"Można z dyrektorem? To pani? Ale ja bym wolał z mężczyzną". Kobiety o tym, jak są traktowane w pracy

20.03.2017 13:07
Nierówności ze względu na płeć

Nierówności ze względu na płeć Fot. United Nations Development/CC BY-NC-SA 2.0/Flickr.com

Na co dzień doświadczacie nierównego traktowania ze względu na płeć - podczas wykonywania tej samej co mężczyźni pracy albo podejmowania ważnych decyzji. Przytaczamy prawdziwe historie.
Spotkałaś się z przejawami seksizmu?
Komentarze (76)
"Można z dyrektorem? To pani? Ale ja bym wolał z mężczyzną". Kobiety o tym, jak są traktowane w pracy
Zaloguj się
 • zdziwiony6

  Oceniono 43 razy 25

  Jakoś mi się nie chce wierzyć w opowieści pani lekarki. Od dzieciństwa pamiętam że w szkołach i w przychodni rejonowej i studenckiej wśród personelu lekarskiego dominowały kobiety. To samo dotyczyło stomatologii. Dlaczego ktoś miałby być zaskoczony obecnością kobiety lekarki w szpitalu?

 • kenny80

  Oceniono 24 razy 20

  O. artykul o strasznym seksizmie a pod tekstem reklamy żakietòw, torebek. Reklamy wiertarek byście mogli wrzucić. Czy nie trafiają w target?

 • Jan Kowalski

  Oceniono 19 razy 11

  ..... i znów jakieś agorowe historyjki- zapchaj dziury z paluszka wyssane.

 • premio1

  Oceniono 23 razy 11

  Odnosze wrazenie ze Gazeta sama kreuje artykuly, ktore nie maja pokrycia w rzeczywistosci...

 • curious

  Oceniono 15 razy 7

  Artykuł propagandowy jak Wiadomości TVP. Lament feministyczny część 100001. Fantastyka i bzdury. Na GW zawsze można liczyć.

 • pieczarek

  Oceniono 12 razy 6

  Gdyby prawdą było, że kobiety za taką samą pracę otrzymują mniejsze zarobki, to żaden kapitalista (a więc człowiek rozumiejący czym jest pieniądz, wydajność, efektywność) by nie zatrudniał mężczyzn. Bo po co płacić facetowi za to samo 100 zł, jeśli kobiecie wystarczy zapłacić 80 zł. Przedsiębiorstwo zatrudniające same kobiety, już na starcie miałoby tę 20% przewagę nad męską konkurencją. W krótkim czasie by wykosiły z rynku "męskie" firmy. A nic takiego nie widać. Nie powstają firmy zatrudniające wyłącznie bardziej wydajne kobiety (robiące to samo za niższą płacę), nie ma plajt spowodowanych zatrudnianiem wyłącznie mężczyzn.

 • wrb.gazeta

  Oceniono 14 razy 6

  Artykuł na poziomie gimnazjalisty
  To samo można powiedzieć o mężczyznach uprawiających zawody i zajęcia w których dominują kobiety. Dalej jeszcze mozna dzielić na wiek, rase, religie i kulture, i tak w nieskończoność kończąc na stylu życia czy fryzurze po kolor paznokci
  I czego to dowodzi? Że istnieją jakieś stereotypy funkcjonujące w społeczwenstwie? Brawo, ktoś zasługuje na nobla.
  To jakie jest remedium? Wydać miliony na kampanie informcyjną że mężczyza też moze byc gospodynią domową czy po prostu nauczyć sie z tym życ i byc ponad to?
  Dorośnijcie. Ludzie sąjacy są i stereotypy zawsze będą, jesli ktoś nie potrafi się z tym pogodzić to znaczy że nie pasuje do zawodu. Proste.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane