Najpiękniejsze księżne

28.04.2011 06:40
Przyszła żona księcia Williama, Kate Middleton, zajęła trzecie miejsce na liście najpiękniejszych księżnych. Kate wyprzedziła swoją nieżyjącą teściową księżną Dianę. Zobacz ranking.
1 Grace Kelly i Książę Rainer, 19.04.1956r. Grace Kelly i Książę Rainer, 19.04.1956r. East News

Księżna Monako Grace

Na szczycie listy znalazła się słynna aktorka, zdobywczyni Oscara i bohaterka najbardziej romantycznej królewskiej historii miłosnej ? Grace Kelly, księżna Monako. W sondażu przygotowanym przez portal BeautifulPeople.com Kelly zdobyła 91 procent głosów. Hollywoodzka księżna wyprzedziła o jeden punkt procentowy królową Jordanii, Ranię.

2

Królowa Jordanii Rania

Hollywoodzka księżna wyprzedziła o jeden punkt procentowy królową Jordanii, Ranię.

3 Kate Middleton Kate Middleton Fot. POOL REUTERS

Kate Middleton

Przyszła księżna Walii, Kate Middleton, zdobyła natomiast 84 procent głosów, dzięki czemu uplasowała się na trzeciej pozycji. Kate Middleton nie jest jedynie typową pięknością. Jej maniery i styl pozwoliły jej zyskać grono wielu zwolenników, co przełożyło się na tak wysoką pozycję w notowaniu ? wyjaśnił Greg Hodge, dyrektor zarządzający serwisem BeautifulPeople.com.

4 Księżna Diana Księżna Diana Księżna Diana była lubiana przez fotografów. Wiele razy pozowała sama lub z synami do sesji zdjęciowych np. do miesięcznika "Vouge". Fot. Gazeta.pl

Księżna Diana

Księżna Diana w rankingu zajęła 4 miejsce.

5

Księżniczka Monako Charlotte

Pojawia się na oficjalnych uroczystościach organizowanych przez dwór w Monako, a media chętnie śledzą jej kroki. Charlotte rozwija się jako dziennikarka. W tym celu przeniosła się na stałe do Londynu, a jej artykuły publikował m.in. The Independent.

6

Księżna Gayatri Devi

Była księżna dawnego księstwa Dżajpuru na północnym-zachodzie Indii, często nazywana jedną z najpiękniejszych kobiet świata. Trzykrotnie zasiadała w indyjskim parlamencie.

7

Księżniczka Szwecji Madeline

W sierpniu 2009 roku Madeleine zaręczyła się z Jonasem Bergstroemem. Rok później pojawiły się informacje, że przyszły zięć króla zdradził swoją wybrankę z przypadkową dziewczyną. Zaręczyny zostały zerwane, a księżniczka wyjechała do Nowego Jorku, gdzie udziela się dla UNICEF-u.

8

Księżna Danii Maria

Mary jako przyszła królowa Danii zrzekła się obywatelstwa Australii i przystąpiła do Kościoła Luterańskiego (z Prezbiteriańskiego).

9

Księżniczka Małgorzata

Nazwano ją Angielską Różą, a urody i szyku mogła jej pozazdrościć niejedna hollywoodzka gwiazda. Młodsza siostra Elżbiety II została przez naturę szczodrze obdarzona talentami. Świetnie malowała, miała aktorski talent i nieźle tańczyła.

10

Księżna Japoni Masako

Masako poznała księcia Naruhito w 1986 roku. W trakcie swoich siedmioletnich zabiegów o jej rękę spotkał się z dwukrotną odmową. Zdawała ona sobie bowiem sprawę z ogromnych napięć, jakie czekały ją na Dworze Cesarskim. Wynikały one przede wszystkim z oczekiwań na utrzymanie męskiej linii następców tronu. Pod wpływem ojca Masako wyraziła w końcu zgodę i ceremonia ślubna, według tradycyjnego ceremoniału, odbyła się w dniu 9 czerwca 1993 roku.

11

Zobacz także:

Komentarze (10)
Najpiękniejsze księżne
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • zadora22

  Oceniono 7 razy 5

  Zastanawiam się kiedy wreszcie dziennikarze GW nauczą się rozróżniać pojęcia:
  księżnej - żony księcia (Księżna Diana, księżna Grace)
  królowej - żony króla (królowa Rania)
  księżniczki - córki księcia lub króla, (księżniczka Charlotte, księżniczka Małgorzata)

  Księżna jest tytułem nabytym poprzez ślub z księciem, królowa - nabytym przez ślub z królem lub dziedzicznym, jak w przypadku królowej W. Brytanii Elżbiety, księżniczka - wyłącznie dziedzicznym, księżniczką trzeba się urodzić.

  Co artykuł, to błędy - ręce już opadają...

 • maj16

  Oceniono 1 raz 1

  A gdzie księżniczka Karolina z Monako ???

 • kasiuniqa

  0

  Księżna Kate jest najlepsza. a jej zdjęcia z Mężusiem . OStatnio były wystawione tez na bhclub.pl, widziałyście moze???

 • blaan-deket

  0

  O ile mi wiadomo, William nie jest księciem Walii. To o żonie Księcia Karola można mówić "księżna Walii."

 • prawdziwy_robur

  Oceniono 2 razy 0

  zapomnieli o jeszcze jednej... Wprawdzie nie księżniczka, tylko przyszywana "hrabina" (do fałszywego "hrabiego"), de domo Dziadzia, może z racji kaszalotowego przydomka, jakie nadaje jej mąż takim obfitym jejmościom, nie ma jej na liście, ale to niedopatrzenie!

 • zebrzec

  0

  monaco rules:):)

 • baba-jaga

  0

  a gdzie ksiezniczka Ro Pucha z Pacanowa kolo Kozich Doopek? Najmadrzejsza sposrod wszystkich ksiezniczek. Przydalaby mi sie do kolekcji wypchanych ksiezniczek.

 • seboc

  Oceniono 2 razy 0

  Z tej listy to śliczna jest jedynie babka z Jordanii, reszta urodę ma pospolitą.
  S.

 • coppermind

  Oceniono 2 razy -2

  patrzysz w oczy i widzisz potylicę :(
  piękne pustaki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX