Dzień Mężczyzn 2017: kiedy jest ten dzień? Jaki prezent na Dzień Mężczyzn?

07.03.2017 11:48
Wielu mężczyzn nie wie, że 10 marca jest ich święto, ucieszy ich więc każdy drobiazg, jaki podarujemy im z okazji Dnia Mężczyzn. Wystarczy też sama pamięć :)

Wielu mężczyzn nie wie, że 10 marca jest ich święto, ucieszy ich więc każdy drobiazg, jaki podarujemy im z okazji Dnia Mężczyzn. Wystarczy też sama pamięć :) (iStockPhoto)

Dzień Mężczyzn 2017 świętujemy - jak co roku - 10 marca. W tym roku ten dzień wypada w piątek. Chociaż Dzień Mężczyzn nie jest w Polsce popularny, każda okazja jest dobra, aby złożyć komuś życzenia, prawda?

Dzień Mężczyzn w Polsce obchodzony jest 10 marca. Jednak nie jest to oficjalna data, a święto nie jest tak popularne, jak hucznie celebrowany kilka dni wcześniej Dzień Kobiet. Dlaczego akurat taka data? 10 marca obchodzone jest wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty i za stosowne uważa się łączenie tych obchodów ze świętem mężczyzn. Najwyraźniej tak trudno im z nami, kobietami. A jak to wygląda na świecie?

Dzień Mężczyzn na świecie

Na świecie panowie nie świętują 10 marca, a 19 listopada. To tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mężczyzn. Uroczystość została zapoczątkowana przez Trynidad i Tobago w 1999 roku, a w kolejnych latach do świętowania dołączyły kolejne państwa, m.in. Stany Zjednoczone, Holandia, Kanada i Wielka Brytania. Dlaczego pojawił się Dzień Mężczyzn? Jego założenie jest proste - przedstawiciele obydwu płci są równi, skoro więc kobiety mają swój dzień, mężczyźni także powinni.

Są również miejsca, gdzie - podobnie jak w Polsce -  Dzień Mężczyzn obchodzony jest w wybranym dniu w roku.

Dzień Chłopaka

Mężczyźni w Polsce świętują dwa razy w roku (a jeśli dołożyć do tego Dzień Ojca to i trzy razy). Może to rekompensuje brak oficjalnej daty Dnia Mężczyzn? We wrześniu, a dokładniej 30 września, obchodzony jest Dzień Chłopaka. Ten dzień popularny jest głównie w szkołach - dziewczyny kupują swoim kolegom różnego rodzaju drobne prezenty, w wielu miejscach chłopcy nie są tego dnia odpytywani.

Jaki prezent na Dzień Mężczyzn?

Dzień Mężczyzn nie jest popularny, istnieje więc szansa, że przedstawiciel płci brzydkiej będzie zaskoczony już tym, że złożymy mu życzenia. A co z prezentami? Pamiętajmy, że mężczyźni uwielbiają rzeczy praktyczne, jest duża szansa, że ucieszą się np. z nowej zapalniczki, albo breloczka do kluczyków samochodowych. Masz w domu zapalonego rowerzystę? Może dokup mu nowy odblask lub światełko. Twój domowy rajdowiec narzeka na zapach, jaki dostał na myjni? Może podaruj mu jakiś, który zadowoli jego nozdrza. Wybierzcie się na wspólną kolację. A może przygotujesz coś w domu? Stare powiedzenie "przez żołądek do serca" ciągle jest aktualne. Co powiesz np. na domowe hamburgery? Możecie też zrobić sobie wspólny prezent, z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn, wybierzcie się razem poskakać na trampolinach, na ściankę wspinaczkową, albo do kina - opcji jest wiele. Zobaczcie nasze propozycje prezentów na Dzień Chłopaka - sprawdzą się i z okazji dzisiejszego święta.

Wszystkim Panom składamy najlepsze życzenia. Naprawdę, nie macie z nami tak źle! Ciężko to jest z tym "narzędziem tortur" :)

SZUKASZ SPOSOBU, BY NAPRAWIĆ SWÓJ ZWIĄZEK? TEN TEST POMOŻE ZDIAGNOZOWAĆ WASZĄ RELACJĘ>>>

Jak używać zalotki? Grupa śmiałków próbuje odkryć przeznaczenie tego tajemniczego przedmiotu

To także może cię zainteresować:

Teoretycznie w tym quizie większe szanse mają mężczyźni. Na pewno?!
1/17Coś na rozgrzewkę. Na zdjęciu widzimy:

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (1)
Dzień Mężczyzn 2017: kiedy jest ten dzień? Jaki prezent na Dzień Mężczyzn?
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Puzzle Factory

    0

    Ja nie wydaje pieniędzy w takie święta, chodzi o gest, o coś miłego. Oboje bardzo lubimy układać puzzle, dlatego w ten dzień wybiorę nasze najładniejsze zdjęcie i stworze z nich puzzle. Polecam wszytskim taki prezent! Można to zrobić na Puzzle Factory: puzzlefactory.pl/pl.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Życie i styl:
Najczęściej czytane