Horror: kupiła banany z kokonem pełnym jadowitych pająków, które rozpełzły się po jej domu

Kilka dni temu media obiegła mrożąca krew w żyłach historia. Brytyjka Ashley Gamble kupiła banany, a razem z nimi... kokon pełen śmiertelnie niebezpiecznych pająków, wałęsaków brazylijskich.

Ashley rozpakowywała zakupy, kiedy zauważyła w kiści bananów coś dziwnego - był to biały kokon (podobny do tego na zdjęciu poniżej). Przerażona kobieta rzuciła bananami, z których wypełzły, jak się okazało (potwierdziła to firma dezynsekcyjna), jedne z najniebezpieczniejszych pająków na świecie - wałęsaki brazylijskie. Pająki rozpełzły się po całym domu.

W wywiadzie dla "Daily Mail", mąż pani Gamble opowiada:

To był horror, jak w filmie grozy. (...) Gniazdo było wielkości monety. Kiedy upadło na ziemię, pająki się z niego wylewały.

Mąż pani Ashley robił, co mógł, żeby powstrzymać inwazję pająków.

Chwyciłem odkurzacz, żeby je wyłapać, ale rozpełzły się wszędzie. Moja partnerka nie była w stanie się ruszyć. Była sparaliżowana ze strachu.

Sytuacja była śmiertelnie niebezpieczna. Ashley wraz z mężem i dwójką dzieci musiała opuścić dom na czas odkażania.

Co na to supermarket?

Supermarket, w którym kobieta kupiła banany z gniazdem pająków, przeprosił za zaistniałą sytuację i zapewnił, że wszystkie owoce, które trafiają do sklepów, są szczegółowo sprawdzane i zabezpieczane. Sprzedajemy miliard bananów rocznie, dlatego coś takiego mogło się jednak wydarzyć - przyznała rzecznika supermarketu.

Wałęsak brazylijski

Pająki żyją w tropikalnej części Ameryki Południowej. Nie budują pajęczyn, prowadzą wędrowny tryb życia. Są bardzo agresywne i jadowite. Żerują w nocy, w ciągu dnia kryją się pod pniami, w jamach i na bananowcach (w ten sposób gniazdo wałęsaków przybyło do Europy). Więcej o tym pająku dowiecie się z filmiku:

 

 

Ugryzienie wałęsaka może doprowadzić w ciągu kilku godzin nawet do śmierci, a u mężczyzn dodatkowo powoduje bolesną erekcję. Wałęsaki brazylijskie figurują w Światowej Księdze Rekordów Guinnesa jako najbardziej jadowite pająki na świecie.

Gniazdo wałęsaków na kiści bananówGniazdo wałęsaków na kiści bananów Fot. screen youtube.com/watch?v=pQYWBmk_V2g

Zobacz też:

Modelki? Skądże! Wiemy, jaki typ kobiecej figury pociąga facetów! [ZDJĘCIA]

W tej pracy najważniejsze są ręce. Ona nie ma ani rąk, ani nóg, pomimo tego pracuje jako profesjonalna... [ZDJĘCIA]

Więcej o:
Komentarze (80)
Horror: kupiła banany z kokonem pełnym jadowitych pająków, które rozpełzły się po jej domu
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • emeralda

  Oceniono 54 razy 30

  Po pierwsze primo - pająki to nie robactwo tylko pajęczaki, po drugie primo - pająki nie pełzają, po trzecie primo - doganiacie Fakt, gratulacje. Jesteście pewni, że pieniądze są tego warte?

 • kapitan.kirk

  Oceniono 48 razy 16

  <<<Ugryzienie wałęsaka może doprowadzić w ciągu kilku godzin nawet do śmierci, a u mężczyzn dodatkowo powoduje bolesną erekcję.>>>

  No to przynajmniej przed śmiercią mogą się zabawić.

  A my w Polsce też mamy swój gatunek wałęsaka, który może akurat o bolesną erekcję niekoniecznie przyprawia, ale jego ukąszenie na szczęście rzeczywiście okazało się śmiertelne dla komuny.

  Pzdr

 • achaszwerosz

  Oceniono 24 razy 14

  HORROR!!!! Z kokonu wielkości 50gr wypełzły setki pająków (wielkości 0,5mm każdy) już za 5-6 lat mogłyby się stać groźne dla mieszkańców tego domu, gdyby dożyły tego wieku.

 • lalamido76

  Oceniono 9 razy 9

  Sprzedaz bananow skoczyla o 500%...
  Nie mogliscie napisac ze to byly polskie jablka? 😂

 • nalesniku

  Oceniono 14 razy 8

  zamiast viagry - kup se wałęsaka brazylijskiego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX