'Gruchanie', ocieranie, odwracanie się tyłem. Czy na pewno wiesz, co chce ci powiedzieć twój kot?

04.04.2017 16:09
Udomowione koty są zwykle towarzyskie i chętne do 'rozmowy'. Ważne zatem, aby umieć odczytać ich język.

Udomowione koty są zwykle towarzyskie i chętne do 'rozmowy'. Ważne zatem, aby umieć odczytać ich język. graf: Arkadiusz Gadaliński

Domowe koty rozmawiają ze swoimi opiekunami każdego dnia. Ustawienie wibrysów (wąsów), uszu, wielkość źrenic - tu wszystko ma znaczenie. Lekarz weterynarii Małgorzata Głowacka wyjaśnia, co oznaczają poszczególne kocie sygnały.
Komentarze (49)
'Gruchanie', ocieranie, odwracanie się tyłem. Czy na pewno wiesz, co chce ci powiedzieć twój kot?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • shipa

  Oceniono 132 razy 128

  Kot odwracajacy sie tylem i spogladajacy ,,znaczaco" w moim kierunku, z ponaglajacymi miauknieciami: ,,Szybciej idz do mojej miski i uzupelnij niedobytki".

  Kot ,,czajacy sie" do skoku, ewentualnie taki atak wykonujacy:,, Nudze sie, pobaw sie ze mna", ewentalnie ,,Poglaszcz-niedelikatnie- nawet pod wlos".

  Kot z nastroszonym futrem ( i ,,szczekajacymi zebami"): ,,Znow za szyba widze ptaki w karmniku i nie moge na nie zapolowac".

  Kot ocierajacy sie o nogi w kuchni: sygnal, by wymienic zawartosc miski na bardziej atrakcyjna. Kot z opuszczonymi uszami na widok nowej zawartosci: albo niezadowolony z zawartosci, albo temperatury ( tak, niektore moje zycza sobie podgrzewania zarcia przez ludzkich niewolnikow).

  A co jest lepszego od posiadania Kota? Posiadanie dwoch Kotow ( aczkolwiek one twierdza, ze to one mnie posiadaja).

 • michr

  Oceniono 68 razy 52

  Kot Kaczyńskiego chce być ministrem zagranicznych. Jestem przekonany że byłby lepszy od Waszczykowskiego

 • kloceklego

  Oceniono 49 razy 41

  "'Gruchanie',... Czy na pewno wiesz, co chce ci powiedzieć twój kot?"

  że jest gołębiem

 • hard-ass

  Oceniono 48 razy 36

  Moj kot "chce bym moim przyjacelem" wylacznie jak chce zeby mu dac rano zrec. Poaz tym raczej chce bym mu dal swiety spokoj. Nawet jak wchodze do domu to nie zawsze czeka przy drzwiach. W chwilach slabosci wklada mi do moich papci zabawki. Kot siostry walil jej w papcie kupe jak mu cos nie pasowalo, wiec i tak jestem z tym do przodu.

 • rikol

  Oceniono 18 razy 18

  Same uszy czy oczy nic znaczą. trzeba patrzeć na całego kota. Np. duże źrenice oznaczają złość, ale również, że kot czegoś bardzo chce, "daj mi, daj mi". Ogon napuszony ma znaczenie zdecydowanie negatywne, generalnie chodzi o wystraszenie przeciwnika. Uszy postawione oznaczają zaciekawienie, ale również polowanie. Uszy położone oznaczają ogólnie niezadowolenie, groźbę lub strach.

 • haritka

  Oceniono 17 razy 15

  Mam inne koty i to od lat. Odwracanie się tyłem to potwierdzenie że jestem częścią stada. Kot obrażony zwyczajnie odchodzi a ponaglenie u moich kotów to taniec wariata -podłoga , łóżko, nogi.

 • gucio1967

  Oceniono 18 razy 14

  Czytałem razem z moim kotem. Na koniec Tusia zaczęła się kulać ze śmiechu i powiedziała mi, że dawno takich bzdur nie czytała ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Życie i styl:
Najczęściej czytane