Urodowe błędy młodości. Też je popełniałaś?

W szkole są zajęcia praktyczno-techniczne, nie obejmują jednak edukacji w zakresie pielęgnacji urody. Kto więc nas uczy, co robić, żeby się upiększać a nie oszpecać? Zazwyczaj koleżaneczki, przekazujące niesprawdzone rewelacje.

Trwała ondulacja

W tym wypadku można powiedzieć, że lepiej wcześniej niż późno - opowiada Magda, lat 34. - Trwała, którą zafundowałam sobie w szóstej klasie szkoły podstawowej uświadomiła mi, że zdecydowanie lepiej wyglądam w prostych włosach, i że chemia bardzo niszczy pukle.

- Skąd w ogóle miałam taki pomysł? Moja szkolna przyjaciółka miała kręcone włosy, więc pewnie z chęci upodobnienia się do niej. Oczywiście wykonanie takiego zabiegu wymagało nie tylko zgody rodziców, ale także ich nakładów finansowych. W tym celu wykorzystałam słabość ojca i leżąc w szpitalu ze złamaną nogą (upadek z konia na obozie) wymusiłam na nim zgodę.

Panie nauczycielki w szkole nie były zachwycone, podobnie jak moja matka. Na szczęście trwała nie okazała się wieczna, a ja wyciągnęłam z tej porażki odpowiednią naukę.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

depilacja brwi depilacja brwi Fot. Shutterstock

Brwi jak niteczki

W depilacji brwi - zwłaszcza tej pierwszej tkwi jakiś element niebezpieczeństwa - śmieje się Dominika, 29 lat. - Kiedy ja, gdy miałam 14 lat dorwałam się do pęsety, zdecydowanie straciłam rozeznanie w liczbie wyrywanych włosów.

Usuwając włoski popełniłam dwa błędy - brwi à la Natalia Vodianowa zredukowałam do owadzich czułków. Drugim błędem było regulowanie brwi tuż po letnich wakacjach, gdy miałam opaloną twarz. Usuwając włoski podkreśliłam kontrast między opalenizną a bledszą skórą pod łukami brwiowymi.

Brwi odrastały długo i szpeciły buzię czarnymi kropkami włosków. Na szczęście to był jednorazowy wybryk.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

manicure manicure Fot. Shutterstock

Skórki wycięte w pień

Gdybym mogła wskazać jedną sytuację, w której zaszkodziłam swojej urodzie, to z pewnością byłby to zbyt głęboki manikiur - wymienia Ewa, 33 lata. Zaczęłam go sobie robić, gdy miałam chyba 14 albo 15 lat i poważnie się kaleczyłam. Wycinałam zbyt głęboko skórki, za mocno je odsuwałam metalową szpatułką. Spowodowało to trwałe pofalowanie płytki, które wyrównała mi dopiero profesjonalna manikiurzystka.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

trądzik trądzik Fot. Shutterstock

Trądzik leczony na własną rękę

- Moim błędem młodości była walka z trądzikiem na własną rękę - mówi Małgosia, 29 lat. Jako 15-latka stosowałam przedziwne specyfiki, smarowałam się maściami starszego brata. Trądzik był oczywiście głównie w mojej głowie, bo miałam jedynie pojedyncze krosty, do których powstawania sama się przyczyniałam oczyszczając skórę i wyciskając zaskórnik.

Przez jeden preparat uczuliłam sobie całą twarz, przez inny miałam miejscowe plamy i odbarwienia. Chyba tylko opatrzności zawdzięczam brak głębokich blizn po stanach zapalnych.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

golenie golenie Fot. Shutterstock

Golenie wąsików

- Jako dziecko miałam bardzo jasne włosy, dużo i na dodatek grube - opowiada Dorota, 29 lat. Kiedy zaczęłam dojrzewać wysypał mi się wąsik. Pewnie tylko ja zwracałam uwagę na złocistą poświatę pod nosem. W czasach mojej młodości nikt nie przekazał mi wiedzy o sposobach na pozbycie się wąsika, dlatego jako 13-latka, postanowiłam zrobić z nim porządek po męsku - goląc je. Nie chcę nawet wspominać, jak bardzo źle się czułam z odrastającymi włosami.

Na szczęście mama w porę zorientowała się, że coś nie gra i zakazała mi kontynuacji tego procederu. Zaprowadziła do kosmetyczki w IZIS-iei tam zaordynowała wosk. Tej metody trzymam się zresztą do dzisiaj.

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

pumeks pumeks Fot. Shutterstock

ss

- Pamiętam to jak dzisiaj - wspomina Klaudia, 35 lat. O tym, że włosy z nóg można usunąć ścierając je pumeksem dowiedziałam się od kuzynki, z którą spędzałam wakacje. Nie czekałam zbyt długo, żeby przetestować tę metodę na własnych łydkach. Jako narzędzie tortur posłużył mi prawdziwy pumeks, nie taki jak się sprzedaje dzisiaj  - kolorowe i syntetyczne.

Ścierałam, ścierałam, aż starłam do krwi skórę na nogach. Wyglądałam jakbym wywróciła się na rowerze i przejechała ciałem po asfalcie. Takiej zresztą wersji trzymałam się oficjalnie - wstydząc własnej głupoty...

Lubisz nasze artykuły? Zostań fanem i kliknij tutaj.

Więcej o:
Komentarze (15)
Urodowe błędy młodości. Też je popełniałaś?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: koo

  Oceniono 16 razy 4

  najgorsze sa czarne kreski pod oczami, i zbytnia ilośc makijazu

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 23 razy -3

  Żadnego z tych błędów nie popełniłam, bo moja pielęgnacja urody ogranicza się do czesania, obcinania paznokci i łagodzenia uczulenia oraz jego skutków za pomocą maści i kremów. Nawet makijażu nie stosuję wcale, ba - w ogóle nie posiadam kosmetyków upiększających.

 • Gość: hmm

  Oceniono 4 razy 2

  Ciekawe, po goleniu laskę wkurzały odrastające włoski pod nosem, a po wosku włoski też odrastają, ale nie wkurzają. LOL

 • Gość: Iwon

  Oceniono 1 raz 1

  Myślę, że ważne dla urody są konsekwencje zaniedbywania zębów. Czasem warto zastosować nawet domowe sposoby, skoro już odkładamy fachową pomoc dentysty. Polecam preparat Plomb-r, samemu nakłada się go na ząb, miejsce ubytku, nawet przez 28 dni. Na pewno pomoże doraźnie.

 • Gość: monia

  Oceniono 34 razy -2

  co za kużwa bzdety,ja pierdziele, nie macie innych problemów,cóz za denne artukuły, tak naprawde nic nie wnosi to do mojego zycia!!! byle cos napisac!żal

 • Gość: emka

  Oceniono 10 razy -8

  Jak płytka paznokcia może się trawle pofalować- przecież rośnie non-stop to i w końcu odrasta prosta.
  Co za bzdury piszecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX