Tego nie mów wysokiej kobiecie!

Szczupłe słyszą rady - powinnaś więcej jeść, a wysokie komentarze, że są - wielkie. Czego nie mówić kobiecie, której natura nie poskąpiła wzrostu? Na przykład...
wysokie kobiety wysokie kobiety Fot. BBALTIMORE/Flicr.com

... ale jesteś wielka!

"Wielka" to może być trzydrzwiowa szafa z lustrem albo ciężarówka wyładowana drewnem, ewentualnie klacz rasy perszeron. Słowo "wielka" sugeruje jakieś niebywałe gabaryty, w domyśle tonę kilogramów. A kobiety wysokie - o ile nie są rzeczywiście przy tuszy - wielkie nie są. Są po prostu wysokie.

wysokie kobiety wysokie kobiety Fot. JAVIER SANCHEZ/Flicr.com

... zawsze taka byłaś?

Nieee, kiedyś byłam niższa, potem wyższa, a później znowu niższa. Kobiety wysokie - tak jak inni ludzie na świecie - w pewnym momencie osiągają swój wzrost maksymalny i później już nie rosną. Ta reguła nie ma wyjątków.

wysokie kobiety wysokie kobiety Fot. ERIC DANIEL DROST/Flicr.com

... jesteś wysoka jak żyrafa

A ty masz uszy jak słoń! Czego tu się czepiać? W końcu żyrafa to takie piękne zwierzę, ma długie rzęsy, piękne oczy, długą szyję i rogi na głowie. To, że jesteśmy wysokie nie uprawnia do takich komentarzy, zwłaszcza przy pierwszym spotkaniu.

wysokie kobiety wysokie kobiety Fot. GABEB/Flicr.com

... pewnie trudno ci znaleźć chłopaka...

A komu jest łatwo? Jeszcze żeby kochał, był dobry, uczciwy, szczery, oddany, szanował, był partnerem i przyjacielem. Oczywiście to stwierdzenie ma podtekst: - takaś wysoka, to nikt nie ma odwagi, cię poderwać, ty dziwolągu jeden.

wysokie kobiety wysokie kobiety Fot. MUSICAL PHOTO MAN

... ile właściwie masz wzrostu?

A ty, ile właściwie ważysz? Trochę się czepiamy, ale jakoś kwestia wzrostu wypływa wyłącznie w przypadku osób wysokich. Gdyby z takim pytaniem wystartować do Artysty Znanego Kiedyś Jako Prince, muzyk zapewne zdjąłby z nogi kozaczka na szpilce i wbił go pytającemu między oczy. Są osoby wysokie, które mają kompleksy związane ze swoim wzrostem. Uszanujmy ich i nie gnębmy.

wysokie kobiety wysokie kobiety Fot. LET IDEAS COMPLETE/Flicr.com

... nie powinnaś nosić szpilek

Doprawdy? A kto tak powiedział? Obcasy wysmuklają nogi, nie da się opędzić niektórych okazji w butach na płaskiej podeszwie. Carla Bruni dała radę - powiecie. Może, ale my nie jesteśmy Carlą Bruni.

wysokie kobiety wysokie kobiety Fot. Mok / Splash News/EAST NEWS

... powinnaś być modelką

Z takim wzrostem - powinnaś być modelką! To niby takie miłe słowa - bo modelki to w końcu atrakcyjne kobiety. Jak jednak wiadomo wzrost to w tym zawodzie nie wszystko. I wcale nie chodzi o to, że nie umiemy przyjąć komplementu, po prostu wolimy się spełniać na innych płaszczyznach. I jeśli ten komplement ma mieć sens, to milej usłyszeć - jesteś taka piękna, powinnaś być modelką.

wysokie kobiety wysokie kobiety Fot. ELEPHI PELEPHI/Flicr.com

... pewnie masz problem z kupowaniem ubrań?

Ej no, nie róbcie z nas Guliwera, aż takie wysokie zazwyczaj nie jesteśmy. Na pewno łatwiej dopasować ubranie wysokiej i szczupłej dziewczynie niż niskiej i krępej. Ci nieznośni producenci ubrań produkują bardziej pod nas niż pod was...

wysokie kobiety wysokie kobiety Fot. BUGEATER/Flicr.com

... czym cię rodzice karmili, że tak urosłaś?

Zamiast słów, możemy tylko wymownie westchnąć i wznieść oczy do nieba. Pani kochana, ta młodzież, kurczakami na antybiotykach żywiona, tak rośnie. W moich czasach, kochana, to tak nie było!

Więcej o:
Komentarze (25)
Tego nie mów wysokiej kobiecie!
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: wkurzona

  Oceniono 89 razy 63

  Serio?
  To jest dziennikarstwo?
  Odnoszę jednak wrażenie, że biorąc gimnazjalistę z Oferii za złotówkę za tysiąc znaków, powstałby lepszy tekst!
  Wstyd!

 • Gość: Osołek Sancho Pansy

  Oceniono 44 razy 32

  Dobre! Ale powinnna być druga część artykułu: ,,Czego nie mówić niskim mężczyznom'' ;-)

 • Gość: wysoka

  Oceniono 32 razy 24

  Jestem wysoka i ciągle słyszę takie teksty. I rzeczywiście potwornie mnie wkurzają. Ostatnio usłyszałam od cioci: "Kochanie, jesteś jak wieża!" A wszystko dlatego, że założyłam wcale nie najwyższe szpilki.

 • Gość: ewa

  Oceniono 47 razy 23

  Ktoś kto pisał ten artykuł ma chyba straszne kompleksy...

 • Gość: SSDAA

  Oceniono 30 razy 22

  DŁUGOŁECKA - uwaga, czytelnicy na syndrom ZNIKAJĄCYCH KOMENTARZY.:))

  UWAGA
  TERN KOMENTARZ W ŻADEN SPOSÓB NIE NARUSZA REGULAMINU, WIEC USUNIĘCIE GO ŚWIADCZY TYLKO O NIECNYCH ZAMIARACH AUTORKI.

 • Gość: rozwielitka

  Oceniono 15 razy 11

  Ten artykuł pisał chyba ktoś nieszczególnie wysoki. Nigdy nie spotkałam się z 'zawsze taka byłaś', ale zabrakło bardzo popularnego 'rodzice też tacy wysocy' i tekstu, który powinien być pierwszy i to napisany jakąś jaskrawą, mrugającą czcionką 'grasz w kosza?'

 • Gość: Naprawdę Wysoka

  Oceniono 9 razy 9

  Nie róbcie z nas Guliwerów? Szyją na nas? To kupcie damskie ubranie mając ponad 190 cm wzrostu i stopę 45. Powodzenia.

 • Gość: Lilia

  Oceniono 19 razy 7

  Ten artykuł nie jest taki zły nie wiem co wy chcecie. Ja się nawet śmiałam czytając go, a jestem wysoka. Kto wie może to kogoś uwrażliwi, żeby uważać na słowa które mogą być dość przykre dla innych. Wkurzające tylko jest to że zawsze trzeba tu przechodzić na drugą stronę by przeczytać parę zdań. No i te zdjęcia wysokich kobiet robione im prawdopodobnie bez ich wiedzy, i prawdopodobnie bez ich wiedzy dołączone do tego artykułu. To jest bardzo nie fajnie, a przecież można było dać zdjęcia np. znanych wysokich kobiet (Uma Thurman, Nicole Kidman, albo modelek właśnie)

 • Gość: lokeetah

  Oceniono 6 razy 4

  Zadają, niestety. Teraz nic sobie z tego nie robię, ale jako nastolatka, kiedy szybko wyskoczyłam w górę i byłam głowę wyższa od większości rówieśników, niejeden raz się popłakałam, marząc w duchu, że jestem niska. Marzyłam, żeby mieć 150 centymetrów wzrostu i być taką słodką pchełką, a nie prawie 180 centymetrowym "potworem".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX