Plastry opatrunkowe zsuwają się z palców? Przez całe życie mogłaś je przyklejać źle [INSTRUKCJA]

07.02.2017 13:30
Prosty trik na zsuwające się z palców plastry opatrunkowe

Prosty trik na zsuwające się z palców plastry opatrunkowe (fot. Redakcja/dailymail.co.uk/femail/article-4195572/Japanese-Tweeter-explains-perfect-way-apply-Band-Aid.html)

Niezależnie od rodzaju wszystkie plastry opatrunkowe mają jedną wspólną, irytującą cechę - przyklejone na palec zsuwają się z niego z byle powodu. Ten bardzo prosty trik sprawi, że pozostaną na swoim miejscu o wiele dłużej - potwierdzają to pielęgniarki.

Tradycyjne białe cięte "z metra", wodoodporne w kolorze skóry czy z kolorowymi nadrukami - wszystkie plastry opatrunkowe mają tendencję do zsuwania się z palców i zostawiania lepiących się śladów z kleju. 

Prosta sztuczka z Japonii

Żeby tego uniknąć, wystarczy zastosować prostą sztuczkę, którą na swoim Twitterze w formie grafiki "krok po kroku" podzielił się użytkownik o pseudonimie ponzuyo pochodzący z Japonii.

Weź nożyczki i...

Jedyne, czego potrzebujesz, to nożyczki: najpierw nacinasz plaster wzdłuż z obu stron, pozostawiając prostokątny wacik nienaruszony.

Instrukcja ponzuyo na przyklejanie plastra opatrunkowegoInstrukcja ponzuyo na przyklejanie plastra opatrunkowego fot. twitter.com/ponzuyo

W drugiej kolejności naklejasz go na palec, zawijając każdy z czterech powstałych po przecięciu końców "na krzyż", czyli po przekątnej. Dzięki temu plaster będzie się lepiej trzymał i dłużej pozostanie na swoim miejscu. 

Skuteczność potwierdzona

Proste wskazówki Japończyka szybko rozpowszechniły się w internecie i zdobyły dużo pozytywnych komentarzy. Jedna z użytkowniczek, cytowana przez serwis Daily Mail, napisała:

Jestem pielęgniarką i też czasem tak robię! Wtedy opatrunki nigdy nie spadają 

Szczególne pochwały za prostą i użyteczną instrukcję ponzuyo zdobył w swoim rodzinnym kraju. Na Dalekim Wschodzie plastry są bardzo popularne nie tylko jako sam opatrunek, ale też dodatek. W azjatyckich sklepach można znaleźć ogromny wybór wzorów, kolorów i nadruków plastrów - np. z popularnymi postaciami z kreskówek.

Zobacz też:

Wszyscy pytają JAK, a on odpowiada KIEDY! Kiedy się ważyć, kochać, kłócić?

Siostro, skalpel! 89-letnia chirurg z Rosji nadal operuje i... na emeryturę się nie wybiera [ZDJĘCIA]

 

Czy nie wstyd iść z Tobą do restauracji? Umiesz to wymówić?
1/16Zacznijmy od przystawki. Bruschetta to pyszna grzanka, jeśli nie chcesz stukać palcem w napis w menu, aby ją zamówić, poprosisz o...

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (51)
Plastry opatrunkowe zsuwają się z palców? Przez całe życie mogłaś je przyklejać źle [INSTRUKCJA]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Słoniowe Ucho

  Oceniono 52 razy 36

  Plastry to mały pryszcz. Mam prawie 5 dych na karku i cały czas odnoszę wrażenie, że niewłaściwie używam papieru toaletowego. Uprzejmie proszę o kilka słów na ten temat i jakieś rysunki.

  Zrozpaczony

 • quamtsa

  Oceniono 17 razy 13

  przypięty agrafką też się trzyma.

 • lisa2

  Oceniono 13 razy 11

  Plastrów wycinanych z metra, prawdopodobnie nie da się przygotować fabrycznie (nieopłacalne), ale te w jednorazowe i w pakietach można.

  Tak oto nowa rewolucja technologiczna umożliwiła rozpowszechnienie drobnych spostrzeżeń. Wiele z nich (dobrych pomysłów - "patentów") powstaje z lenistwa lub z nerwów. Uruchamiają gwałtownie szare komórki, a te zaczynają tworzyć nowe połączenia, które nie powstałyby bez dodatkowych bodźców praktycznych. Taka mini burza w mózgu.

 • tdf-888

  Oceniono 4 razy 4

  wow. firma która zacznie sprzedawać juz rozciete plastry wraz z instrukcją naklejania na krzyż zbije majątek!

 • zimochm

  Oceniono 5 razy 3

  Ja biore gwozdz i wbijam w palec, tez sie nie zsuwa, a jeszcze lepsze sa wkrety, polecam!

 • pawlaka12

  Oceniono 2 razy 2

  Dać mu Nobla!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Życie i styl:
Najczęściej czytane