Więcej z życia: Skąd wiadomo, że to ten jedyny? [ZWIĄZKOWY RACHUNEK SUMIENIA]

Jesteś zakochana, pijana szczęściem, zapatrzona w ukochanego. A może przeciwnie: nie potrafisz ocenić, czy wasz związek nie jest już jedynie przyzwyczajeniem. Oto związkowy rachunek sumienia. Pomoże ci przyjrzeć się swoim uczuciom. Liczba twierdzących odpowiedzi w proporcji czterech na siedem to jeszcze nie powód do zmartwień. Zdecydowana większość odpowiedzi negatywnych, powinna natomiast dać do myślenia.
problemy związkowe problemy związkowe Fot. Shutterstock.com

Czy czujesz się przy nim tak, jakbyś była sobą?

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Przyznaj się, ale szczerze - czy zdarzało Ci się udawać w związku lepszą, ładniejszą, mądrzejszą? Jeśli przy aktualnym ukochanym czujesz się w pełni swobodnie, oglądasz głupie seriale, kruszysz w łóżku, chodzisz w domu bez makijażu, to bardzo dobry znak. Kobiety, które czują się w pełni akceptowane i kochane, nie muszą pozować i grać. Noszenie maski i ciągłe trzymanie się na baczności jest na dłuższą metę potwornie męczące. W towarzystwie tego jedynego nie musisz się starać bardziej niż trzeba. Nie mówimy tu o totalnym zwisie estetycznym, ale o naturalności i swobodzie.

LTN

problemy związkowe problemy związkowe Fot. Shutterstock.com

Czy wyznajecie podobne wartości?

Nie chodzi tutaj wcale o podobieństwa, czy przeciwieństwa, tylko o ogólne zasady, jakich wspólnie przestrzegacie. Jeśli Ty bronisz uczciwości i prawości jak lwica, a on lubi kręcić i często balansuje na granicy, to kiedyś te różnice zatrują Wam życie. Jeśli macie podobne cele i priorytety, to znak, że przed Wami świetlana przyszłość. Początkowe zauroczenie może przesłonić trzeźwość umysłu, ale duże zgrzyty na pewno dotrą do najbardziej oszołomionej miłością kobiety.

problemy związkowe problemy związkowe Fot. Shutterstock.com

Czy jego cechy charakteru ci odpowiadają?

Lubisz misiowatych domatorów pasjonujących się wędkarstwem? Świetnie! Jeśli ukochany posiada pakiet cech, które Tobie odpowiadają, tym lepiej dla Ciebie. Wiadomo nie od dziś, że kobiety mają niewyczerpane pokłady energii i entuzjazmu i do skutku mogą kształtować i zmieniać ukochanego. Począwszy od wyglądu, a skończywszy na wyprowadzeniu partnera z nałogu. Jeśli zakochałaś się w mężczyźnie, którego nie musisz i nie masz ochoty zmieniać, bo odpowiada Tobie pod każdym względem - to cudownie się składa!

problemy związkowe problemy związkowe Fot. Shutterstock.com

Czy twoi bliscy go akceptują?

To oczywiście nie jest najważniejsza sprawa, ale duże udogodnienie. Jasne, że to nie Twoi bliscy są z Twoim ukochanym, ale warto zapytać się o to, jak go postrzegają. Tu nie ma reguły. Są faceci, których nikt nie akceptuje, a oni do grobowej deski dają szczęście swoim kobietom. Są tacy, których tatuś i mamusia uwielbiają, a okazują się skończonymi draniami. Lepiej dla wszystkich, jeśli Twój fajny facet przypadnie do gustu krewnym i przyjaciołom i sytuacja ta nie ulegnie zmianie na żadnym froncie.

problemy związkowe problemy związkowe Fot. Shutterstock.com

Czy nie umiesz wyobrazić sobie bez niego życia?

Na samą myśl o tym, że los mógłby Was rozdzielić, serce zaczyna Ci szybciej bić. Nie wyobrażasz sobie, że mogłabyś mieć dzieci z kimś innym. Na wizję innej kobiety, która go uwodzi, szuflada z nożami sama się otwiera. To znak, że kochasz mocno i... głęboko. Jeśli z poprzednimi partnerami nie czułaś takiej intensywności, nie chciałaś z nimi zamieszkać ani zostać ich żoną, to wszystko wskazuje na to, że trafiła kosa na kamień.

problemy związkowe problemy związkowe Fot. Shutterstock.com

Czy twoja intuicja podpowiada ci, że to właśnie ten?

Siła kobiecej intuicji to potężna moc. Gdy jakiś wewnętrzny głos mówi Ci, że to właśnie miłość na wieki, to pewnie tak jest. Jeśli przyjmiemy, że intuicja u ludzi działa jak instynkt u zwierząt, to dobrze dopuścić ją do głosu. Zwierzęta nie analizują wszystkiego rozumowo i dobrze na tym wychodzą. Kiedy w facecie, który jest pozornie idealny, wyczuwasz fałszywą nutę, tak w mężczyźnie, który na pierwszy rzut oka do Ciebie nie pasuje, możesz znaleźć partnera na całe życie. Co Ci mówi serce?

problemy związkowe problemy związkowe Fot. Shutterstock.com

Czy jest wam dobrze w łóżku?

Ostatni element zostawiliśmy na deser. Twoje życie miłosne jest także świetne pod względem seksualnym. Parter Ci się podoba, podnieca Cię, potrafi zaspokoić. Jesteś w niebie! To znak, że wszystko gra i on rzeczywiście może być Tym Jedynym. O ile oczywiście seks nie przesłania Ci wszystkiego... i nie zakłóca odbioru pozostałych znaków:-).

Kobieca strona Gazeta.pl - Polub nas!

Więcej o:
Komentarze (17)
Więcej z życia: Skąd wiadomo, że to ten jedyny? [ZWIĄZKOWY RACHUNEK SUMIENIA]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: 123

  Oceniono 150 razy 136

  Matko kochana, ale bzdury.

 • 4v

  Oceniono 53 razy 43

  część to tylko objawy zakochania, które dość szybko mogą minąć. a już z tym "rodzina go akceptuje" to jakieś przegięcie i nieprawda. czasem jest wręcz tak, że znajomi i rodzina są zazdrośni, że się ktoś nowy trafił, i bojkotują go dla zasady a nie z przyczyn racjonalnych.

  związek przetrwać może z wielu powodów, zależnie od charakterów, poglądów, osobowości dwojga ludzi. część się będzie dobrze czuło przy tyranie, bo przypomina ojca, który bił. część przy słabym pantoflarzu, bo wraz z mamusią mogą sobie takiego owinąć wokół palca (prawdziwym związkiem jest tu związek "teściowa-żona", a facet jest tylko po to by zarabiał i płodził dzieci, najlepiej kolejne pokolenie zniewolonej matką i babką dziewczyny), a część chce faktycznego partnera, faceta przyjaciela, z którym stworzą całość. ludzie są różni. i fakt, jedne związki będą bardziej toksyczne a inne mniej.

  problem polega na tym, że niektórzy nie chcą i nie potrafią żyć w związku nie-toksycznym.

  no i są jeszcze tacy, a jest ich wiele, co w ogóle w związku nie potrafią żyć. ich partnerem jest dziecko, albo kariera, najczęściej. a czasem sami sobie partnerują. tak też można.

 • Gość: 4.tuna

  Oceniono 33 razy 33

  A ja uważam, że najlepiej związek rokuje wtedy kiedy się drugą połówkę po prostu lubi.
  Lubi się z nią rozmawiać, być w jej towarzystwie. Zauważyłam, że pary z długim stażem w moim otoczeniu najzwyczajniej w świecie się lubią :) i pedant i bałaganiarą, i stateczny z bankieciarą, i wulkan energii z misiowatym. Tolerują swoje wady, lubią zalety, i tak chyba trzeba.
  Nie ma co oczekiwać ideału, zresztą ideały są nudne :)

 • Gość: Hmm

  Oceniono 25 razy 21

  Kobiety o mężczyznach. Jeżeli on przy tobie niczym się nie przejmuje, wygląda jak fleja i śmierdzi jak koc pod którym od 5 lat śpi wasz pies, w w domu zajmuje się głownie oglądaniem sportu w TV, to masz prawo być rozczarowana, sfrustrowana i generalnie marnujesz sobie życie z nieudacznikiem.

  Kobiety o kobietach - jeżeli wyglądasz przy nim jak ofiara porwania, która ostatni miesiąc spędziła w piwnicy, włosy na kończynach masz dłuższe niż wspomniany pies spod kocyka, a twoją inspiracją są przygody rodziny Lubiczów, to cudownie. Jesteś naturalna, nieskrępowana, a wasz związek kwitnie.

  Powiem krótko, drogie ekspertki od stosunków damsko-męskich, orgazmów i "rozumienia złożonej natury kobiety". Odłóżcie wibrator, znajdźcie faceta i przestańcie p.... bzdury.

 • Gość: Facet

  Oceniono 20 razy 20

  "Zwierzęta nie analizują wszystkiego rozumowo i dobrze na tym wychodzą"
  - to dlaczego mój styl bycia zwierzęciem nie przynosi efektów?

 • Gość: kara

  Oceniono 22 razy 20

  mnie tylko zastanawia czemu ten sam artykuł, któryś raz w tym roku pojawia się na głównej, tyle, że pod zmienionym tytułem. i to nie tylko ten jeden.

 • kloceklego

  Oceniono 19 razy 19

  ola długołęcka - słabo mi. myślałaś nad tym, żeby już przestać?

 • Gość: Słomka

  Oceniono 31 razy 19

  tak z tym pierdzeniem to racja:)

 • Gość: jj

  Oceniono 23 razy 17

  Moja żona po ślubie zaczeła: puszczać bąki w kuchni, kląć. Przestała dbać o fryzurę, codzienna higiene. Dobry artykuł.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX