Świetny sposób dentysty na odwrócenie uwagi pacjentów od bólu. Teraz zamiast się bać, wpatrują się w sufit

Sprytny sposób dentysty z USA na odwrócenie uwagi pacjentów od zabiegu

Sprytny sposób dentysty z USA na odwrócenie uwagi pacjentów od zabiegu (fot. reddit.com/r/mildlyinteresting/comments/5teag3/my_local_dentist_has_a_ceiling_wheres_wally_for/)

Pamiętacie "Gdzie jest Wally?". Stomatolog z USA postanowił ulżyć trochę w cierpieniu swoim pacjentom i nad fotelem dentystycznym zamontował panel z tą rysunkową zagadką. Teraz jego pacjenci skupiają się na szukaniu okularnika w pasiastym swetrze zamiast na zabiegu.

Większość ludzi nienawidzi chodzenia do dentysty - głównie ze strachu przed bólem. Siedzenie na fotelu i obserwowanie, jak stomatolog sięga po kolejne "narzędzia zbrodni", na pewno go nie zmniejsza, więc nie pozostaje nic innego, niż patrzeć w sufit.

Okazuje się, że są dentyści, którzy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Przykładem jest jeden ze specjalistów prowadzących swoją praktykę w Stanach Zjednoczonych.

Zapomnieć o bólu

Żeby chociaż trochę odwrócić ich uwagę od bólu i zająć czymś w trakcie zabiegu, zamontował na suficie duży panel z rysunkową zagadką "Gdzie jest Wally?".

Zdjęcie z jego gabinetu trafiło do sieci za sprawą użytkownika serwisu Reddit - mtmanniona:

Jak do dentysty, to tylko w Kanadzie

Pod postem szybko pojawiło się sporo komentarzy. Część z nich napisali internauci z Kanady, na których pomysł nie zrobił wrażenia, bo tam telewizor na suficie i pilot w ręku pacjenta to, jak się okazuje, standard.

Mimo to większości komentatorów panel z Wallym się spodobał, zwłaszcza tym, którym - tak jak użytkowniczce cowgirl2000 - ich własny dentysta oferuje tylko "abstrakcję z wodnych zacieków z przeciekającego dachu".

Zobacz także:

Kiedyś ciągle chciała się trzymać "za ręce". Teraz ta suczka uzależniła się od przytulania przechodniów [ZDJĘCIA]

Ma 101 lat! A kiedy tańczy w rytm piosenek Elvisa, trudno oderwać od niej wzrok [WIDEO]

Nie przelewamy z pustego w próżne. Sprawdź się w quizie z polskich frazeologizmów
1/11Nie było cię na imprezie. Rozmowy, które miały tam miejsce, twój kolega określa mianem austriackiego gadania. Wiesz, że:

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (11)
Świetny sposób dentysty na odwrócenie uwagi pacjentów od bólu. Teraz zamiast się bać, wpatrują się w sufit
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • clas_sic

  Oceniono 3 razy 3

  parę groszy za znieczulenie i nie trzeba się bać dentysty. Moja dentystka od ładnych paru lat ma telewizor na suficie. Mojemu kilkuletniemu synowi skutecznie odwraca to uwagę. A kiedy mnie rwano zęba i wstawiano implant po prostu mile zajmowało godzinę, jaką spędziłam na fotelu. Zawsze to przyjemniejsze niż gapienie się w biały sufit.

 • mr.powers

  Oceniono 1 raz 1

  Od osmiu lat, u mojego dentysty, lezac na fotelu mam przed oczami (na suficie) fotke z lotu ptaka mojego miasta. Tak okolo 2x2m. Pomijajac brak bolu, lubie popatrzec, gdzie mieszkam, gdzie pracuje. Czyli, nic nowego, zadna atrakcja.

 • jackk3

  0

  Z bolem u dentysty to mialem ostatni raz doczynienia pod koniec lat 80-tych jeszcze w PRL. To byla parodia dentystyki pomimo ze chodzilem do jednej z najlepszych dentystek w Krakowie. Przy okazji prawidlowo wykonane znieczulenie nie ma prawa bolec!

 • psubrat2000

  0

  Cały artykuł ma na celu kolejne podprogowe reklamowanie Kanady, jakby faktycznie potrzebowała reklamy.

 • morfeuszasg

  Oceniono 1 raz -1

  ja się wpatruje w oczy pani doktor. tak pięknych oczu jeszcze nie widziałem.

 • artur0121

  Oceniono 1 raz -1

  Eee tam...pornosa moglby puszczac

 • witek7205

  Oceniono 1 raz -1

  Co za bzdury.
  Monitor to po prostu kolejna atrakcja (dla dorosłych) i metoda na odwrócenie uwagi dzieci.
  Jaki ból? Od tego jest znieczulenie.
  Autor(ka) niech zmieni dentystę albo pracę zamiast pisać bzdury.

 • wadera3

  Oceniono 9 razy -1

  Bzdury, jak ząb nie boli przy borowaniu(np. znieczulony) to nie ma po co "odwracać uwagi", jak boli(mnie się zdarzało mimo znieczulenia) to odwracanie uwagi nic nie da. Boli i już.
  Zaś osoby, które mdleją na widok dentysty, a znam takie, tym bardziej mają gdzieś widoczki na sufitach, czy gdzie indziej, nie usiądą na fotel i już.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Życie i styl:
Najczęściej czytane