Weselna kreacja, która wywołała burzę. Klepali ją po pupie, oblali drinkiem. O tej sprawie piszą media na świecie

11.07.2016 11:43
czy sukienka Liz jest zbyt wyzywająca?

czy sukienka Liz jest zbyt wyzywająca? (Fot. screen instagram.com/p/BG1ixBcgEZp/?taken-by=mrslizkrueger)

Wszystko zaczęło się od pytania na Facebooku: czy dopasowana, krótka sukienka bez ramiączek jest odpowiednim strojem na uroczystość weselną? Teraz historia kobiety i jej "szokującej" kreacji jest komentowana przez media na całym świecie. Czy jej sukienka faktycznie jest gorsząca?

Liz Krueger jest trenerką fitness, ma szczupłą, wysportowaną sylwetkę. Na Instagramie często zamieszcza zdjęcia w dopasowanych i seksownych sukienkach. Kiedy została zaproszona na wesele przyjaciół, postanowiła założyć sukienkę, w której czuje się najlepiej - krótką, podkreślającą jej figurę. Nie wiedziała, że jej strój wywoła tyle kontrowersji.

Liz, zamieściła zdjęcie swojej sukienki na Instagramie z komentarzem:

Nie spodziewałam się, że wybór tej sukienki, przy 32-stopniowym upale, wywoła wśród innych kobiet tak zdecydowane i niegrzeczne ataki wobec mnie, a nawet wymowne klepanie mnie po pośladkach, kiedy stałam sama.

Wszystko zaczęło się od tego, że ktoś ze znajomych Liz podzielił się jej zdjęciem w weselnej kreacji na Facebooku lokalnego radia, The Breeze Waikato, z pytaniem czy jej wygląd faktycznie jest szokujący, a Liz zasłużyła na niegrzeczne komentarze i agresywne zachowanie (ktoś - niby niechcący - wylał na nią drinka!) ze strony innych uczestniczek wesela.

Post wywołał gorącą dyskusję nie tylko na Facebooku, ale i w światowych mediach, m.in. brytyjskich Daily Mail,The Daily Telegraph, a nawet w cenionym, amerykańskim The Huffington Post.

Większość komentujących okazała Liz wsparcie i zdecydowane prawa do założenia na wesele swoich przyjaciół tego, co chce. Ale były też komentarze krytykujące Liz. Kobieta odpowiedziała na nie na swoim Facebooku.

Jestem gruboskórna. Umiem się zdystansować i śmiać się z samej siebie, a pewnych rzeczy po prostu do siebie nie brać. Poza tym u mojego boku byli moi przyjaciele i mój mąż.
Nie chcę robić z siebie ofiary. Nie szukam niczyjej uwagi. Nie jestem zadufana w sobie. Nie jestem kobietą lekkich obyczajów. Kiedy wybrałam tę sukienkę, nie myślałem nad tym, żeby przyćmić pannę młodą. Nie jestem modelką, która próbuje się wybić.

Liz w odpowiedzi na całą słowną agresję wobec siebie stworzyła specjalny hasztag #krugerkindness, co oznacza, #życzliwośćKruger. Hasztag ma być inspiracją i wsparciem dla innych kobiet, które tak jak Liz stały się celem przemocy słownej z powodu tego, jak się ubrały.

Wsparcie dla Liz wyraził sam Ashton Kutcher. Aktor na swoim profilu na Facebooku, zacytował słowa Liz...

Ludziom, bez względu na to jak się ubierają, należy się szacunek.

... i opatrzył je krótkim komentarzem "Absolutnie się z tym zgadzam"- napisał Kutcher.

Ashton Kutcher wyraża swoje wsparcie dla LizAshton Kutcher wyraża swoje wsparcie dla Liz Fot. screen facebook.com/Ashton/?fref=ts

 A jaka jest twoja opinia? Czekamy na twój komentarz. Możesz też wypełnić sondę.

Zobacz też:

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (58)
Weselna kreacja, która wywołała burzę. Klepali ją po pupie, oblali drinkiem. O tej sprawie piszą media na świecie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • nie_alicja

  Oceniono 92 razy 46

  jakby była nieco mniej niedoubrana, problemu by nie było, bo figurka miła oku.
  ta kiecka jest po prostu za bardzo podobna do stroju kąpielowego (i w dodatku nieładnie eksponuje dekolt).
  w sumie dziwne, bo panna ma w swojej galerii dużo bardziej udane sukienki, miała w czym wybierać.

  ale to furda, popatrzcie na coś innego - opiniotwórcze periodyki i pół świata na poważnie dyskutują o takich bzdetach. chyba faktycznie koniec już bliski ;-P

 • Pani Ka

  Oceniono 58 razy 32

  Czytam o Nicei, o Turcji... co się dzieje na swiecie i zaraz potem TO. Rozumiem potrzebę wiadomosci lekkich i przyjemnych, rozrywki, ale żeby taka żenada? Analizowana ponoć przez poważne źródła? Kobieta na weselu, jaka sukienka, drinki, a najdurniejsze te hasztagi, którymi okrasiła sowicie swój wpis. Jak patrzę na te problemy, na to jak ludzie zdurnieli, to zaczynam rozumieć, dlatego swiat zaczyna się radykalizować i upewniam się, że czeka nas niezła katastrofa.

 • beciara-bt

  Oceniono 47 razy 31

  To jej sprawa jak się nosi -to fakt. Istnieje jednak jedna niepisana zasada, obowiązująca na całym świecie i dotyczy kwestii moralnej - Wesele to jest dzień i miejsce panny młodej. Nikt poza panną młodą nie ubiera się w biel (dotyczy oczywiście kobiet) ani w żaden inny sposób nie próbuje odwrócić od niej uwagi swoim ubiorem.
  Sukienka jest zwyczajnie seksowna. To zwyczajnie nieładnie z jej strony koncentrować na sobie uwagę ubiorem na weselu innej kobiety. Chodzi o to, że kobieta kobiecie nie powinna być w taki sposób wilkiem.

 • trebiusz

  Oceniono 66 razy 28

  to bardzo typowa scenka,ludzie nie potrafią się ubrać,ani na wesele,ani na pogrzeb,ale szacunku poszukują zawsze

 • kiloamper

  Oceniono 43 razy 25

  Sukienka tragiczna, zwłaszcza na ślub. Tylko nie rozumiem, dlaczego ją klepali? Co ona ma za towarzystwo, które klepie kobity w obcisłych kieckach? Zawsze tak robią na ulicy, w sklepie, na imprezie? A może dla niej zrobili wyjątek? Tylko po co? Co to miało oznaczać? Dezaprobatę dla kiecki? Jak się komuś nie podobała, mógł po prostu wyjść.

 • piuropusz

  Oceniono 19 razy 19

  Niewiele z tego nusa zrozumialem.. jakas nieznana mi osoba poszla na wesele w kiecce i ine kobiety ja klepaly po tylku raz zalewaly drinkami.. w ramach obrony ta osoba stworzyla hasztagi (cokolwie to nie jest).. no i? Jakas konkluzja?

 • adam kwiatek

  Oceniono 36 razy 18

  Tłumaczu za 2 złote.... gruboskorny- pozbawiony taktu, thick skin - od wyrażenia idiomatycznego,nie tłumaczymy dosłownie (jeśli już to 'mam twardą skórę')... nawet jesli w kilku słownikach pojawia się jako 'gruboskorny' to przecież w języku polskim 'gruboskorny' ma inne znaczenie...

 • 999s

  Oceniono 39 razy 15

  Hej! Można się pomylić. Ja na 80% uznałbym, że to strój roboczy.

 • swistak336

  Oceniono 14 razy 10

  Ubiór może eksponować nagość ładnie lub brzydko. Ta sukienka wygląda jak coś w rodzaju skrzyżowania stroju kąpielowego z sukienką plażową. Rozbiera brzydko i nie powinna być używana oprócz bardzo nieformalnych balang plażowych.
  Pani przez wysoce niedobrany strój nie okazała szacunku weselnikom, a sama oczekuje w rewanżu okazania szacunku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Życie i styl:
Najczęściej czytane