Podziel się

Neath to niewielkie miasto we wschodniej Walii. To tu powstały wszystkie zdjęcia Mike'a Harvey'a, taksówkarza i fotografa jednocześnie. Liczba mieszkańców tej niewielkiej miejscowości szacowana jest na niecałe 47 tysięcy. To mniej więcej tyle, ile liczy populacja Kołobrzegu, Otwocka, czy podwarszawskiego Piaseczna.

Wszystko zaczęło się od prostego planu na życie. Jeździć taksówką przez kilka miesięcy, by zarobić na taki sam czas, spędzony w podróży. Po powrocie powtórzyć schemat. Celem były Chiny, Brazylia, Egipt, Indie i Nepal. W rezultacie okazało się jednak, że wożąc zwykłych mieszkańców niewielkiej miejscowości można zobaczyć o wiele więcej.

Wszystkie zdjęcia
Komentarze (84)
Jaki obraz społeczeństwa widzi taksówkarz? Jeden z nich pokazał to na zdjęciach i zaciekawił cały świat
Zaloguj się
 • pierwsze_all

  Oceniono 279 razy 205

  Zdjęcia zdjęciami, ale jak to możliwe, że w UK, w małym miasteczku, taksówkarz zarabia tyle (i to nie biorąc zapłaty za sporo kursów), że po pół roku takiej pracy jest w stanie odłożyć tyle kasy, że przez następne pół mógłby podróżować po świecie. No właśnie, jak to możliwe, że tam można, a u nas nie. I ktoś ciągle się dziwi, że tylu ludzi z Polski wyjechało.

 • agrest.agrest

  Oceniono 89 razy 81

  "Autor zdjęć, Mike Harvey, jest daltonistą. Dlatego jego fotografie są czarno-białe."

  Z tych dwóch zdań można by (błędnie) wywnioskować, że daltoniści nie widzą kolorów i świat jest dla nich czarno-biały.

 • frywolnym_truchtem

  Oceniono 91 razy 55

  Fajny pomysł, ciekawe zdjęcia. Zastanawia mnie tylko jak to możliwe, że daltonista dostał prawo jazdy i jest zawodowym kierowcą - taksówkarzem...

 • mederith

  Oceniono 51 razy 37

  Pasuja do siebie...dresy w pasy i drewniane adidasy...oraz morda u laluni obita...tylko pieska szkoda :)

 • wumpsculator

  Oceniono 42 razy 32

  "...Parę stanowiącą indywiduum...".
  Dać pracownikowi gazety.pl język polski, to jak dać małpie brzytwę.

 • Agzaim BarTholomei

  Oceniono 26 razy 24

  Jeżu Kolczasty, myślałem, że foto tytułowe w Polsce zrobione? Takie pary, wypisz-wymaluj, jeżdżą po 3mieście "trujkami" TDI z blachami GKA, GKS, GWE i podobne...
  Litość i trwoga!

 • apjapj

  Oceniono 18 razy 18

  Cena kursu taxi zaczyna sie od okolo 4 GBP i raczej nie przekracza 10 - 15 gbp w wiekszym miescie. Cena biletu jednorazowego to okolo 3 gbp a dzienny to 5 gbp. Taxi dla nie posiadajacych wlasnego transportu sa wiec tak samo kosztowne jak autobusy i dodatkowo jezdza kiedy komunikacja miejska nie dziala.

 • zawsze_edek

  Oceniono 17 razy 15

  fajna ta MILF ze zdjęia nr 1 :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane