Pracownik McDonald's odmówił bezdomnej szklanki wody. Ten mężczyzna napisał post na Facebooku

Po drodze do domu wstąpił do restauracji, aby coś zjeść. W kolejce do kasy zobaczył bezdomną kobietę, zaopiekował się nią i zaprosił do swojego mieszkania. Napisał wzruszający post o bezdomnych.

Kiedy Jonathon Pengelly z Wielkiej Brytanii wracał po imprezie do domu, wstąpił do restauracji McDonald's w Cardiff. Ustawił się w kolejce. Przed nim stała bezdomna kobieta o imieniu Polly, która, gdy przyszła jej kolej, podeszła do kasy i poprosiła o kubek gorącej wody. Niestety kasjer odmówił jej i powiedział, żeby wyszła z kawiarni. Chłopak był zaskoczony reakcją pracownika restauracji.

Nie potrafił zrozumieć, jak członek personelu tak potężnego koncernu mógł odmówić jej podstawowego ludzkiego prawa, którym jest szklanka wody. Zareagował błyskawicznie i zaproponował, że kupi jej coś do zjedzenia. Poprosiła jedynie o małego cheeseburgera. Kupił znacznie więcej, niż oczekiwała. Nie chciał, aby była głodna.

[...] Usiedliśmy na zimnym chodniku na zewnątrz. Wiecie, co zrobiłem? Popłakałem się. [...] Kiedy z nią porozmawiałem, byłem w szoku z powodu jej historii i tego, jak bardzo jest wykształcona. Niegdyś pełna życia i entuzjazmu, teraz nie ma nic. Zaprosiłem Polly i jej przyjaciela do siebie. Ugotowaliśmy wystarczająco dużo jedzenia, aby wystarczyło im na kilka następnych nocy. Użyczyłem im swojej łazienki, żeby mogli się umyć i zgodnie powiedzieli, że nigdy w życiu nie czuli się tak mile widziani. Nie jestem święty, ale ten mały akt uprzejmości kosztował mnie zaledwie 20 funtów (ok. 100 zł). Wiem, że 90% osób, które to czytają, zarabia 10 razy więcej w ciągu jednego dnia.

Jonathon i Polly są ciągle w kontakcie. Obiecał jej, że nigdy nie będzie już głodna ani zziębnięta. Podarował jej koce, poduszki i plecak pełen jedzenia. Ma nadzieję, że jego historia spowoduje, iż nie będziemy odwracać się od bezdomnych i traktować ich z pogardą. Dopóki nie poznamy historii drugiego człowieka, nie oceniajmy go.

Więcej o:
Komentarze (10)
Pracownik McDonald's odmówił bezdomnej szklanki wody. Ten mężczyzna napisał post na Facebooku
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • RadekGolko Nwstyle

  Oceniono 9 razy 9

  Niektórzy Ludzie spoglądają na bezdomnych i alkoholików z pogardą ,z obrzydzeniem lub przechodzą obok nich obojętnie ;/ ale nie zdają sobie sprawy że niektórzy z tych bezdomnych czy też alkoholików mogli mieć normalne poukładane życie :/ mieli Dom własną,Rodzinę, żona dzieci :) aż pewnego razu tą szczęśliwą rodzinę spotkała tragedia gdy zmarł dzieciak bo jakis piany kierowca w nie wjechał lub z innych przyczyn :( i niektórym ludziom cieżko jest się z tego podnieść bo życie juz nie jest te same,wraca sie do domu z pracy,nie słychać ,radości ,zabaw śmiechu dzieci ,jest pustka i ci ( ludzie tak zwani bezdomni,alkoholicy,pijacy,lumpy itp .. itd.. ) zatracają się w tego typu używek by zapomnieć ,by ukoić ból,by nie myśleć ,bo myślą że tak łatwiej :( dlatego nie traktujcie takich ludzi z góry bo tak naprawdę nie wiecie co ta osoba mogła przejść ..

 • monikas2206

  0

  Zbyt łatwo oceniamy ludzi po pozorach-gruba pewnie się obzera ,smutas pewnie taki już jest ...nie zastanawiamy się tylko kategoryzujemy wszystkich według tylko sobie znanego modelu a często okazuje się ze nadwagą stoją nieleczona i to dość często też źle diagnozowanie zaburzenia metaboliczne,sterydy np na problemy zdrowotne powodujące opuchlizne bądź najczęstszych ostania powód smutku depresja ,odrzucenie bądź zdrada ...które niestety nie znikną jak za dotknięciem różdżki bądź jednego czy to spotkania z kimś takim jak bohater posta bądź dobrym słowem. ..

 • Mateusz Kuc

  Oceniono 35 razy -11

  Aha i musiał o tym pochwalić się na fejsbuniu, żeby wszyscy o tym wiedzieli:)
  "Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ich ludzie chwalili. Zaprawdę, powiadam wam: ci otrzymali już swoją nagrodę.
  Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie."

 • jestem_robotem

  Oceniono 28 razy -16

  Czy spragniony bezdomny jest inny niż spragniony niebezdomny ? Czy pracownik Maca ma prawo rozdawać rzeczy, których nie jest właścicielem ? I dlaczego Jonathon i Polly jeszcze się nie chajtneli ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX