To, jak jesz, zdradza twoją osobowość. Znajdziesz swój typ?

Ci, którzy jedzą powoli, lubią mieć wszystko pod kontrolą

Ci, którzy jedzą powoli, lubią mieć wszystko pod kontrolą rys. Marta Kondrusik

Podziel się

Jesz szybko czy wolno? Na talerzu masz bałagan czy pedantyczny porządek? Juliet Boghossian, założycielka firmy badawczej ds. zachowań żywieniowych Food-ology twierdzi, że nie tylko to CO jesz, ma znaczenie. Ważne jest również, JAK to robisz. Zerknij zatem na talerze najbliższych. Widzisz coś charakterystycznego? Sprawdź, co to może oznaczać.

Pierwszy pod lupę idzie ŻÓŁW.

Wszyscy znamy ten typ. Kiedy wszyscy kończą swój obiad, on jeszcze grzebie w swoim talerzu, jakby nie dowierzał, czy aby na pewno to co na nim ma, mu odpowiada. Patrząc na niego, masz ochotę wcisnąć mu całą porcję do ust. W tym czasie on nabiera na widelec mikroskopijne kęsy i powoli, leniwie je przeżuwa.

Osoby, które zwyczajowo w ten sposób spożywają posiłek, lubią mieć wszystko pod kontrolą, są pewne siebie, zrównoważone, spokojne. Nie przepadają za pośpiechem. Zapewne czasem irytują otoczenie swoim flegmatyzmem, ale niespecjalnie się tym przejmują. Luz, który je charakteryzuje wpływa również na to, jak pracują. Nie są w stanie tyrać na akord, za to świetnie się sprawdzają w zawodach wymagających zaangażowania i spokoju.

Wszystkie zdjęcia
Komentarze (7)
To, jak jesz, zdradza twoją osobowość. Znajdziesz swój typ?
Zaloguj się
 • wadera3

  Oceniono 5 razy 5

  Dla mnie zabrakło pomysłu - wszystko co mam na talerzu najchętniej mieszam ze sobą(oprócz zupy rzecz jasna) i wtedy spokojnie spożywam, a jestem i zrównoważona, wielozadaniowa, a bywam pedantyczna. Eksperymenty(nie tylko kulinarne) też lubię.

 • student_zebrak

  Oceniono 8 razy 4

  zjadam szybko, szukam zajecia

 • kornel-1

  Oceniono 5 razy 3

  Dżizas, co za bzdury!
  No, ale cóż... nasze panie potrzebują takich głębokich analiz...

 • fendi555

  Oceniono 10 razy 2

  Mam męża sprintera w jedzeniu i tylko ostatnie zdanie się zgadza-jest niecierpliwy,złości się zawsze gdy musi poczekać i z pewnością nie jest wielozadaniowy ani ambitny.Do bani obrazki na których żadna z postaci nie siedzi prawidłowo przy stole.Co to za styl z ręka pod stołem?trzyma tam nóż żeby kogoś skrzywdzić?Beznadzieja albo zrobione jak horoskop aby coś tam napisać.Tylko po co?

 • sloncenadnami

  Oceniono 5 razy -1

  usłyszałam kiedyś opinię od bardzo doświadczonego mężczyzny, że to w jaki sposób jemy ukazuje jakimi jesteśmy kochankami :) powiedział mi wtedy, że jak widzi dziewczynę, która kurczowo trzyma rączki przy sobie(bo tak wypada), bierze małe kęsy, nie umie czerpać przyjemności z seksu ;) to samo tyczy się mężczyzn :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane