Z utrzymanki w bizneswoman

4/8

Coco Chanel na początku swojej kariery korzystała ze wstawiennictwa i pomocy mężczyzn. Wiele lat później, kiedy była już na tyle niezależna - także finansowo - twierdziła, że wszystko zawdzięcza samej sobie.

Pierwszym z jej kochanków był Etienne Balsan - dziedzic fortuny zbitej przez rodziców na tekstyliach, oficer kawalerii profesjonalnie zajmujący się sportami konnymi. Tajemnicą tego związku (Balsan mieszkał nie tylko z Chanel ale także z inną kochanką) pozostaje kwestia ciąży. Niektóre źródła podają. że Chanel poddała się aborcji, w  wyniku której została bezpłodna, inne, że urodziła chłopca, który później udawał jej siostrzeńca.

Drugim ważnym mężczyzną w życiu projektantki był Arthur "Boy" Capel, bogaty gracz w polo. Przy okazji także niewierny playboy, który jak zapewniała Coco, jak na ?lwa londyńskiej socjety? miał prawo ją zdradzać. To jego wsparcie finansowe pozwoliło jej na otwarcie pierwszego biznesu - sklepu z kapeluszami.

Tagi:

Komentarze (1)
Zaloguj się
  • sb.slav

    Oceniono 22 razy -16

    Nie znam, i nie sądzę żebym zyskał poznając... może dla 14latki jarającej się byle łachem to jest ktoś, ale dla mnie to osoba na równi z chińczykiem sprzedającym tiszert.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX