'Kobiety nie skaczą na nartach, bo by im się cycki pourywały', 'dziewczynek fizyki nie uczę'. To powiedział mi ojciec, matka, nauczyciel [HISTORIE KOBIET]

16.03.2017 15:19
Na co dzień kobiety stykają się z dyskryminacją, która utrudnia im w rozwijaniu kompetencji.

Na co dzień kobiety stykają się z dyskryminacją, która utrudnia im w rozwijaniu kompetencji. Redakcja

'To nie dla ciebie, bo jesteś dziewczyną'. Zapytałyśmy kobiety, czy zrezygnowały z czegoś z powodu swojej płci. Niektórych historii się spodziewałyśmy, inne są wyjątkowo okrutne. Zachęcamy do czytania i komentowania.
Komentarze (137)
'Kobiety nie skaczą na nartach, bo by im się cycki pourywały', 'dziewczynek fizyki nie uczę'. To powiedział mi ojciec, matka, nauczyciel [HISTORIE KOBIET]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Piotr Wiśniewski

  Oceniono 107 razy 87

  Czytałem gdzieś, że słabsze wyniki dziewcząt w przedmiotach ścisłych, są jedynie konsekwencją uwarunkowań kulturowych. Dla sprawdzenia tej teorii postanowiłem pomóc przygotować się córce i jej trzem koleżankom z klasy do prestiżowego konkursu matematycznego. I rzeczywiście, wszystkie zostały laureatkami, a ich szkoła okazała się jedyną w województwie, która miała więcej niż trzech laureatów. Drogie Panie nie poddawajcie się stereotypom.

 • morsik2

  Oceniono 96 razy 84

  "Raz zapytałam swojego ojca: "Dlaczego właściwie kobiety nie skaczą?" Odpowiedział: "Boby im się cycki pourywały".
  czemu nie zapytałas o jajka? Dlaczego sie nie urywają? :)

 • nord-ost

  Oceniono 60 razy 42

  Pewna bardzo mi bliska pani nauczyciel (tak się każe tytułować, twierdząc że w wykazie zawodów nie ma zawodu nauczycielka) twierdzi po 25 latach pracy w szkole, że głupie dzieci biorą się z głupich rodziców. Coś w tym chyba jest.

 • nuydones

  Oceniono 68 razy 42

  w polandzie tak akurat jest, że samozwańczy z nazwy pis (nie należy rozumieć tego skrótu dosłownie bo to tylko nazwa, nalepka dzięki której pis myśli, że jak ją mają to tak jest co słowa mówią) nie pozwoli aby kobiety miały równe prawa, popatrzmy na marionetkę beatę, ona nie istnieje, ona wykonuje aporty prezesa tak samo jak andrzej, tylko andrzej nie wiadomo czemu bo wygląda jak facet ale może to też według nich kobieta

 • whitney85

  Oceniono 34 razy 30

  Miałam chyba tego samego nauczyciela albo jest takich więcej. Moja córka wie, że może zostać kim chce ale ma dopiero 6 lat, mam nadzieję, że nie spotka na swojej drodze nikogo, kto podetnie jej skrzydła.

 • minkat

  Oceniono 36 razy 28

  jedyna osoba, od ktorej kiedykolwiek uslyszalam, ze "dziewczynki tak nie robia" to moja ciotka. chcialam sobie porzucac scyzorykiem do celu w towarzystwie jej corki, mojej kuzynki.
  poza tym to nie. nawet w szkole nie. moze dlatego, ze to zachodnia Polska.

 • net_friend

  Oceniono 36 razy 14

  To raczej 'mądrości' katechetyczne niż szkolne.

 • wojtusia

  Oceniono 29 razy 11

  Mamy XXI wiek i istnieją jeszcze mężczyźni twierdzący, że prowadzenie samochodu to jakaś wiedza tajemna ? Wszystko jest kwestią wprawy. Parkowanie również.
  A co do reszty i niektórych komentarzy, znam kobiety po bardzo trudnych studiach, wykonujące odpowiedzialne zawody, prowadzące własną działalność i znajdujące przy tym wszystkim czas na hobby, treningi i makijaż. Kobiety piekne, mądre i zadbane. Robiące, w ramach relaksu, zdrowe obiadki. Bywały " gnojone " najczęściej przez nauczycielki. Wszystko jest kwestią indywidualną.

 • anonim_ka

  Oceniono 11 razy 9

  Czy zgodnie z teorią tego ?? ćwierć> uczyciela należy domniemywać , że u naszych skoczków narciarskich ... penisy wraz z oprawą czyli dyamentami rodowymi wyłażą im skarpetkami. ! !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Życie i styl:
Najczęściej czytane