Mają 103 lata i są najstarszymi bliźniakami na świecie. Wieczni kawalerowie - to ich recepta na długie życie

Dostali urodzinową kartkę, na której ktoś musiał skreślić "0" i ręcznie dopisać "3". Producenci pocztówek chyba nie przewidzieli, że ktoś może obchodzić 103 urodziny. Tyle lat mają Pieter i Paulus Langerock z Belgii, najstarsi bliźniacy na świecie.

Sędziwi panowie urodzili się 8 lipca 1913 r. Przeżyli zatem pierwszą i drugą wojnę światową. Jaka jest ich recepta na długie życie? Bliźniacy przypuszczają, że długowieczność zawdzięczają między innymi winu. Codziennie wypijają po jednym kieliszku czerwonego trunku.

Dodatkowo bliźniacy uważają, że w życiu nie można zbyt dużo jeść, nie warto uganiać się za kobietami i tracić czasu na ciągłe mierzenie się z tymi samymi problemami. Polecają jednak sumienną pracę.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Wprawdzie Paulus twierdzi, że małżeństwo z ukochaną osobą jest czymś najlepszym, co może się w życiu przytrafić, to sam nigdy się nie ożenił. Również jego brat Pieter jest kawalerem. Bliźniacy większość życia mieszkali razem. Również teraz, przebywając w domu spokojnej starości, mają wspólny pokój.

POLECAMY: Jedzmy łupiny z młodego bobu! To w nich jest najwięcej witamin>>

Więcej o:
Komentarze (14)
Mają 103 lata i są najstarszymi bliźniakami na świecie. Wieczni kawalerowie - to ich recepta na długie życie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • bartek.london

  Oceniono 10 razy 8

  "Dostali urodzinową kartkę, na której ktoś musiał skreślić "0" i ręcznie dopisać "3"

  Chyba latwiej by bylo kupic kartke na 10 urodziny i dopisac 3...

 • jmb2

  Oceniono 7 razy 7

  Myślę, że bliźniacy zawdzięczają swoją długowieczność także .. braterstwu.
  Wspaniałe relacje w swoim środowisku, wzajemna akceptacja i wsparcie to jest to czego potrzebują nasze ludzkie komórki, by chcieć trwać / żyć jak najdłużej....

 • gdabski

  Oceniono 6 razy 6

  To zła wiadomość dla Polski.

 • kat_ja1

  Oceniono 5 razy 3

  Coś w tym jest.Niedawno czytałam wywiad, z angielką-też 103 lata i powiedziała, że długowieczność zawdzięcza temu, że jej mąż umarł w 1939 r....A prawdą na pewno jest, że lepiej nie mieć męża czy żony, niż żyć z potworem. Wczoraj w moim małym mieście mąż zabił żonę, 42-letnią. Sam potem wyskoczył przez okno, ale przeżył. Ona nie doczekała na karetkę.

 • wunderwaffen

  Oceniono 4 razy 0

  "Dodatkowo bliźniacy uważają, że w życiu nie można zbyt dużo jeść, nie warto uganiać się za kobietami i tracić czasu na ciągłe mierzenie się z tymi samymi problemami. Polecają jednak sumienną pracę."

  Przecież kobiety to sumienna i przyjemna praca. ;)

 • rozsadek5

  Oceniono 9 razy -1

  Kiepska recepta, nie są w ogole sprawni ruchowo.

 • Adam Sawicki

  Oceniono 19 razy -1

  wygladaja jak zombie..co sie za moment rozpadna,. Stanislaw Kowalski ze Swidnicy majac 104 ustanowil 2 rekordy swiata weteranow sportu, szparko na 60m biega i rzuca kula, i spoko radosnie wyglada...doczekal prawnukow, a w kwietniu skonczyl 106 lat...

 • izarider

  Oceniono 8 razy -2

  Czy oni nie mają sztucznych szczęk?

 • carol_p

  Oceniono 12 razy -4

  Dzięki taki jak oni Belgia z powodów demograficznych ściągała latami imigrantów. Teraz spora część belgijskich miast to de facto islamski kalifat, do którego policja boi się zaglądać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX