14 powodów, dla których Francuzki są takie seksowne

Ola Długołęcka
18.03.2014 , aktualizacja: 01.07.2013 15:46
A A A Drukuj
Francuzki mają w sobie 'to coś'. 'To coś' sprawia, że wyglądają lepiej niż reszta kobiet na świecie. Brytyjka Helena Frith Powell rozłożyła ich styl bycia na czynniki pierwsze, zanalizowała i wcieliła we własne życie.

Rys. Materiały prasowe

- Żeby być prawdziwą Francuzką, wystarczą dwie szminki i kochanek.

- Dlaczego dwie szminki?

- Jedna na dzień, druga na wieczór!

Taką prawdę życiową przekazała młodziutkiej Helenie Frith Powell przyjaciółka jej ojca - Francuzka Sophie. Po latach Helena - Angielka z krwi i kości - przeniosła się do Francji, gdzie po wnikliwej obserwacji mieszkających tam kobiet, zebrała swoje przemyślenia na temat stylu Francuzek w książkę. Właśnie ukazał się polski przekład "Dlatego Francuzki są takie sexy", której fragmenty publikujemy.

- Mieszkając od pięciu lat we Francji, żyję w głębokim przekonaniu, że Francuzki mają w sobie to coś. Cechę, która sprawia, że wyglądają lepiej niż reszta kobiet na świecie. Nie zależy mi wyłącznie na zgłębieniu tej wiedzy. Mam ochotę ją przyswoić i wcielić w życie.

Chciałabym jak Francuzki wyglądać zjawiskowo w nonszalanckim zestawie, na który składają się dżinsy, biały T-shirt i luźno związane włosy. Marzę także o tym, żeby wejść do pomieszczenia pełnego ludzi i nie zostać natychmiast zdemaskowana jako Brytyjka - a przynajmniej do momentu, w którym zdradzę się z akcentem.

Książkę Heleny Frith Powell 'Dlatego Francuzki są takie sexy" wydało wydawnictwo Czarne na białym.

  • 9
  • 13

Komentarze (4)

Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX