"Żryj lody, gruba s**o!". Jej odpowiedź na chamską zaczepkę zobaczyły miliony osób [WIDEO]

Shauna z powodu swojej nadwagi regularnie jest wytykana palcami i obrażana. Ostatni incydent ją złamał i sprawił, że postanowiła zareagować. Nagrała poruszające wideo, które rozeszło się lotem błyskawicy.

Dla 28-letniej Shauny Arocho ze Springfield w USA każdy dzień to nieustająca walka ze swoją największą słabością: nadwagą. Niestety, nadmiar kilogramów to nie jedyny problem 28-latki. Shauna, gdziekolwiek się pojawi, słyszy uszczypliwe komentarze. Nie inaczej było kilka dni temu, kiedy wybrała się na spacer.

Pierwsze lody od roku

Był ładny, ciepły dzień, a w pobliskiej lodziarni serwowano w promocji darmowe lody. Shauna prawie od roku ciężko nad sobą pracuje. Jest na diecie i regularnie ćwiczy (udało jej się zrzucić już prawie 30 kilogramów). Postanowiła więc zrobić tego dnia wyjątek i skusić się na lodowy rożek.

Usiadła na ławce i cieszyła się małą przyjemnością. Nagle naprzeciwko niej zatrzymało się auto. Jeden z siedzących w nim mężczyzn uchylił szybę i ryknął do dziewczyny:

Żryj lody, gruba suko!

Shauna uznała, że to już za wiele, że ma dość. Nagrała filmik, w którym powiedziała m.in. takie słowa:

Wiem, że jestem gruba. Nie potrzebuję, żeby obcy ludzie wykrzykiwali to z samochodu. Nie chcę wzbudzić tym wideo współczucia. Chcę zwrócić uwagę na to, jak bardzo ci mężczyźni byli zdeterminowani, żeby to wykrzyczeć i sprawić m przykrość (...) Co osiągnęliście poza tym, że przez kilkanaście minut płakałam? Nie znacie mnie, nie macie pojęcia, kim jestem, przez co przeszłam (...) Ludzie powinni zacząć myśleć nad tym, co robią i mówią, zanim zranią kogoś swoim zachowaniem.

Zrobiła to w jednym celu

Na końcu wideo Shauna tłumaczy, że znalazła w sobie siłę, żeby je nagrać z jednego powodu. 28-latka chciała zwrócić uwagę, że słowne ataki i psychiczne znęcanie się nie powinny mieć w ogóle miejsca, a o każdym tego typu zdarzeniu trzeba głośno mówić i je napiętnować. Na koniec Shauna prosi o udostępnienie jej historii i dodaje:

Nikogo nie oceniam. Modlę się za tych mężczyzn. Mam nadzieję, że zobaczą to nagranie.

Efekt? Pełen sukces! Na poruszający post 28-latki na Facebooku zareagowało ponad 100 tys. osób. Udostępniono go 114 tys. razy, a samo wideo w ciągu czterech dni wyświetlono ponad 10 milionów razy. Pod postem Shauny znalazło się też kilkadziesiąt tysięcy komentarzy, w których obcy ludzie wyrażali swoją solidarność, wsparcie i podziw dla jej odwagi.

Moja wiara w ludzi nigdy nie była większa niż teraz. Jeszcze kilka dni temu moje oczy były zapłakane. Dzisiaj płaczę ze szczęścia.

To, jak Shauna rozwiązała tę przykrą sytuację, udowadnia, że pomimo tego, co ją spotkało, jest pełna empatii i zasługuje na miano kobiety z klasą.

To też może cię zainteresować:

Zaprosili bezdomnego na darmowe strzyżenie. Efekt - z fotela wstał facet, że szczęka opada [ZDJĘCIA]

76-latek umówił się na randkę przez internet. Były kwiaty, czekoladki i... rozczarowanie

Sport i kobiecość? Te dziewczyny udowadniają, że to idealne połączenie

Więcej o:
Komentarze (129)
"Żryj lody, gruba s**o!". Jej odpowiedź na chamską zaczepkę zobaczyły miliony osób [WIDEO]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • griswold79

  Oceniono 163 razy 75

  Ludzie sa wyrozumiali, dopóki taka roztyta osoba nie usiadzie obok nich w samolocie. Mialem te watpliwa przyjemnosc leciec obok osoby o takich gabarytach i to byl koszmar. Nie wspomne o zapachu potu i przepoconej bluzce bo akurat lot byl z Hiszpanii. Obrazanie jestem przeciw, ale promowanie ostatnio wszedzie xxl, otylych modelek itp to kpiny.

 • miguell

  Oceniono 114 razy 58

  Problemy rozwiniętego świata. Chamstwo młokosów, obżarstwo panien, ...

 • bratjolki

  Oceniono 65 razy 41

  Otyłośc nie jest słabością. Co najwyżej jej wynikiem.
  Reszta zupełnie słusznie piętnuje kretynów zajmujących sie cudzymi problemami.

 • japka_putina

  Oceniono 34 razy 24

  Chorzy ludzie, chore problemy.

 • boo-boo

  Oceniono 69 razy 17

  "Ostatni incydent ją "złamał" i sprawił, że postanowiła zareagować. Nagrała poruszające wideo, ..."
  A myślałem, że reakcją będzie rzucenie lodów i biegiem na siłkę.

 • sprocket74

  Oceniono 54 razy 14

  w USA, kraju najgrubszych ludzi na świecie, gdzie otyłe jest 50% społeczeństwa, biedna Shauna, gdziekolwiek się pojawi, słyszy uszczypliwe komentarze. Serio? Ci szczuplejsi łażą w USA za grubymi i ich przezywają? Takich Shaun są na ulicach tysiące i one wszystkie są wyszydzane?

  Ja rozumiem, że żyjemy w czasach produkcji newsów z przysłowiowej dudy ale mogłyby one mieć chociaż cień prawdopodobieństwa...

 • benek666666

  Oceniono 19 razy 13

  Straszne jak bardzo ludzie są uzależnieni od opinii innych. Jeden powie jesteś gruba - płacz. Drugi powie nie jesteś - radość. Zachowanie zaspakajające oczekiwania wszystkich wokół tylko nie swoje. A swoją drogą jedna mała przyjemność prowadzi szybko do drugiej.

 • margot452

  Oceniono 87 razy 13

  Babka ma 27 lat, tak? Zaczęła się odchudzać rok temu, tak? Po zdjęciach sądząc, te 30kg nie robi wielkiej różnicy - jeden lód w tą czy w tamtą....

  Zastanawia mnie tylko, czy wcześniej jej ta tusza nie przeszkadzała? Jako nastolatce np.? Czy po prostu przestała być w stanie samodzielnie się poruszać i dlatego zaczęła się odchudzać?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX