Gołe ciało w pełnym świetle, nieudany seks - to kamienie milowe bliskości. Czy masz je za sobą?

Co innego bieganie na randki - w pełnym makijażu i seksownych fatałaszkach, a co innego - pierwszy wspólny poranek - bez makijażu i z niezbyt świeżym oddechem. Ile stopni na drodze do całkowitej bliskości masz już za sobą?
1 Nagość Nagość Fot. alejandro cordon/Flickr.com/CC BY 2.0

Pełna golizna

Tak, tak - kiedyś nadejdzie ten dzień, kiedy po raz pierwszy staniesz przed bliską osobą naga. Widok ten powinien wzbudzić zachwyt i entuzjazm u drugiej strony. Pierwszy raz może być trochę zawstydzający - część z nas boi się oceny i reakcji. Kiedy jednak nadejdzie dzień, w którym bez żadnej obawy, a z dumą i radością będziesz się rozbierała przed partnerem to możesz być pewna, że pierwszy krok milowy masz za sobą.

2 Intymność Intymność Fot. terry camaan/Flickr.com/CC BY-SA 2.0

Akceptacja fizyczności

Zatrucie pokarmowe, miesiączka - dolegliwości zdrowotne obnażają nasze słabości. Poczucie, że wzajemnie się akceptujecie i kochacie bez względu na okoliczności to dowód na to, że łączy was prawdziwa bliskość, i że niczego przed sobą nie udajecie, ani nie gracie ról. Opuszczenie gardy nie oznacza jednak, że musicie całkowicie przestać się starać i dbać o to, by być dla partnera atrakcyjnymi.

3 Bliskość Bliskość Fot. rowena waack/Flickr.com/CC BY-NC-ND 2.0

Pierwsza wspólna noc bez seksu

Czasami poranek jest trudniejszy od nocy, dlatego póki wasza znajomość ogranicza się do randek i seksu bez nocowania, to sytuacja jest w miarę prosta. Rano budzisz się we własnym łóżku i jesteś zrelaksowana, a do następnego spotkania z wybrankiem masz czas znowu się przygotować. Ważnym wydarzeniem w życiu pary jest spędzenie wspólnej nocy. Od niej jeszcze bardziej intymny jest moment, w którym zaśniecie razem bez wcześniejszego kochania się, a później wspólnie obudzicie.

4

Patrzenie w oczy podczas seksu

Podobno patrzenie sobie w oczy podczas uprawiania miłości to dowód na głębię łączących was uczuć i otwartość na wspólne przeżycie najintymniejszych chwil. Do tego potrzebne jest jeszcze zapalone światło lub seks w ciągu dnia, które także zakładają, że w towarzystwie ukochanego czujesz się na tyle komfortowo, że fizyczność przestaje się liczyć.

5 seks w wielkim mieście seks w wielkim mieście materiały prasowe

Zainicjowanie seksu

Część kobiet ma głęboko zakorzenioną seksualną bierność i dla nich pierwszy raz kiedy same zainicjują stosunek to ważna data. Świadczy ona o tym, że dobrze się czują z partnerem i nie obawiają się, że są przez niego oceniane.

6 Intymność Intymność Fot. Mary Walker/Flickr.com/CC BY-NC 2.0

Odmowa seksu

Przyznanie, że nie ma się ochoty na seks, podczas gdy partner napiera, to także kamień milowy, który ma niestety tę wadę, że łatwość odmowy może wejść niektórym kobietom w krew. Dzień, w którym pierwszy raz powiesz, że nie chcesz się kochać, bo jesteś ledwo żywa, a twoja odmowa zostanie przyjęta ze zrozumieniem, będzie potwierdzeniem, że wasz układ to nie tylko seks, ale bliskość i czułość - także bez orgazmów.

7 Nieudany seks Nieudany seks Fot. Shutterstock

Nieudany seks

No cóż, nie życzymy wam tego, ale raz na jakiś czas w łóżku może okazać się, że nie będzie kolorowo - jedno z was nie osiągnie satysfakcji, drugiemu organizm odmówi posłuszeństwa. Bywa... Ważne jednak, żeby nie traktować niepowodzeń jako porażki. To, że niepowodzenie przekujecie na akceptację, przysłuży się waszej bliskości.

Komentarze (6)
Gołe ciało w pełnym świetle, nieudany seks - to kamienie milowe bliskości. Czy masz je za sobą?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • e-menda77

  Oceniono 22 razy 18

  Wszystko mamy za sobą i własnie się rozstaliśmy. Poza seksem nie było już nic.

 • mariuszmarczu

  Oceniono 1 raz -1

  sekstelefoniczny.pl/ najlepszym rozwiązaniem na trudne chwile

 • marcin5050

  Oceniono 13 razy -1

  to ja mam lepiej- poza seksem trójkę dzieci i /nominalnie/ wspólny dorobek, gdzieś tak koło bańki...

 • 4piotrio

  Oceniono 19 razy -17

  kamienie naturalne wspierają miłość , np na www.forum-bizuteria.com/viewtopic.php?f=3&t=1308&p=3980 ładnie opisali jak i który kamień oddziaływuje na człowieka - dlatego też kobiety często decydują się np na biżuterię z bursztynem czy opalem ... generalnie kamieniami naturalnymi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX