Pionierska operacja plastyczna, która zmieniła jej całe życie [ZDJĘCIA PRZED I PO]

26.07.2016 12:12
Ellie Jones

Ellie Jones (Źródło: twitter.com/dailypostwales/status/756911817071308800)

Ellie urodziła się z deformacją szczęki - od 8 roku życia przestała rosnąć i prawidłowo się rozwijać. Dopiero trudna i poważna operacja plastyczna zmieniła jej życie nie do poznania.

Ellie Jones ma dziś 20 lat i mieszka w Rhyl w Walii. W wieku 14 lat poszła na konsultację ortodontyczną - powodem była poważna wada zgryzu. Wtedy dowiedziała się, że jej szczęka od ósmego roku życia nie rozwija się prawidłowo i jedyną możliwością jest operacja.

Pierwszą operację Ellie przeszła w wieku 16 lat. Była bardzo bolesna i uniemożliwiła jej mówienie. Serwisowi Daily Mail dziewczyna powiedziała:

Przez miesiąc byłam na płynnej diecie. Było bardzo ciężko. Nie mogłam mówić - używałam notatnika. Moja twarz była bardzo spuchnięta.

Po sześciu miesiącach od operacji Ellie czuła się już lepiej. Odmieniona poszła na swój bal studniówkowy i w końcu miała poczucie, że może być sobą. Jej szczęka nabrała zupełnie nowego wyglądu - zmienił się profil twarzy i układ uzębienia. Oprócz walorów estetycznych za operacją przemawiały także względy zdrowotne. Wada mogła spowodować wiele problemów w dorosłym życiu Ellie.

Operacja twarzyOperacja twarzy Źródło: dailymail.co.uk/news/article-3704636/It-s-changed-life-Shop-assistant-20-tells-pioneering-jaw-surgery-corrected-facial-deformity.html

Jones mieszka ze swoimi rodzicami oraz starszą siostrą. Pracuje jako ekspedientka w sklepie. Jej życie się zmieniło. Niegdyś nieśmiała dziewczyna stała się pewną siebie kobietą. Nowy wygląd sprawił, że nabrała większej pewności siebie. W nieodległej przyszłości chciałaby zostać fotografem. Rodzice nie przestają pomagać jej w realizacji marzeń.

Rentgen twarzyRentgen twarzy Źródło: dailymail.co.uk/news/article-3704636/It-s-changed-life-Shop-assistant-20-tells-pioneering-jaw-surgery-corrected-facial-deformity.html

ZOBACZ TAKŻE:

Jedna na milion - ale wcale nie chodzi o jej urodę. Ta dziewczyna ma bardzo rzadką chorobę [ZDJĘCIA]

60-latka w trampkach, "babcia" ogolona "na zero"? One udowadniają, że zawsze można wyglądać młodzieżowo i stylowo [ZDJĘCIA]

Zapisz

Pokémon Go - na punkcie tej gry oszalał cały świat. Rozpoznasz te pokémony?
1/15Zaczynamy od czegoś prostego. Pokémon na ilustracji to...

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (19)
Pionierska operacja plastyczna, która zmieniła jej całe życie [ZDJĘCIA PRZED I PO]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • lob1

  Oceniono 48 razy 44

  Precyzja ,doskonałość,perfekcjonizm w całej okazałości.Dziewczyna będzie przeszczęśliwa.Dużo szacunku dla całego personelu chirurgicznego z Walii.To są Bogowie.

 • mruwa9

  Oceniono 19 razy 13

  podobne operacje wykonuje sie od dziesiatek lat na calym swiecie, rowniez w Polsce. Nie ma w tym sensacji.
  W tym przypadku operacja objela zarowno szczeke, jak i zuchwe. To rowniez nie jest zadne novum.

 • mar018

  Oceniono 18 razy 8

  A co tu pionierskiego jest? Takie operacje w Polsce od lat się robi... no ale bez pionierskie tytułu newsa klikalnosc by była mniejsza

 • ultra79

  Oceniono 4 razy 2

  Co w tym innowacyjnego i pionierskiego? W Polsce takie zabiegi robi się od lat (są nawet refundowane przez NFZ). Sam miałem podobny zabieg i w trakcie leczenia widziałem znacznie poważniejsze przypadki (zoperowane) niż ten przedstawiony...

 • prawdziwykatolik1

  Oceniono 1 raz 1

  Znam kolesi którzy zapłaciliby by mieć taki zgryz a nawet cztery ręce nie mówiąc o paru ...h a może przez ch , zapomniałem pisowni.
  śliczne dziecko.

 • koko387

  Oceniono 2 razy 0

  Przypomina mi polską aktorkę. Ktoś wie którą?

 • goetterdaemmerung

  Oceniono 3 razy -1

  U nas podobnie zrobili m.in. Szrekowi-Schetynie. Ale nie pomogło że zrobił się taki piękny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Życie i styl:
Najczęściej czytane