"Dziękuję ci, chłopie, że byłeś!" współpracownicy o księdzu Janie Kaczkowskim

Rok temu zmarł po długiej chorobie ksiądz Jan Kaczkowski. Od urodzenia miał lewostronny niedowład i dużą wadę wzroku. Zdiagnozowano u niego nowotwór nerki i glejaka mózgu. Zmarł 28 marca 2016 w rodzinnym domu w Sopocie.

'Jasiek', 'Jaś', 'Janek' - rzadziej 'ksiądz Jan'. Wspomnieniom wolontariuszy i pracowników Puckiego Hospicjum Domowego towarzyszą szerokie uśmiechy, ciepłe słowa i... łzy w oczach.

Mówią, że za nim tęsknią, że im go brakuje, że powinien wrócić, bo za długo go już nie ma. Chociaż zmarł rok temu, wciąż jest obecny w życiu pacjentów i współpracowników. 'Nauczył mnie poszanowania dla ludzi', 'Dzięki niemu duperele nie sprawiają mi już przyjemności, zakupy, kosmetyczka - te rzeczy nie mają głębi'.

Dziewczynki, które także są wolontariuszkami mówią, że 'cieszą się, że mogą spełniać ostatnie marzenia innych'. 'Poczucie humoru, dowcipy, wspólne rozmowy' - tego brakuje im najbardziej. Chociaż ksiądz odszedł, osoby, które go znały tak, jak Jasiek chciał, nie przestają 'żyć na pełnej petardzie'.

W 2016 roku narodził się projekt Petardy Księdza Kaczkowskiego. W ramach tego odbył, się charytatywny koncert. Po śmierci księdza Kaczkowskiego projekt zyskał nowy wymiar. Organizatorzy kultywują jego pamięć, promują filozofię jego życia oraz kontynuują dzieło hospicyjne.

Komentarze (20)
"Dziękuję ci, chłopie, że byłeś!" współpracownicy o księdzu Janie Kaczkowskim
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • polsilver100

  Oceniono 14 razy 8

  Rozsądny głos wśród chaosu!!!!!!!!!!!!!!

 • szmul.bender

  Oceniono 28 razy 4

  Po prostu ksiądz Kaczkowski nie był katolikiem, tylko dobrym człowiekiem.

 • jestem_synem_roma

  Oceniono 28 razy -16

  Jak na podobno tak gleboko wierzacego czlowieka wyjatkowo mocno unikal spotkania ze swoim stworca.

 • kato-rznik

  Oceniono 30 razy -20

  To tylko klecha

 • polsilver100

  Oceniono 41 razy -23

  Jednego klechy mniej,klechy który rozpowszechniał niebiblijną naukę kościoła katolickiego.Szkoda człowieka,klechy nie .A teraz mnie minusujcie!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX