8 typów wewnętrznej jędzy, a wśród nich: Pochłaniaczka Osiągnięć, Królowa Porównań, Księżniczka Odrzucenia

Wewnętrzna jędza

Wewnętrzna jędza Fot. iStock

Podziel się

Ta jędza jest najgorsza. Wszystkie sekutnice, złośnice, zołzy i piekielnice możesz usunąć ze swojego grona znajomych i życia. Z wewnętrzną jędzą będzie najgorzej, ale też się uda. Najpierw przekonaj się, z kim masz do czynienia.

Jędze wokół nas (i w nas)

Zołzy, złośnice, jędze, piekielnice, sekutnice i hetery. Widzisz je w programach reality show i w kinie - kobiety, które rzucają się na siebie z pazurami, żeby zdobyć wymarzonego faceta, wygrać konkurs i objąć prowadzenie. Czytasz o nich w kolorowych pismach: to właśnie one urządzają między sobą mecze sparingowe napędzane plotkami - piszą w swojej książce poświęconej samokrytycyzmie "Rozpraw się ze swoją wewnętrzną jędzą" Amy Ahlers i Christine Arylo.

I jak większość kobiet na naszej planecie, pewnie znasz nawet kilka okazów osobiście - złośliwe koleżanki z piaskownicy i ze szkolnej ławy oraz zołzy mieszkające w ciałach dorosłych kobiet, które spotykasz codziennie - w sali konferencyjnej w pracy czy na zebraniu w szkole. To także fałszywe przyjaciółki w twoim gronie znajomych.

Każdej z nas zdarzyło się być ofiarą nieprzyjemnych słów czy zachowania drugiej dziewczyny lub kobiety. Jest jeden rodzaj jędz, od których żadna kobieta nie potrafi uciec! Są złośliwsze od wszystkich znanych nam heter, zdolne zniszczyć nasze plany i starania w mniej niż minutę, zołzy, które sprawiają, że w sekundę znielubisz samą siebie, które potrafią uruchomić uczucie strachu, stresu, poczucie winy, zdolne umniejszyć każdy sukces, na który kiedykolwiek zapracowałaś.

Kim są te wszechmocne dziewczyny? I, na miłość boską, dlaczego nie można zwyczajnie wykasować ich numeru telefonu? Cóż, taka złośnica często żyje w nas samych - to właśnie ona jest tą wewnętrzną zołzą.

Poniżej fragmenty książki, które pozwolą poznać i pozbyć się twojego największego wroga.

ROZPOZNAJ TYPY JĘDZ. CZYTAJ DALEJ>>>

Rozpraw się ze swoją wewnętrzną jędzą

Żeby poznać wszystkie trzynaście typów wewnętrznych jędz, i dowiedzieć się, jak z nimi walczyć, sięgnijcie po książkę Amy Ahlers i Christine Arylo "Rozpraw się ze swoją wewnętrzną jędzą".

Wszystkie zdjęcia
Komentarze (8)
8 typów wewnętrznej jędzy, a wśród nich: Pochłaniaczka Osiągnięć, Królowa Porównań, Księżniczka Odrzucenia
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • czegotychcesz

  Oceniono 34 razy 30

  Brakuje jeszcze jednej jędzy, to królowa zawistnic , która nie może spokojnie przejść nad tym, że inni są szczęśliwi, że mają więcej pieniędzy, że się kochają, że coś tam, coś tam......

 • baba67

  Oceniono 23 razy 23

  Wszystkie te cholery miałam po trochu, ale pozbyłam się.Bardzo trafna klasyfikacja.

 • mardaani.74

  Oceniono 8 razy 8

  Kolejna książka po "Bycie miłym to przekleństwo" którą mam ochotę podarować większości kobiet wokół siebie, bo to jak kobiety sobie same potrafią dowalić i się udręczyć, a także udręczyć siebie nawzajem to jest coś okropnego.

 • roro1000000

  Oceniono 3 razy 3

  nie wgłębiałem sie w artykuł - ale powinna być jeszcze taka co CIĄGLE WŁAZI NA KRZYŻ i jest umęczona..niczym legendarny Jezus

 • bbcz56

  0

  Przyznam, że czytałam głównie podsumowania. W sam raz dla piszących horoskopy.
  ,,Twoja szklanka jest zawsze do połowy pusta, nawet wówczas, kiedy dzieje się coś dobrego"
  ,,Zadowalasz się namiastką, choć tak naprawdę pragniesz więcej''.
  ,,Postępujesz i pomagasz z poczucia winy i obowiązku'.
  ,, Usiłujesz zdziałać więcej niż zwykły człowiek jest w stanie zrobić w dzień/tydzień/miesiąc''.
  A może to zgapione z horoskopów?

 • Dariusz B

  Oceniono 44 razy -12

  Tytuł pociągnął mi szczęką w dół. Wreszcie jakaś prawda o kobietach. Wreszcie się odważyły napisać coś złego o sobie. No i niestety, znowu pomyłka. Ani słowa o tym, jakie jesteście dla mężczyzn.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Seks i uczucia:
Najczęściej czytane