Kobieta >  Uroda

Kolor kobiecych włosów i stereotypy - krzywdzące?

Ola Długołęcka
15.06.2012 , aktualizacja: 14.06.2012 18:04
A A A Drukuj
Blondynki są głupie, brunetki tajemnicze, a rude namiętne - czy tak kobiety ze względu na odcień włosów szufladkują mężczyźni?

Fot. Gazeta.pl

Marilyn Monroe, jeszcze jako Norma Jeane, miała naturalnie lekko rudawy odcień włosów. Oprócz przyjęcia pseudonimu, na image wykreowanej przez niej postaci złożył się także platynowy kolor włosów i kreski na powiekach. Blond Marilyn Monroe sprawiła, że blondynki zaczęły być kojarzone z urokiem, seksapilem, delikatnością i kobiecością. - Monroe była piękna i krucha - mówią jej wielbiciele, dodając, że była także inteligentna i oczytana.

Blondynki z dowcipów o blondynkach są... głupie. Takim wyobrażeniom przysługują się blondynki, które zasilają szeregi niezbyt rozgarniętych celebrytek. Przodują w tym zwłaszcza króliczki Playboya, których wypowiedzi i zachowania zarejestrowały kamery reality show rozgrywającego się w posiadłości Hugh Hefnera.

Komentarze (7)
Zaloguj się
 • Gość: Ktoś

  0

  2 procent populacji ma naturalne blond włosy, rudych chyba jest jeszcze mniej...napisano tu nieprawdziwe dane,
  ps. bardzo prymitywne komentarze bardzo prymitywnych osób tutaj widzę

  Wiekszość osób nigdy nie spotkała naturalnej blondynki a opowiada jakie one są, podczas gdy tak naprawdę mówi o jakiejś farbowanej szatynce. Znam brunetów, szatynki i brunetki które kłamały jak najęte i nigdy nie przyznają się do błędu.

 • Oceniono 2 razy 0

  1. Marilyn Monroe była brunetką.
  2. Christina Hendricks naturalnie jest ciemną blondynką.

 • Gość: alex

  Oceniono 1 raz -1

  Udokumentowane nawet naukowo kolor włosów blond to kobieta z instynktem wicia rodzinnego gniazda - ale nie o to mi chodziło by pisać czego można dowiedzieć sie wszędzie .

  Nie wiem dlaczego ale jeśli jadę za autem i kierowca jedzie nerwowo .często hamuje , wyprzedza w nieodpowiednim momencie nie na 3-go broń borze ale kiedy jest wolne nawet na podwójnej ciągłej kiedy 500m szybciej szło wyprzedzić bez problemu - Mowie co za g..a blondynka i 95% się sprawdza - ślepiec na drodze to dla mnie najgorsze co może być a nim jest Blondyna w okularach -ci ludzie nie że są ślepi ale z natury mają brak wyobraźni i to też sprawdza sie w 100% - najgorsze było gdy moja młoda kobieta siedziała obok (nosi okulary ) udowodniłem jej kto prowadzi z przodu po 150 przypadku już sie nie kłócimy ale usłyszałem takie już są kobiety (bo ma dobrą blond koleżankę :) )

 • zagonczyk_jaremy

  Oceniono 4 razy -4

  Rude.... Bzyknąć - oczywiście. Zaufać - nigdy.
  Brunetki, blondynki - głupie tak samo (dowcipy o
  blondynkach wymyślają zapewne brunetki, blondynki
  o brunetkach nie, pewnie za dużo słów do zapamiętania).
  Kobiety nie służą przecież do dysput filozoficznych,
  tylko dla przyjemności, podtrzymania gatunku
  i drenażu portfela.
  I tak większość się w tej chwili farbuje, a w kroku
  depiluje, tak, że trudno rozpoznać prawdziwy kolor.
  Ważne jedynie by włosy były w dobrym gatunku.
  Jeżeli kobieta zna swoje miejsce, to kolor nie gra roli.
  Jeżeli nie - to dzieci na tym cierpią....

 • Gość: Wawiak na obczyźnie

  Oceniono 4 razy -4

  Co rude to fałszywe! Potwierdzam ten stereotyp, ponieważ moja partnerka życiowa była naturalnie ruda. Kłamała bez zająknięcia, co innego mówiła, jednocześnie co innego robiła. Strasznie wredna i zawzięta. Przyznać się do błędu? W życiu! Wieczne fochy i nadymanie. Na początku była inna lub doskonale aktorzyła, dlatego mnie to zmyliło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX