuł.

 • juklak

  Oceniono 134 razy 80

  A gdzie:
  "przelej mi" (nie przylej), albo "daj mi kartę ...."
  "Czemu tak mało zarabiasz" - niezależnie od tego ile zarabiasz
  itp. finansowe zwroty

  A i jeszcze doprowadzające do białej gorączki: "kiedy będziesz?"
  Jak k...a wyjdę z pracy i dojadę do domu. I nie dlatego że tęskni, tylko już ma kilka pomysłów jak swojego małżonka zgnoić.
  "wyjdź dziś wcześniej z pracy" ale nieważne że mam dużo zarabiać. Powinienem dużo zarabiać ale nie pracować i siedzieć w domu...

 • Oceniono 88 razy 80

  To ja chyba swieta jestem bo nie mowie tak i znam mozliwosci meza. Doceniam i mowie czego oczekuje. Pewnie dlatego jestesmy razem 24 lata i nadal jest nam razem dobrze.

 • intel-e-gent

  Oceniono 111 razy 57

  Tytuł chyba powinien się jednak być neutralny płciowo. Bo jak patrzę na to co robiłem w związkach, to nam mężczyznom też się zdarza robić dokładnie te same błędy. Nie stygmatyzować mi tu kobiet! ;)

 • ziomekp.1

  Oceniono 83 razy 53

  Mnie do kur...ej pasji doprowadzają co poniektórzy kumple którzy rzucają na propozycję wypadu na mecz czy małe jasne -- "NIE WIEM CZY MNIE BABA PUŚCI!!!" Na moje pwiedzenie "a czyś ty pies żeby cię wypuszczać" odpowiadają przeważnie "aaa, bo ty nie wiesz jak jest".
  Odpowiedzcie mi internauci -- jak jest?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Seks i uczucia:
Najczęściej czytane