Karnawał 2017 - kiedy się zaczyna i jak go spędzić w miłej atmosferze

14.12.2016 15:35
Bal karnawałowy

Bal karnawałowy (Fot. Flickr.com/Lily Monster/CC BY-NC 2.0)

Karnawał 2017 będzie dość długi. Macie aż cztery weekendy, które można wykorzystać na zabawę, spotkania towarzyskie a nawet bale. Kiedy zaczyna się karnawał 2017? I co zrobić, żeby tegoroczny okres zwany zapustami, okazał się niezapomnianym czasem?

Karnawał 2017 - kiedy się zaczyna? Karnawał to czas w kalendarzu liturgicznym, który jest okresem ruchomym. Jego początek wyznacza święto Trzech Króli, czyli 6 stycznia, a koniec wtorek przed Środą Popielcową. Karnawał 2017 zacznie się więc 6 stycznia, a skończy 28 lutego. To daje aż osiem weekendów, które można spędzić w gronie znajomych, na tańcach i wspólnej zabawie.

Karnawał: co to za święto?

Słowo carnevale pochodzi z łaciny i oznacza „żegnaj mięso”. Nazwa ta sygnalizuje, że następuje czasowe rozstanie z jedzeniem mięsnych potraw. Chociaż święto znane było już w czasach antycznych i ma związek z kultem płodności, to przejęło je chrześcijaństwo. Zabawy, maskarady, tańce - im huczniejsze, tym lepiej, odbywały się przed okresem wielkiego postu i oczekiwaniem na Wielkanoc. Najsłynniejszy i najbardziej spektakularny karnawał odbywa się w Rio de Janeiro. Na nieco mniejszą skalę, ale nie mniej dobrze bawią się także turyści i mieszkańcy w Wenecji. Co możemy zrobić, że nasz karnawał także należał do udanych?

KarnawałKarnawał Fot. drewXXX/Flickr.com/CC/BY-NC 2.0

Wspólne wyjścia karnawałowe

Najmniej wysiłku i przygotowań będzie nas kosztowało wyjście na miasto i zabawa w klubie. Możecie także połączyć kolację w gronie najbliższych znajomych, podczas której nadrobicie towarzyskie zaległości. Następnie, późnym wieczorem - jak robią to Hiszpanie i Włosi - wspólnie idziecie do klubu, na tańce do dyskoteki.

W klubie ciężej będzie wam rozmawiać, ale tutaj już nie chodzi o dyskusje do rana, ale czystą radość i tańce. W części klubów np. w Warszawie panuje selekcja, dlatego, żeby uniknąć niemiłych niespodzianek i rozdzielenia grupy, postarajcie się wszyscy przestrzegać zasad narzuconych przez dany klub.

Bal karnawałowy to najczęściej bal przebierańców

 

Bardzo zabawnym i wzbudzającym dużo emocji pomysłem jest zorganizowanie balu przebierańców w domu. Taka karnawałowa impreza to połączenie domówki  z zabawą w przebieranie.

Zawsze dobrze wymyślić hasło balu - np. znane postacie filmowe, sportowcy, postacie z bajek. Bal karnawałowy może być imprezą składkową - umawiacie się, że każdy przynosi ze sobą coś do jedzenia. Pamiętajcie jednak, żeby rozsądnie rozdzielić gastronomiczne zadania - w przeciwnym razie będą same ciasta i słodycze, bo nikt nie zrobi wytrawnych dań.

Bal karnawałowyBal karnawałowy Fot. corey ramon lewis/Flickr.com/CC BY-NC 2.0

Karnawał 2017. Może bal karnawałowy na mieście?

W tej opcji nie będziecie się musieli martwić o zapewnienie jedzenia, trunków i oprawy muzycznej. Zazwyczaj zaproszenia na bale są płatne, a same bale wymagają wcześniejszych przygotowań - zakupu sukni, zrobienia makijażu i uczesania włosów. Minusem takich wielkich wyjść jest wielka niewiadoma związana z towarzystwem, z jakim przyjedzie się wam bawić. Poza tym to zawsze wielkie przeżycie.

To także może cię zainteresować:

Obejrzyj także wideo: Mydło nie wystarczy? Zobacz, jak zdjąć naprawdę ciasny pierścionek

 

Którym znakiem zodiaku jesteś naprawdę?
1/8W pracy zorganizowano warsztaty integracyjne. Razem z ludźmi z innych działów musisz przygotować kolaż opisujący to, czym się zajmujecie. Ty:

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
  • Rio de Janeiro Top 5 karnawałowych imprezowni na świecie
  • Narodowe Archiwum Cyfrowe Przedwojenna moda karnawałowa [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]
  • shutterstock Dietetyczne pułapki karnawału
Komentarze (1)
Karnawał 2017 - kiedy się zaczyna i jak go spędzić w miłej atmosferze
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Paulina Tokarczyk

    0

    Ja w tym roku rezygnuję z tradycyjnego balu karnawałowego na rzeczy wycieczki ze znajomymi do trójmiasta. Będziemy się bawić w tamtejszych klubach a przy okazji trochę pozwiedzamy. Już zarezerwowałam noclegi w hotelu neptun w Gdańsku. Jest w samym centrum starówki więc wszędzie będziemy mieć blisko

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Życie i styl:
Najczęściej czytane