Spasiona", "chuda", "6/10" - na jej sukience są wszystkie opinie, które usłyszała na swój temat [ZDJĘCIA]

"Jestem w takim punkcie swojego życia, kiedy kocham i akceptuję swoje ciało i lubię siebie, jaka jestem."

Jojo Oldham jest artystką i copywriterką z Wielkiej Brytanii. 31-latka namalowała na sukience słowa, które kiedykolwiek usłyszała od ludzi na swój temat - komplementy, jak i przykre opinie, które bardzo bolały. Teraz nosi je z dumą - dosłownie. Co między innymi znajduje się na sukience? Cały przekrój słów, które każdy z nas mógł usłyszeć na swój temat: gruba, fit, nie taka zła, seksowna, wąska w talii, kobieca, spasiona, napakowana, chuda, nie za gruba, w sam raz, niesamowita, 6/10 itd. 

Co chce pokazać?

Ma nadzieję, że inni utożsamią się z jej projektem i zachęci ludzi do dzielenia się własnymi doświadczeniami dotyczącymi postrzegania siebie przez pryzmat opinii.

Projekt wymagał ode mnie wiele pewności siebie, aby stworzyć coś tak prywatnego i pokazać to innym. Jestem w takim punkcie swojego życia, kiedy kocham i akceptuję swoje ciało i lubię siebie, jaka jestem. To nie znaczy, że uważam, że jestem perfekcyjna, czy że wyglądam niesamowicie. Po prostu zaakceptowałam swoje ciało i nie chcę dłużej czuć presji związanej z "odpowiednim" rozmiarem.[...] Cieszę się, że jestem silna i zdrowa. Chcę to celebrować i nie przejmować się moimi udami, które trzęsą się, gdy biegnę.[...] Ta pewność siebie zainspirowała mnie do stworzenia sukienki.

                                                 << ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Jojo prowadzi bloga, na którym udostępniła swoje zdjęcia w sukience. Zostały bardzo ciepło przyjęte. Dostała wiele wiadomości od swoich czytelników, w których pisali, że dzięki niej poczuli się pewniej we własnym ciele. Inni martwili się o swoje córki, które niebawem wejdą w wiek, w którym pierwszy raz poczują presję społeczeństwa w kwestii idealnego wyglądu. 

Dużo zależy od nas. Jeżeli my poradzimy sobie z opiniami innych, nasze dzieci także docenią siebie, że są zdrowe i silne. Nie będą skupiały uwagi na swoich niedoskonałościach.

Mamy nadzieję, że projekt Oldham pokrzepi i wasze serca. Pomoże w akceptacji siebie, a także pozwoli uświadomić, jak istotne może być to, co mówimy drugiej osobie i jak łatwo można skrzywdzić drugiego człowieka. Wszyscy jesteśmy piękni na swój unikalny sposób. Powinniśmy kochać siebie i nie obawiać się krytyki innych, niezależnie od naszych kształtów i rozmiarów.

Uważaj, czego pragniesz. Życzenia czasem się spełniają

Więcej o:
Komentarze (10)
Spasiona", "chuda", "6/10" - na jej sukience są wszystkie opinie, które usłyszała na swój temat [ZDJĘCIA]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • azalia02

  Oceniono 75 razy 57

  Jest to, niestety, projekt osoby uzależnionej od cudzych opinii o sobie. Normalny człowiek, który ma jakie-takie poczucie własnej wartości, obowiązki, rodzinę albo grupę ludzi, z którymi czuje się związany, nie koncentruje się na wyłapywaniu i utrwalaniu słów, które o sobie usłyszał. Wie, że mają one wartość względną albo nawet żadną. To jest wyłącznie przejaw jakiegoś infantylnego narcyzmu i przesadnego skupienia na samej sobie.

 • mydeer

  Oceniono 13 razy 9

  Nie widzę w tym nic mistrzowskiego. Dlaczego narzucacie czytelnikom swoje opinie?

 • heresy

  Oceniono 14 razy 8

  To tylko sposób na promocję. Niby przypadkiem Pani szuka sposobu na biznes. Do tego Pani wyglądająca zupełnie normalnie.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 10 razy 6

  Jakieś głupoty wypisujecie - w UK ta pani jest szczupłą osobą, więc jak ktos mógł mówić o niej że jest gruba?

 • kloceklego

  Oceniono 10 razy 6

  Gwiazda, mistrzostwo, w punkt, nie spodziewaliście się.

 • szejski

  Oceniono 7 razy 5

  Sukienka w sam raz na śniadanie z cesarzem Japonii.

 • student_zebrak

  Oceniono 3 razy 3

  kto to jest?

 • qrde_balans

  Oceniono 3 razy -3

  Kobiety są dziwne. Publikują masowo zdjęcia publicznie w mediach społecznościowych, po czym dziwują się, że ludzie korzystają z funkcji tych mediów, żeby je krytykować.

 • zosima

  Oceniono 5 razy -3

  Jeśli to jest sukienka to ta pani faktycznie jest chuda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX