Blogerka przestrzega przed "pułapką Instagrama": Nie miałam siły zwlec się z łóżka, a i tak szłam na siłownię

Nadmiar ćwiczeń może być tak samo niezdrowy, jak ich brak - ta blogerka coś o tym wie

Nadmiar ćwiczeń może być tak samo niezdrowy, jak ich brak - ta blogerka coś o tym wie (fot. instagram.com/queencitysweat/)

Sport to zdrowie? Tak, ale z umiarem. O tym, co się dzieje, kiedy się go zatraci, przestrzega blogerka, dla której obsesyjne ćwiczenie i dbanie o swój wygląd skończyło się anemią.

Podczas gdy jednym największy problem sprawia zmobilizowanie się do ćwiczeń i diety, inni są od nich tak uzależnieni, że zaczynają podupadać na zdrowiu. Tak dbanie o siebie i prowadzenie "zdrowego" stylu życia skończyło się dla Erin.

"Pozbawione energii zombie"

Blogerka używająca pseudonimu Queen City Sweat opublikowała na Instagramie zestawienie swoich zdjęć "przed i po". Na pierwszy rzut oka na obu wygląda na tak samo wysportowaną, ale okazuje się, że dzieląca je różnica jest dramatyczna.

Zdjęcie po lewej jest z lutego zeszłego roku i przedstawia Erin w momencie, w którym zmagała się z ortoreksją, czyli uzależnieniem od wysiłku fizycznego i diety.

CZYTAJ WIĘCEJ >> Ortoreksja - gdy jedzenie zdrowo staje się niezdrowe

"Nie byłam nawet blisko jedzenia tyle, ile powinnam i skończyło się to dla mnie ostrą anemią", wspomina. Amerykanka w końcu dotarła do momentu, w którym "nie miała siły zwlec się z łóżka, a i tak zmuszała się do pójścia na siłownię".

Dlaczego z dbającej o siebie i swoje zdrowie kobiety zmieniła się  "w pozbawione energii zombie"? Przez Instagram. Przyglądając się zdjęciom innych wysportowanych użytkowniczek szybko zaczęła z nimi konkurować - we własnej głowie.

Droga do zdrowego życia zmieniła się dla niej w walkę o bycie jak najbardziej szczupłą i umięśnioną, ale ciągle nie była zadowolona ze swoich osiągnięć.

W końcu przyszło opamiętanie. Erin, która podkreśla, że jest teraz zdrowa i szczęśliwa, nie zdradza, co zmieniło jej sposób myślenia. Przyznała jednak, że obecnie głównym celem jest dla niej zachowanie równowagi.

"Pułapka Instagrama"

Dlatego przestała obsesyjnie się ważyć i liczyć każdą kalorię. Zamiast tego słucha potrzeb swojego ciała i je tyle, ile chce, robi przerwy od ćwiczeń i ponad zdrowy styl życia stawia "czas spędzony z ludźmi i miłość".

To samo radzi swoim obserwatorom i przestrzega przed wpadnięciem w "pułapkę Instagrama", bo "nie wszystko tu jest tak perfekcyjne, jak wygląda na zdjęciach". A tym, którzy szukają motywacji przypomina, żeby przestali porównywać się do innych i zaczęli kochać swoje ciało - w końcu każde jest zdolne do wielkich rzeczy. Na swoją miarę.

Zobacz też:

Wpisała w wyszukiwarkę "jak zgubić wagę po ciąży". 20-minutowe treningi zmieniły jej ciało nie do poznania

Te same Króliczki, takie same okładki. Różnica? Dzieli je 30 lat [ZDJĘCIA]

Quiz - sprawdź, czy jesteś fit? Czyli ile wiesz o dietach i ćwiczeniach?
1/8Trening aerobowy poleca się, gdy zależy ci na spalenie tkanki tłuszczowej. Jaką porę dnia wybrać by był on najskuteczniejszy?

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (3)
Blogerka przestrzega przed "pułapką Instagrama": Nie miałam siły zwlec się z łóżka, a i tak szłam na siłownię
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • relewancja

  Oceniono 28 razy 28

  Oznajmia, że wpadła w pułapkę Instagrama oraz że z niej wyszła, na Instagramie? Dodatkowo w dalszym ciągu żyje w Internecie, z tą różnicą że teraz pisze jaka jest zdrowa i szczęśliwa, bo już się nie katuje na siłowni? Nie rozumiem tego świata...

 • moontravel

  Oceniono 9 razy 7

  Instagram i innego tego typu portale i wrzucanie zdjęć jest dla osób chorych psychicznie z problemami. Są słabi psychicznie i uzeleżnieni od opinii innych. Nie potrafią funkcjonować bez adoracji. Żal mi takich osób. Łatwo zrobić z nich ofiary hejterów. Można nimi łatwo manipulować. Wystarczy je skrytykować a te już w depresję wpadają. Można im wmówić że są grube i zmusić je do głodówki. To jest śmieszne, straszne i żałosne.

 • ekawy

  Oceniono 6 razy 2

  i cycki w domu zostawila

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Życie i styl:
Najczęściej czytane