Zebrali ludzi, których wiele dzieli i zaczęli im zadawać proste pytania. Na tej reklamie płaczą wszyscy [WIDEO]

Duńska reklama opowiadająca o ludzkich relacjach nie pozostawi nikogo obojętnym. "Ważne", "wzruszające", "mocne", "najpiękniejsze trzy minuty" - to tylko kilka spośród dziesiątek tysięcy komentarzy, jakie pozostawili internauci po jej obejrzeniu.

O poważnym problemie podziałów międzyludzkich w prosty, ale wymowny, a momentami wzruszający sposób opowiada stworzona przez duńską telewizję reklama pt. "All That We Share" ("Wszystko, co dzielimy"). Na trzyminutowym filmiku widzimy podzieloną na kilka stref scenę i ludzi pogrupowanych według tego, co ich dzieli.

"Kto z was... ?"

Gdy symboliczne obszary ludzkich podziałów były zapełnione, zgromadzonym w nich osobom zadano serię osobistych pytań: "Kto z was był klasowym wesołkiem?", "Kto z was jest przybranym rodzicem", "Kto z was czuje się samotny", "Kto z was był kiedyś zakochany na zabój?". Po każdym z pytań działo się coś niezwykłego.

Ludzie z uśmiechem na twarzy, czasem z niekrytym wzruszeniem lub zmieszaniem opuszczali swoje wydzielone strefy i stawali ze sobą ramię w ramię w wolnej przestrzeni. Razem. Za pomocą prostych pytań udało się pokazać, że z pozoru obce sobie osoby, które jeszcze przed chwilą różniło niemal wszystko, mają więcej wspólnego, niż mogło się im wydawać.

Zniknęły podziały

Szczególnie zapada w pamięć jedno z pytań i to, co nastąpiło po nim. Kiedy zapytano: "Kto jest biseksualny?", w odpowiedzi na środek wyszła tylko jedna osoba. Młody, chłopak. Jak zareagowali inni? Nagrodzili go głośnymi brawami i wyrazami uznania dla jego odwagi i szczerości.

Poruszył serca milionów

Wyjątkowy w swoim przekazie filmik jest reklamą duńskiej telewizji. Spot w formie prostego eksperymentu pokazuje, że pomimo różnic, tak naprawdę więcej nas łączy, niż dzieli. Tylko na Facebooku filmik wyświetlono ponad 26 milionów razy (liczba wyświetleń wciąż rośnie). Trudno się dziwić, bo udostępniło go prawie milion osób! 

Zobacz też

Staruszce wydawało się, że jest skazana na samotność. Ale ten chłopak przywraca wszystkim wiarę w ludzkość [ZDJĘCIA]

Wymyślił nietypową terapię dla chorego na Alzheimera ojca. Ten duet podbija serca Internautów [WIDEO]

 

Więcej o:
Komentarze (24)
Zebrali ludzi, których wiele dzieli i zaczęli im zadawać proste pytania. Na tej reklamie płaczą wszyscy [WIDEO]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • kloceklego

  Oceniono 16 razy 8

  matko, ja płaczę

 • gregorius12

  Oceniono 3 razy 3

  Jak wspomniano na wstepnie, to jest dunska reklama, raczej nie zrozumie jej kulturowo zacofny zalosny narodek przyglupow. Wracjcie do kosciola pomodlic sie w intencji polskiej energetyki i nie zapomnijcie przykleic sobie skrzydelek.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 18 razy 2

  A nie było pytania kto z Was obrzezał córkę? Albo kto je mięso z rytualnego uboju? Albo chociaż kto by ukamieniował zgwałconą żonę? Nie? To do bani taki eksperyment...

 • opio1

  Oceniono 6 razy 2

  Inżynieria społeczna Hoduje nowy gatunek ludzki, pozbawiony własnych instynktów.
  Uczucie empatii ma każdy człowiek a takimi trikami nie ma uczuć. Tak pewien Adolf wyhodował sobie ludzi którzy prowadzili obozy

 • Kapitan Kakao

  Oceniono 1 raz 1

  Ale się tam chlopie nawypacales na tym tekście nawet nie oglądając..ku.....no Polski klasyk...przyklej łatkę lewactwo i wybiurcza i wiadomo ze scierwo.... jakież to urocze z ubozenie umysłowe...btw...reklama swietna

 • cocks

  Oceniono 31 razy 1

  coż.. klasycznemu terlikowi pewnie powieka nie drgnie po tym video, ale do kościułka w niedzielę poleci, ponieważ sądzi, że właśnie w ten sposób będzie lepszym człowiekiem.. ignorancja, hipokryzja, prymitywny światopogląd, nieprzekonanych nie przekonamy..

 • eri22

  Oceniono 4 razy 0

  straszne...
  KOMENTARZE, OWCZYWISCIE

 • mniklasp

  0

  Nie mozna tak tlumaczyc , lepiej jest "wszystko co nas laczy", co jest wspolne dla nas , co nas nie dzieli>

 • beaviso

  Oceniono 3 razy -1

  Duńczycy, Szwedzi - najbardziej zakłamane nacje. Moja żona pracuje w duńskiej firmie. Pełno górnolotnych haseł, o równości itd., a pomijając zarobki - kilkukrotnie niższe w PL niż w DK na każdym stanowisku - to Duńczycy traktują Polaków jak czarnuchów, bo nawet nie jak Murzynów. To widać nawet w organizacji miejsca pracy. Szef Duńczyk bełkoce o "bogactwie różnorodności", "kreatywności różnic", "współpracy i równości", a nie potrafi wywiązać się z danego słowa, czy przyznać racji nawet gdy umowa jest jasno napisana. A do PL przylatują po to, by sobie poużywać w delegacji.
  Co do filmu (sądząc po zdjęciu, bo nie zamierzam go oglądać, bo jeszcze się rozpłaczę), to jak na taką grupę ludzi tylko jeden biseks... No cóż, a podobno to taaaaka liczna grupa kochających inaczej. Hmmm.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX