To u niego w Łodzi ubierają się Kinga i Agata Kornhauser-Duda. Paweł Kuzik sam szyje, projektuje i sprzedaje sukienki

Pierwsza - jako tajemnicza klientka - w jego pracowni pojawiła się córka prezydenckiej pary - Kinga Duda. Później stroje zaczęła zamawiać także pierwsza dama. Ubrania Pawła Kuzika może kupić jednak każdy. I to - jak pierwsza dama - przez internet.
Kinga Duda na balu półmetkowym. Kinga Duda na balu półmetkowym. Screen z Facebook.com/Samorząd Studentów WPiA UJ

Debiut na salonach

Wszystko zaczęło się od pięknej czerwonej sukni na jedno ramię, w której na balu połowinkowym na swojej uczelni pojawiła się córka prezydenckiej pary - Kinga Duda. Gdzie ją kupiła? Kto ją zaprojektował? Ile kosztowała? Kreacja wzbudziła sensację i ogromne zainteresowanie. Szybko okazało się, że jej twórcą jest Paweł Kuzik. Jak doszło do spotkania projektanta z Kingą Dudą?

Tajemnicza klientka

Pierwsza córka trafiła na Kuzika w internecie, podczas poszukiwań sukni na specjalną okazję. Przypadkiem trafiła na projekty Kuzika. Kuzik korespondował mailowo z potencjalną klientką, która dowiadywała się o możliwość przymierzenia projektów w Warszawie. Ostatecznie na pierwsze spotkanie i przymiarkę musiała wybrać się do Łodzi. I wtedy okazało się, że to właśnie Kinga Duda, córka prezydenckiej pary.

Matka w ślady córki

Córka zainspirowała swoim strojem matkę, czyli pierwszą damę, która także zaczęła korzystać z pomocy Kuzika. Tutaj już jednak nie ma czasu na przymiarki i podróże do Łodzi. Agata Kornhauser-Duda przesłała swoje wymiary projektantowi, a on, bazując na nich, modyfikuje stroje ze swoich kolekcji.

Wszystko sam

Paweł Kuzik zapewnia, że przy swoich projektach jest od początku do końca. Projektuje i szyje dwa razy w roku dwie kolekcje. - Z wykształcenia jest projektantem, ale sam także szyje. Fachu nauczył się podczas pracy w firmach odzieżowych i pracowniach projektantów. Pracował także w Dubaju dla jednej z polsko-arabskich firm modowych.

Klientka jak inne

Kuzik przyznaje, że współpraca z pierwszą damą układa się świetnie. - Pani prezydentowa jest bardzo dobrą klientką, zawsze płaci za ubrania i nawet za drobne korekty - mówi. Ze względu na funkcję publiczną, którą pełni Agata Kornhauser-Duda, musi wybierać ubrania eleganckie, zachowawcze i klasyczne. Część rzeczy, które zamawia w Łodzi pochodzi z normalnej oferty, dostępnej w szerokiej dystrybucji.

Sukienka model Kinga

Pierwsza dama lubi kobiece kroje i lekkie, zwiewne materiały, które podkreślają jej sylwetkę. Z kolei Kinga Duda stawia na klasyczną elegancję, ale w bardziej młodzieżowym wydaniu. Ukłonem w stronę córki prezydenckiej pary było nazwanie modelu jednej z sukienek, które kupiła jej imieniem. Ten konkretny projekt znalazł się szybko na liście bestsellerów marki. 

Dla każdego

Projektant szyje dla kobiet, które cenią "ubrania ponadczasowe z nutką nowoczesności". Jego projekty można kupić w sklepie internetowym na firmowej stronie. Ceny wahają się od 300-400 zł za projekt z gotowej kolekcji do 3 tysięcy złotych za suknię na wielkie wyjście.

Wzrost zainteresowania

Firma powstała sześć lat temu. Sława, która dość nieoczekiwanie spadła na jej właściciela, spowodowała znaczny wzrost zamówień. Kuzik już niedługo będzie musiał wspomóc się kolejną parą rąk.

Komentarze (52)
To u niego w Łodzi ubierają się Kinga i Agata Kornhauser-Duda. Paweł Kuzik sam szyje, projektuje i sprzedaje sukienki
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • burkoslaw1

  Oceniono 76 razy 58

  Ona płaci? My placimy

 • rybka9915

  Oceniono 66 razy 54

  Ja tez sama wybieram i sama place. Czy znaczy to, ze jestem wyjatkowa i wspanialomyslna, jak za przeproszeniem Maliniakowa?

 • maciek7783

  Oceniono 50 razy 36

  To cud, ze nie biorą za darmo, znając skłonności Adriana do przekrętów na dietach poselskich !!!!

  Podobno "strój zdobi człowieka " no ale do tego najpierw TRZEBA BYĆ CZŁOWIEKIEM !!!!!!

 • ginztonickiem

  Oceniono 40 razy 30

  Pan płaci, pani płaci, społeczeństwo! k..wa jego mać!

 • kuba161048

  Oceniono 29 razy 29

  Im się te ubrania należały !!!!!!!!

 • wiro82

  Oceniono 39 razy 21

  Cóż , nic jej te ciuchy nie pomogą. Baba zostanie babą nawet ubrana w złoto od góry do dołu.

 • atr8

  Oceniono 31 razy 21

  Płaci z własnego konta, czy z konta kancelarii pana męża? Tak, wiem, że RODO,więc pytanie czysto retoryczne.

 • antoszek22

  Oceniono 32 razy 16

  Za to mąż tej pani to kawał sukinkota , co własne ustawy stosuje zanim wejdą w życie bo tak boi się, że żony nie będzie stac na zapłacenie panu Pawłowi, gdy go zagniewany chlebodawca, rezydent Nowogrodzkiej, wywali na bruk za brak posłuszeństwa przy rozwalaniu państwa prawa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX