18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Jakich urazów fizycznych ludzie najczęściej nabawiają się podczas seksu? Zdradza ginekolog

Choć seks kojarzy się przede wszystkim z przyjemnością, nie zawsze jest idealny. Różnego rodzaju ból w trakcie stosunku i po nim może skutecznie odebrać satysfakcję płynącą ze zbliżenia. Ginekolog zdradziła, na jakiego rodzaju dolegliwości najczęściej skarżą się ludzie i jak można im zapobiegać.
Na jakie urazy fizyczne skarżą się ludzie? Na jakie urazy fizyczne skarżą się ludzie? kieferpix/iStock.com

Jakich urazów fizycznych ludzie najczęściej nabawiają się podczas seksu? Zdradza ginekolog

Choć seks kojarzy się przede wszystkim z przyjemnością, nie zawsze jest idealny. Różnego rodzaju ból w trakcie stosunku i po nim może skutecznie odebrać satysfakcję płynącą ze zbliżenia. Ginekolog zdradziła, na jakiego rodzaju dolegliwości najczęściej skarżą się ludzie i jak można im zapobiegać.

Doktor Donnica Moore, ginekolog prowadząca praktykę w New Jersey, w rozmowie z portalem Health zaznaczyła, że jej ranking jest czysto subiektywny i oparty na tym, co zauważyła podczas wykonywania swojego zawodu. Doktor wyznała, że pacjenci często mają opory przed rozmawianiem o urazach, których nabawili się podczas seksu. Najczęściej na początku wizyty tłumaczą swój stan zdrowia niespodziewanym przewróceniem się. Ukrywaniem przyczyn kontuzji tylko pogarszają swoją sytuację, ponieważ utrudniają lekarzowi postawienie trafnej diagnozy. 

Otarcia i rany pochwy Otarcia i rany pochwy nd3000/iStock.com

Otarcia i rany pochwy

- Otarcia mogą powodować ból, krwawienia, a nawet infekcje intymne - mówi doktor Moore. Zwykle ten rodzaj urazu spowodowany jest niewystarczającym nawilżeniem pochwy oraz związaną z tym małą elastycznością.

Na szczęście otarcia goją się dość szybko, nawet kilka godzin po stosunku. Jeśli jednak dolegliwości utrzymują się już od kilku dni, a krwawienie nie mija, należy skontaktować się z lekarzem.

Żeby w przyszłości uniknąć podobnych urazów, trzeba zadbać o odpowiednie nawilżenie pochwy, wydłużając grę wstępną lub używając lubrykantu.

Zagubiona prezerwatywa Zagubiona prezerwatywa pat138241/iStock.com

Zagubiona prezerwatywa

Jeśli zauważysz, że prezerwatywa całkowicie zsunęła się w trakcie stosunku i została w pochwie, nie panikuj. Wystarczy ją po prostu wyjąć, używając dwóch palców. Doktor Moore mówi, że w takim wypadku kluczowe jest to, żeby kobieta była rozluźniona. W stresie mięśnie pochwy będą się zaciskać, więc wyjmowanie prezerwatywy może być utrudnione.

Na pewno nie należy bać się tego, że kondom "zgubi się" w kobiecie. Nie ma on bowiem możliwości przejścia przez szyjkę macicy. 

Otarcia odbytu Otarcia odbytu golubovy/iStock.com

Otarcia odbytu

Podobnie jak w wypadku pochwy, otarcia odbytu są spowodowane małym nawilżeniem tych okolic. O ile jednak pochwa może nawilżać się naturalnie, odbyt jest częścią ciała nie posiadającą takich właściwości. Żeby uniknąć nieprzyjemnych urazów, wskazane jest więc użycie lubrykantu. 

Otarcia tego typu powinny wygoić się w ciągu dnia lub dwóch, jeśli jednak zauważysz krwawienie lub ból, skontaktuj się lekarzem. Doktor Moore przypomina, że ten typ otarć jest bardziej niebezpieczny niż otarcia waginalne. Tkanki odbytu są bardzo cienkie, a do tego w tych okolicach znajduje się wiele niebezpiecznych bakterii i wirusów (np. rzeżączka, chlamydia, HIV), które z łatwością mogą przedostać się do krwiobiegu przez otarcia. 

Skurcze i urazy mięśni Skurcze i urazy mięśni globalmoments/iStock.com

Skurcze i urazy mięśni

Seks to w końcu aktywność fizyczna angażująca różne grupy mięśni. W jego trakcie mogą pojawić się skurcze, a po nim - zakwasy.

Doktor Moore poleca utrzymywać ciało w dobrej kondycji. Na problemy z mięśniami może pomóc delikatne rozciąganie. W trakcie stosunku warto też częściej zmieniać pozycje, żeby ciało nie znajdowało się przez długi czas w jednym położeniu. To pomoże uniknąć skurczów.

Złamanie penisa Złamanie penisa WestLight/iStock.com, kolaż: Gazeta.pl

Złamaie penisa

Penis może się złamać, kiedy zostanie gwałtownie zgięty w stanie erekcji. Jeśli usłyszysz  trzask podczas stosunku, a twój partner zacznie nagle zwijać się z bólu, prawdopodobnie ma do czynienia właśnie z tym rodzajem urazu.

Doktor Moore radzi, żeby jak najszybciej przyłożyć w miejsce urazu woreczek z lodem i zadzwonić na pogotowie. Partner może potrzebować operacji, która naprawi pęknięte tkanki.

Na tle pozostałych urazów ten jest stosunkowo rzadki, jednak warto uważać na wszelkie pozycje, w których to kobieta znajduje się na górze, bo to właśnie podczas nich najczęściej dochodzi do złamania.

Otarcia Otarcia hiro-k/iStock.com

Otarcia

Jeśli tym razem chcieliście być bardziej spontaniczni i postanowiliście zrobić to na podłodze, mogliście zauważyć, że na waszej skórze pojawiły się otarcia - ich przyczyną mógł być np. szorstki dywan.

Choć ten rodzaj urazów nie jest szczególnie poważny, doktor Moore zaleca zdezynfekować ranki, żeby uchronić się przed infekcjami. Jeśli następnym razem będziecie chcieli kochać się w podobny sposób, warto pamiętać o podłożeniu pod spód ręcznika lub koca.

Ból pochwy Ból pochwy SIphotography/iStock.com

Ból pochwy

Doktor Moore przyznała, że w jej pacjentki skarżą się najczęściej właśnie na tę dolegliwość. Kiedy ból jest wyjątkowo dokuczliwy, Moore radzi zażyć środek przeciwbólowy z ibuprofenem. Pomóc może też niezbyt gorąca kąpiel.

Przede wszystkim jednak ginekolog radzi przeanalizować to, jak wyglądał stosunek. Być może był zbyt intensywny? Może partner wykonywał zbyt szybkie pchnięcia przy jednocześnie niewystarczająco nawilżonej pochwie? Jeśli tak, następnym razem warto spróbować nieco spokojniejszego tempa. Jeśli jednak wasze zbliżenia nie wydają się powodem nieustępującego bólu, należy skonsultować się z lekarzem.

Urazy palców Urazy palców Vonschonertagen/iStock.com

Złamania i zwichnięcia palców

- Urazy palców są zaskakująco częste - mówi doktor Moore. - Dzieje się tak dlatego, że są one zginane lub umieszczane pod dziwnym kątem, więc łatwo mogą się złamać.

Jeśli po stosunku zauważysz, że palce bolą, pojawiło się zasinienie lub opuchlizna, przyłóż do nich woreczek z lodem. Jeśli objawy utrzymują się przez kilka dni lub czujesz silny ból, udaj się do lekarza, ponieważ mogło dojść nawet do złamania.

Zawał serca Zawał serca SasinParaksa/iSt

Zawał serca

To najpoważniejsza przypadłość ze wszystkich w tym zestawieniu. Doktor Moore zauważyła, że częściej ofiarami zawału podczas uprawiania seksu są mężczyźni.

Szczególną uwagę powinno zwrócić specyficzne zachowanie i samopoczucie partnera: zawroty głowy, mdłości, płytki oddech i trzymanie się za serce. Wtedy należy wezwać pogotowie. 

Komentarze (37)
Jakich urazów fizycznych ludzie najczęściej nabawiają się podczas seksu? Zdradza ginekolog
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Zenon Komender

  Oceniono 19 razy 13

  Ja miałem: otarcia na kostkach, przy dymanku na niskim łóżku i dywanie na podłodze, pogryzienia od komarów przy seksie w lesie, odduszenia na kolanach od szyszek (też w.lesie), bolesne przegięcie członka przy pozycji na jeźdzca, obtarty penis po całonocnej orgii , silne odwodnienie po super weekendzie:), ból w krzyżu po "stojaku" , ból kręgów szyjnych po długim "lizanku", skurcz łydki, skurcz mięśni brzucha (uff strasznie boli) , ból przy wytrysku- jak był za głęboko (nie ma miejsca na ejakulacje i boli cholernie) i kilka urazow kostno-mięśniowych.Nie będe 2017r uznawał zatem.za idealnego:)

 • Gość: boyscout

  Oceniono 6 razy 6

  na pewno uduszenie kobiety jest urazem

 • To Ja Grzesiu

  Oceniono 5 razy 3

  Ja się ostatnio nabawiłem kontuzji nadgarstka.... Chociaż w sumie ciężko nazwać seksem walenie konia ;D

 • Gość: gosc

  Oceniono 3 razy 3

  Och znam przypadek poważnego uszkodzenia kolana podczas seksu-wymagało interwencji ortopedy i zabiegu operacyjnego.

 • walek_z_lasu

  Oceniono 2 razy 2

  Seks = śmierć.
  Walek

 • dert4

  Oceniono 1 raz 1

  robiłem to kiedyś z dziewczyną w polu pszenicy. Było dość późno i chłodno, leżeliśmy około godziny, aż do nocy.
  I później pierwszy raz dostałem zapalenia korzonków. Straszny ból !!

 • pt.nut

  0

  Jest jeszcze niebezpieczeństwo nakrycia przez mamę/tatę/babcie/brata ...uraz przy ucieczce z opuszczonymi spodniami murowany.

 • tubylec_ww

  0

  Zapomnieli o komarach, komary i meszki atakują spocone i rozgrzane ciała oparte o pień drzewa...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX