Zaprosili bezdomnego na darmowe strzyżenie. Efekt - z fotela wstał facet, że szczęka opada [ZDJĘCIA]

Czasem naprawdę niewiele trzeba zmienić, żeby poczuć przypływ nowej energii i chęci do działania. Przekonał się o tym bezdomny Jose, który po wizycie w salonie fryzjerskim dostał od życia drugą szansę.

55-letni Jose Antonio mieszka na ulicach Majorki. Od 25 lat jest bezdomny. Żeby zarobić na jedzenie, pracuje jako parkingowy. W okolicy znają go wszyscy: sklepikarze, taksówkarze i mieszkańcy pobliskich kamienic. Trudno nie zapamiętać jego charakterystycznego wyglądu: burzy posiwiałych, potarganych włosów, wystających spod brudnej i znoszonej czapki, i niechlujnej brody. Dla Jose wygląd to najmniejszy problem. Mężczyzna każdego dnia walczy o przetrwanie.

Fryzjer doprowadził go do łez

Niedaleko miejsca codziennej pracy Jose jest salon fryzjerski. Właściciele salonu postanowili zrobić 55-latkowi niespodziankę. Zaprosili bezdomnego na bezpłatne strzyżenie włosów i golenie brody. Poza zabiegiem pielęgnacyjnym Jose otrzymał też schludne ubranie. Efekt? Będziecie równie zaskoczeni jak Jose!

Jak nowo narodzony

Fryzjerskie nożyczki jak za dotknięciem magicznej różdżki odmieniły wygląd Jose. Kiedy fryzjer skończył pracę, po zaniedbanym bezdomnym zostało "wspomienie". Na obrotowym krześle fryzjerskim siedział elegancki, przystojny mężczyzna w sile wieku, który spokojnie mógłby wystąpić w profesjonalnej sesji zdjęciowej.

Skołtunione włosy zastąpiła elegancka męska fryzura. Pod ciemną farbą z włosów na głowie i brodzie zniknęła siwizna. Niechlujny i od lat nieprzycinany zarost zmienił się w modnie przyciętą brodę. Metamorfozę Jose dopełniły manicure, a także śnieżnobiała koszula, nowe buty i stylowe spodnie.

Bezdomny znowu się uśmiecha.Bezdomny znowu się uśmiecha. Fot. facebook.com/Lasalvajeria/

Kiedy Jose zobaczył się w lustrze, nie mógł uwierzyć, że osoba w odbiciu to ten sam człowiek, który jeszcze kilka godzin wcześniej odstraszał innych swoich wyglądem. Bezdomny patrzył w swoje odbicie i płakał ze szczęścia: - Mój Boże! To ja? Nikt mnie nie rozpozna. Nikt mi nie uwierzy, że to ja! - krzyczał do lustra.

Jose, czy to naprawdę ty?

Kiedy nowy Jose - uśmiechnięty, modnie ubrany i w eleganckiej fryzurze - opuścił salon fryzjerski, nikt ze znajomych go nie poznał. Jeden mężczyzna nawet go zapytał: - Gdzie jest twoje ferrari?

Nowy wygląd zmienił wszystko. Twarz Jose znowu była uśmiechnięta. Na ulicy oglądały się za nim kobiety i pozdrawiały go uśmiechem. Jose nie wierzył w to, co się dzieje. Spektakularna metamorfoza dla Jose to nie tylko zmiana wyglądu. Bezdomny czuł, że dostał drugie życie.

To odmieniło moje życie. Znowu chcę działać. To, czego teraz pragnę, to znalezienie nowej, porządnej pracy.

Jose, z wykształcenia elektryk, z takim wyglądem może śmiało podbijać świat. Trzymamy za niego kciuki i życzymy powodzenia.

Zobacz też:

Oświadczyny zajęły mu trzy lata, bo zrobił to w bardzo niecodzienny sposób. Co za romantyk!

Koleżanka żaliła mu się, że klienci traktują ją gorzej. Na dwa tygodnie zamienili się rolami. "Byłem w piekle"

Ten kot jest gwiazdą Instagrama. Robi lepsze selfie niż większość z nas

Więcej o:
Komentarze (120)
Zaprosili bezdomnego na darmowe strzyżenie. Efekt - z fotela wstał facet, że szczęka opada [ZDJĘCIA]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • grzeszna_panienka

  Oceniono 122 razy 104

  Jose dostał też nowe zęby, które wypełniły zapadnięte usta.
  Największy atut męzczyzny stanowią jego oczy - ciemne i żywe. One decydują o tym, że wciąż tlił się w nim męski urok, mimo fatalenego stanu ciała...

 • art_102

  Oceniono 103 razy 97

  Największą robotę zrobiły przede wszystkim zęby, zresztą świetnie zrobione.
  Ich prawie całkowity brak powodował zapadanie ust i skrócenie linii broda-nos, co deformuje rysy i bardzo postarza. Teraz ma piękny młodzieńczy uśmiech, z którego chętnie korzysta.
  No i oczywiście perfekcyjne strzyżenie, kóre dodaje elegancji i odsłania piękne rysy twarzy.
  Nie każdy po takiej zmianie osiągnąłby aż taki spektakularny efekt. To był i jest przystojny mężczyzna z pięknym rysunkiem kości twarzy, a tego nawet bezdomność nie zniweluje..
  Nawet to farbowanie nie jest mu potrzebne, bo to niestety na zbliżeniach widać i roboi z niego tandeciarza, ale dla pierwszego efektu warto było pójść na całość:)))) Przypuszczam, ze farbowanie sobie odpuści - oby - i będzie wyglądał o wiele efektowniej. Kto wie czy po tak głosnej reklamie jego nowego wizerunku, nie upomni się o niego reklama. - i tego mu życzę, bo widać, ze facet dostał dobrego kopa☺

 • stardust.2000

  Oceniono 56 razy 52

  Rewelacyjna metamorfoza!!! Po prostu fantastic! Życzę facetowi szczęścia w życiu w nowej odsłonie.

 • gadolinn

  Oceniono 70 razy 38

  tak tak, zmienil sie nie do poznania:
  przed strzyzeniem byl bialo-czarny, a po - kolorowy

 • ixi77

  Oceniono 34 razy 30

  Fajne
  Powodzenia!

 • proth

  Oceniono 21 razy 17

  przed metamorfozą wygladał jak nasz kajakarz Olek Doba. a swoja drogą jak na bezdomnego to miał bardzo fajne ciuchy i sygnet, no i jakie perfekcyjnie zadbane zęby

 • mroczny_mietek

  Oceniono 17 razy 17

  No zobaczymy, niech zrobią o nim reportaż za rok, albo za dwa... Ciekawe czy jego życie naprawdę zmieni się na lepsze w dłuższej perspektywie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX