15. rocznica śmierci Lady Diany. Jaką była kobietą?

Ola Długołęcka
30.08.2012 , aktualizacja: 31.08.2012 10:38
A A A Drukuj
31 sierpnia 2012 roku mija 15 lat od tragicznej śmierci Diany Spencer. Jaką kobietą była osoba, którą okrzyknięto królową ludzkich serc?

Diana urodziła się w 1 lipca 1961 roku w arystokratycznej rodzinie wicehrabiego Edwarda Spencera i jego żony Frances w posiadłości Sandringhan położonej w Norfolk. Para miała już dwie córki, a jedyny syn zmarł w kilka godzin po urodzeniu - małżonkowie liczyli na narodziny syna. Córkę nazwali Diana Frances.

Rodzice Diany rozwiedli się, a po batalii sądowej, prawo do opieki nad Dianą i jej młodszym bratem Charlesem wywalczył ojciec. Opieka nad dziećmi była jednak sprawą umowną, bo ojciec nie zajmował się potomstwem, odpowiedzialność za wychowanie dzieci przerzucając na kolejne nianie.

Nauka nie była mocną stroną młodej Diany - dziewczyna nie zdała pięciu na sześć przedmiotów egzaminu odpowiadającego polskiemu egzaminowi gimnazjalnemu. Nie miała jednak pomysłu na siebie i dalszą edukację. Chciała zamieszkać z matką i jej nowym mężem w Londynie, ojciec się na to nie zgodził, pozwalając jej jednak by zatrudniła się jako opiekunka do dzieci, a później przedszkolanka.

Odziedziczony przez nią spadek po prababce ze strony matki pozwolił jej na niezależność - Diana kupiła sobie apartament w Londynie, w którym zamieszkała z przyjaciółkami.

Dalej poświęcała się pracy z dziećmi i wkrótce zatrudniła się jako przedszkolanka.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Komentarze (2)
Zaloguj się
  • 3-kuleczka

    Oceniono 17 razy -3

    niby-redaktorek wie lepiej od nas co nam sie podoba i kogo uwielbiamy...kobieta która była arogancka, pyskata, nie taka znów ładna [chłopieca sylwetka z szerokimi barami], chodziła "na boki" i była podejrzana ze książę Harry jest synem jakiegos absztyfikanta z dworu..
    to nie było małżeństwo z miłości ale z wyrachowania , każdy wiedzał i ona tez, że książę Kartol kocha tylko jedna kobietę Camilę - jak to się mówi widziały gały co brały
    działalnośc charytatywna była wpisana w jej urząd i obowiązki, i po co te hymny na cześć jej rzekomej urody i zachowania???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX